Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Necrophilia напиша:
и со флертот се повредува, личноста со која си флертала а и исто така личноста што ја сакаш - доколку дознае, сепак флертот наведува на изневерување т.е. самата си кажа ти здосадува од твојата постојана љубов - библиотека и идеш читаш други ама не ги зимаш за тебе нели?
Психичката болка е посилна од физичката во некои случаеви.


со ова сакав да кажам дека флертот секогаш се прави свесно, изневерувањето во некои случаеви е и несвесно.
Несвесно изневерување? Првпат слушам. А флертот и те како понекогаш може да биде несвесен.

Несвесен во смисла-лошо прочитан сигнал од другата страна, или тотално филмање дека воопшто се случил флерт.(И ова е можно :pos:)

Не би го нарекла тоа потреба.

Барем мене не ми се случило да се фатам себеси како флертувам со некој, а камоли да изневерувам. Едноставно немам желба зошто знам дека покрај себе го имам оној што го сакам.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Razorblade Kiss напиша:
Интересно,денес секој е бесчувствителен и смрдлив.А зошто?Сите одат по тој редослед кој го е*е ако ме изневерил ќе му вратам со иста мера.И тоа ти велиш бесчувствителност?Напротив ова покажува дека си ранлив,и дека те погодуваат такви работи(нормално и мене би ме погодило ако се случи такво нешто)ама не е тоа решението,верувај.Колку и да изневерувањето пружа задоволство(не гледам каде е тоа задоволство ама ај:tapp: )на крај онакаќе се почувствуваш дека нешто пак не е во ред.Тоа се нерасчистените сметки.И на крај краеви,подобро игнорирај,отколку да се спушташ на нечие ниво.Сите во Вардар,па ајде и јас,ајде бре.:jaj:
Barem dvajca okolu mene da razmisluvaa kako tebe!!! :aplauz:
Rabotata mi propaga radi toa, devojkata mi e sega BIVHSA radi toa, drugar mi sega mi e ljut radi glupav flert od devojka mu!!! EEEEE!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
jas sum covek koj uziva vo flertot .....ama toa ne znaci deka varam ili nesto slicno...varanjeto-neverstvata spored mene se mn nesvatliva rabota nikogas ne bi go napravila toa.
 
С

Сатори

Гостин
Флертот е забавен, неверството не е!
Зошто флерт не повредува никого, неверство, најчесто тројца!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jas sega malku ke flertuvam so Satori:

Satori (&24735; Japanese satori; Chinese: wù) is a Zen Buddhist term for enlightenment. The word literally means "to understand". It is often used interchangeably with Kensho, but because Kensho refers to enlightened perception and Satori refers to a deeper understanding, it is customary to use Satori when referring to the enlightenment of the Buddha and the Patriarchs.

The Zen Buddhist experience commonly recognizes enlightenment as a transitory thing in life, almost synonymous with the English term epiphany, and Satori is the realization of a state of ephiphanic enlightenment. Because all things are transitory according to Zen philosophy, however, the transitory nature of Satori is not regarded as limiting in the way that a transitory epiphany would be in Western understandings of enlightenment.

The transitory nature of Satori, as opposed to the more enduring Nirvana that is sought in the Buddhist traditions of India, owes much to Taoist influences on Chán Buddhism in China, from which Zen Buddhism of Japan evolved. Taoism is a mystical philosophy that emphasizes the purity of the moment, whereas the Hindu roots of Indian Buddhism lend a longer view toward escaping the Karmic prison of perpetual reincarnation in the material world. From Taoism's attention to the importance of the moment and Mahayana Buddhism's almost nihilistic denial of the validity of individual existence, Zen Buddhism with its concept of the transitory state of Satori was born.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Hммм, флертувањето е уствари задоволување на сопственото его ... Знаеш дека си посакувана и привлечна, иако си зафатена и со женска/дечко. Значи си сигурен дека нема да останеш сам по таа врска. И се е тоа за забава. Но нема допирни точки со изневерување. Не го повредувам дечкото. :bililaaar:

Изневерувањето е особина на неизживеаните, несериозните и безчувствителните луѓе. Иако во последно време да ''вараш'' e фраерска работа (колку само нема врскааа), јас сепак не би се нафатила. Имаш дома верно ''куче'', а сепак шеташ и по ''комшии''. Многу шута работа. Ако си фраер/ка ќе шеташ по комшии дур кучето не е дома(ма да ни ова не е добро, ич не е добор уствари, ама барем нема да го повредиш извараниот), воопшто нема да шеташ или ќе шеташ ама кучето веќе го нема, значи завршила врската и сега си слободен. :devojkr:

Значи јас имам потреба да флертувам, за да се чуствувам поубаво можеби, посакувано, во центар на внимание. Ама дефинитивно само за забава. А воопшто несакам да изневерувам. Немам потреба едноставно бидејќи барем за кратко време сум го нашла човекот со кој сакам да бидам и тој ќе биде единствен, не го изневерувам. Ем ќе го повредам него, ем мене кога ќе сфатам што сум направила.:bilokojzbor:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Таа „потреба‘‘ за флерт или варање ми е знак на незрелост и недостиг на љубов...е сеа не викам дека ако некогаш се насмевнеш на некој/а или некој безопасен флерт е знак на несакање ама тоа да ти биде навика ми е безсмислено
 
Член од
4 април 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
lugeto sekogas ubavo se osekaat koga im e pruzeno vnimanie, pa verojatno koga flertuvaat ubavo se osekaat.
a koga sme kaj neverstvoto, e toa e veke siroka tema:)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Necrophilia напиша:
и со флертот се повредува, личноста со која си флертала а и исто така личноста што ја сакаш - доколку дознае, сепак флертот наведува на изневерување т.е. самата си кажа ти здосадува од твојата постојана љубов - библиотека и идеш читаш други ама не ги зимаш за тебе нели?
Психичката болка е посилна од физичката во некои случаеви.


со ова сакав да кажам дека флертот секогаш се прави свесно, изневерувањето во некои случаеви е и несвесно.



Или не си ме сфатил или не знам што е проблемот:)
Како и да е, ај од почеток - ако ти здосади книгата земаш друга. И како се откажуваш од твојата книга. Ама ако сакаш да ги разгледаш другите книги, без да ги земеш за себе - зашто ќе ја навредиш твојата книга? Или разгледаната книга? :pos2:
Флертот се прави почесто несвесно и после дури сфаќаш што праиш, и тогаш нормално прекинуваш.
Изневерувањето не е несвесно, дури и кога е залиено со два кубика вино. И тој муабет е заклучен.
Како и да е... Арен ти иначе?:) *
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Bez da flertuvam ne mozam da si go zamislam zivotov,,, ama i ne mozam da se pomiram so toa deka nekoj me izneveril i t.n e togas custvuvam potreba da vratam,pa duri i da smislam po nesto deka bilo taka a ustvari si nema veze
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
затоа што една е ко ниедна..
Повеќе девојки, поголема радост.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...nema greshka...koa bev mal jadev edna krishka leb------->>>>flert
...pa posle kako porasnav pochna da mi raste apetitot i sea jadam skoro pola lebche----->>>>>Izneveruvanje...eeeehhh abe uzivajte...

naravouchenie:

definicija za flert i izneveruvanje:-------->>>..."greshka u genetskiot sklop na chovekot ,,,, koja nikogash ne spie"...:toe:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Откај па ГРЕШКА у генетскиот сколоп, а?

Изневерувањето и флертувањето е баш добра еволутивна работа во нашите гени.

Има тоа врска со разновидноста на видот - човек...
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Абе никад не сум изневерувала..а и некако срце не ми дава да го изварам со тој што идам па макар и да не го сакам да не ми е нешто посебно до него.Еве пред некое време идев со едно дете ама не го сакав и од страв дека ќе го изварам му раскинав,мислам несакав да го повредам некако глупаво ми беше сето тоа.А за флерт нормално не се живее..па барем сеа на овие мои 14 години мислам не е лошо..сакам забава неќам посебна обврска и залагање.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Promena , nesto da smenam , porazlicno , povoizbudlivo , neisppitano, pozabavno...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom