Зошто има жени кои паѓаат на „ново печени богаташи!?“

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Абе има само 2 начина како да направич женска зависна од тебе... финансиски и сексуално. Али, финансискиот е бајѓи краткорочен!

Имам не дека немам финансии... Али имам и среќа што и вториот начин си работи во моја полза...

Се разбира има и проблеми... Оди биди Долфин и раскини лесно да те видам!!!
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Ma ajde svasta se palat na bogatashi, vrska nema isto ko sto vie ne se palite na curi od tipot Angelina Jolie,Letecija Kasta i slicno :pos:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
zosto ima?Eden friend vika ne e se vo parite ima nesto i vo zlatoto :) ustvari ne pajdzaat samo na novopecheni tuku pajddzaat na sekakvi bogatasi(so cesni isklucoci)why?
kulio vika power and the money ,money and the power-mislam deka za zenite ovoj recept e jak afrodizijak a, ovoj afrodizijak najmnogu go poseduvaat tokmu ovie novopechenive pa to je to
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Кога веќе мажот сака да командува во македонската куќа : нека работи по принципот “плати па клати“. Кусо нека е маж којшто се праи ебач а којшто нема да се насоли. Така функционираат жените. Кога веќе сака да изиграва мажот газда : бар да има зошто! :wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Dolphin напиша:
Е тоа и јас зборам де.. За заљубување, не за математика...

Ама идеме отпочеток.


Сакам да кажам дека ниедна ас`лна девојка и паметна, нема да се заљуби во некој кој што нема да и пружи лагоден живот... И тоа не е со математика, едноставно, не идат такви чувства...

Р.Ѕ. Не мешај лончиња... Погрешно е маж да се заљубува во жена ради финансиска состојба...Мажот е тој што заштитува и обезбедува, да не заборавиме..


И на крај совет од овој Делфин до сите мили кајганџии, и црвени во обравчињата кајганџики......

До жените - Никогаш не планирај ништо со ниеден маж, доколку не му е безпрекорна штедната книшка!!!

До мажите - Никогаш не планирај ништо сериозно со ниедна жена доколку не и е безпрекорна здравствената книшка!!!

Толку имав јас да кажам..сеа за сеа
Kolku samo pateticno !!!!!!!!!!!!!!!!! Ako se zaljubam ne se zaljubam deka ke mi se pruzi nesto nego deka jas BESKRAJNO sakam . Lagoden zivot hmm sto spaga vo to ? Da raboti toj 24/7 , da ne e nikogas doma i na kraj da zavrsi vo svaler od dosada i kaj nego vo svalerka za razonoda ili ?
Ne e to idealen zivot , jas ke si obezbedam sama za osnoven zivot a posle so partnerot ke gradime zaedno se , bez stedni kniski i bez zdrastveni ..Na osnova na ljubof , cest i zrtvuvanje eden kon drug ..
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
ragazza напиша:
Kolku samo pateticno !!!!!!!!!!!!!!!!! Ako se zaljubam ne se zaljubam deka ke mi se pruzi nesto nego deka jas BESKRAJNO sakam . Lagoden zivot hmm sto spaga vo to ? Da raboti toj 24/7 , da ne e nikogas doma i na kraj da zavrsi vo svaler od dosada i kaj nego vo svalerka za razonoda ili ?
Ne e to idealen zivot , jas ke si obezbedam sama za osnoven zivot a posle so partnerot ke gradime zaedno se , bez stedni kniski i bez zdrastveni ..Na osnova na ljubof , cest i zrtvuvanje eden kon drug ..
Да беа сите како тебе рагацо, љубоФта ќе цветаше, курви ќе немаше, немаше да знаеме шо се тоа спонзоруши, грдите богати типчиња ќе немаше кај да се омрсат и сите ќе бевме среќни, незнам какво е во Шведска ама овде девојчињава прво гледаат дали ќе ја собере кај некого во џеб и со шо кола ќе ја гледаат низ град... И немојте да го порекнувате тоа девојки пошто стварно е така!
Е, да спонзоруши...цицаат весла на нафатирани селски руменила шо си ги продале нивите за да можат на кеј да си чепкаат нос дур си „цврцаат кафица” и меркаат „цуци” низ некој реј бан „цвикерица” за да на крај коа ќе ги поминат пола скопски џомби да си најдат мирно дете на кое шо ќе му ебат матер цел живот и шо ќе го покажуваат со прст...НЕ Е ТАКА???

Чим не е така ај некоja од примадониве нека каже со кого пре би идела:

а) Дали би било тоа некој со кого ќе се чекаш на автобуска и кој шо од мука нема ни едно кафе да те почасти, некој кој никад не го пуштиле да влезе у Колосеум, некој којшто не пуши цигари за да има пари за автобус, а и без тоа да си е супер дете башка убаво?

б) Или тоа би бил тип кој шо од глава до пети е облечен у Енерџи и има татица со фирма, тип кој за викенд иде да пие кафе у Солун, тип кој пуши Марлборо па дури дозволува и да му се гребат, тип шо има некое седанче од кое маалските клошарчиња ги фаќа мигрена, тип шо учи у ФОН и незнам ти каде, тип шо у било која дискотека влага преку ред, шо ќе те зима и враќа од и до врата или влез?

Хмммм.....
Овој под а, тешко дека ќе купи некое девојче, али овој вториов, прво сексуално искуство 100% му било у 5то одделение.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
A : retkost e to denes. Nekoj fin decko koj znaj da saka i da ceni i so ne e naucen na mama mesi tato nosi ,nego sto sam se borel za se .takviot ke e krven cel zivot , ke postova toa sto ima i ke go cuva od loso vo sekoj moment . A dali bil vo Coleseum ili B2 so na tato parite ic ne me zabole :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
ragazza напиша:
A : retkost e to denes. Nekoj fin decko koj znaj da saka i da ceni i so ne e naucen na mama mesi tato nosi ,nego sto sam se borel za se .takviot ke e krven cel zivot , ke postova toa sto ima i ke go cuva od loso vo sekoj moment . A dali bil vo Coleseum ili B2 so na tato parite ic ne me zabole :)
И да си продолжиш со тој став! Само жално е што како тебе се 1:10
 
Член од
24 мај 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
:wub: :ija: jas mislam deka ti sto odat so nekoj zaradi bogastvoto na tie im fali nesto.naiskreno
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
„Новопечени„ или „Стари и препечени,па бајати„ :pos: .А која е разликата??? Никоја!!!
Неколку постови ме зачудија и со право ќе кажам..овде нешто „смрди„ или поинаку кажано некој се испекол. Штета, но не мислам дека е потребна генерализација на ништо, па на луѓето воопшто:nesvest:

Оние кои се материјалисти, без разлика на возраста, така ќе гледаат на се , па и на љубовта, што подобро да си го „уновчат„ животот.
НО сите се индивидуалци и како такви треба да се гледаат.

Не пари бе бате, целиот да е од злато лиен не му вреди , ако го нема она што му треба да го направи комплетно човек! Е такви празни „метали„ новопечени, препечени или бајати ама ИЧ не се во состојба да ми го свртат вниманието.Не на таков начин. Можеби да, само со нивната плиткост, глупавост а можеби и несреќност.
Зашто тешко е да гледаш типци кои се во таква „блажена„материјална состојба,со куклички до нив кои ги КУПИЛЕ, а во душата се сигурно празни, незадоволни и несреќни...бидејќи СЕ што можат парите да купат, има рок на траење:icon_lol: ...после кратко време ти станува неинтересно и досадно, па го фрлаш во некој ќош...остануваат празни во душата се до наредното „купување„ кое секако, ги весели на кратко, ама не ги прави среќни и задоволни долготрајно!
 
Член од
10 мај 2006
Мислења
47
Поени од реакции
1
Iskreno epten se ezam od takvi SeljAnKi, iskreno tie gi smetam za EPTEN iskompleksirani seljanki koi ne gi znaat vistinskite vrednosti na zivotot..

Vidov nekoi postovi koi ne mi se dopadnaa bas pa aj si zemam za pravo da Prasam :
Ako nekoj Sho e ubav i fin, ima pamet i se, od dobra familija i IMA malce poveke pari od sho imaat prosecnite luge u Makedonija, i ne se kurca so svoite pari , NE "smee" da ima nekoja ubava devojka koja ja saka,i koja nego go saka? Samo zaradi toa sho ima POVEKE pari za normalen zivot..
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
!g0r напиша:
Iskreno epten se ezam od takvi SeljAnKi, iskreno tie gi smetam za EPTEN iskompleksirani seljanki koi ne gi znaat vistinskite vrednosti na zivotot..

Vidov nekoi postovi koi ne mi se dopadnaa bas pa aj si zemam za pravo da Prasam :
Ako nekoj Sho e ubav i fin, ima pamet i se, od dobra familija i IMA malce poveke pari od sho imaat prosecnite luge u Makedonija, i ne se kurca so svoite pari , NE "smee" da ima nekoja ubava devojka koja ja saka,i koja nego go saka? Samo zaradi toa sho ima POVEKE pari za normalen zivot..
E ova e sekojdnevie vo na primer Metropola Resen od kaj so sum jas , tamu se sitkat kerki za pravilnoto prezime , ima nekolku familiji so mnogu imot i se se pravi za da vlezi vo niv . Ako izlezis so decko odma tetkite i vujnite prasvat .Cie e deteto? i odma se znaj kolku bavci ovostarii imat , traktori kuki pa i magazini:)
I ako nemas nisto vo grado gospod ne te mazi:)
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
жените паѓаат на ново печени богаташи пошто сакаат и нив да ги печат :P
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Абе денес се за пари... Тоа ти е некој вид на пософистицитано курвање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom