Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...sekoj neka si go kaze svoeto milsenje...nema ljutenki i navreduvanki...zasto neotugivo e pravoto na sekoj poedinec da si zivee vo svojata zabluda...a koj ne flertuval neka se prijavi bash imam da mu postavam nekolku interesni prashanja...po definicija flertot e razgovor so osoba od sprotivniot pol za da se doznaat odredeni interesi so namera da se zapoznae sto poskoro osobata i neznachi deka ke zavrshi so izneveruvanje na partnerot...ali e dosta mozno vo sekoj sluchaj...ako se pogodat kartite,i toa e mozno...zatoa flrertajte sto poishe mozete toa go razviva duhot i samodoverbata vo sebe i plus moz da se nauchi nekoja dobra rabota ili finta sto bi se reklo, stekne iskustvo vo zivotot i snaoganjeto vo sekakvi situaciii,sto normalno ne nosi do definicijata za intelegencija...e toa.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Promena a mozda i poinakava zabava:helou:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Вараат за да си го "напумпаат" егото, затоа што се надаат дека во некој друг ќе го најдат она што им фали кај партнерот, поради излез од монотонијата, за моментно задоволување на нагонот и уште мал милион причини.
Е сега да не осетев на своја кожа што значи да те извараат, веројатно немаше да се ужаснувам од прељуба волку како сега. Варањето го сметам за чин на крајна себичност и непочитување на партнерот, и е нешто преку кое не можам да преминам. Не сум Дева Марија, нити некоја посебно етична, но, барем досега не сум си дозволила да го варам партнерот( да сум помислила на такво нешто, но не сум го направила тоа, пред се поради почит кон самата себе). Не сакам и нема да ја разберам прељубата. Каква и да е причината која наведува на неверство, останува фактот дека со тоа му покажуваме на партнерот дека не ни значи доволно.
Затоа што ако има проблеми во врската, постојат милион начини да се решат вклучувајќи ја и опцијата да раскинеме, а не да бараме "излез" подло и по цена на повредување на туѓите чувсвта.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
ada напиша:
Вараат за да си го "напумпаат" егото, затоа што се надаат дека во некој друг ќе го најдат она што им фали кај партнерот, поради излез од монотонијата, за моментно задоволување на нагонот и уште мал милион причини.
Е сега да не осетев на своја кожа што значи да те извараат, веројатно немаше да се ужаснувам од прељуба волку како сега. Варањето го сметам за чин на крајна себичност и непочитување на партнерот, и е нешто преку кое не можам да преминам. Не сум Дева Марија, нити некоја посебно етична, но, барем досега не сум си дозволила да го варам партнерот( да сум помислила на такво нешто, но не сум го направила тоа, пред се поради почит кон самата себе). Не сакам и нема да ја разберам прељубата. Каква и да е причината која наведува на неверство, останува фактот дека со тоа му покажуваме на партнерот дека не ни значи доволно.
Затоа што ако има проблеми во врската, постојат милион начини да се решат вклучувајќи ја и опцијата да раскинеме, а не да бараме "излез" подло и по цена на повредување на туѓите чувсвта.
Љубовта сама по себе е себичност, варањето е уште една доза себичност, нешо слично ко дрогата, ако ме разбираш.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Одговор до кенгурот... Со твојот пост ја потврдуваш мојата теза... Ептен си лицемерен и тоа најтрагично сам пред себе! Пази “ми се пружиле шанси, ама не се десило“... Па на кого бе машко “шанси“ му се пружаат, а? Размисли... Башка ме караш оти викам варање а не инзеверување (затоа што сум скопјанец, и употребувам дијалектички зборови, ете зошто), а потоа го правиш истото (случило, не “десило“)...

А до Рагаца одговор... Да ме немаше, да не постоев, ќе требаше да ме измислиш.... Како и обратно, нели!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Dolphin напиша:
Одговор до кенгурот... Со твојот пост ја потврдуваш мојата теза... Ептен си лицемерен и тоа најтрагично сам пред себе! Пази “ми се пружиле шанси, ама не се десило“... Па на кого бе машко “шанси“ му се пружаат, а? Размисли... Башка ме караш оти викам варање а не инзеверување (затоа што сум скопјанец, и употребувам дијалектички зборови, ете зошто), а потоа го правиш истото (случило, не “десило“)...
Со мојот пост воопшто не ја потрврдувам твојата тема/теза, туку се оградувам и тврдам дека "насловот" не сум го направил. Темата ти е неверство-јас викам не сум го направил тоа. Тоа дека сум имал шанси беше пример само за она дека, и покрај тие, човек може да си остане верен и да не направи ништо, а ти кажи ми на кого му се пружаат... Не те карам за варање, само се поправив после постот на WV(значи сам себе се корегирав,не реков ништо за тебе), ама "те карав" за нешто друго од твојата презентација на темата,ама батали изгледа не си ме разбрал...
п.с. фала за "случило", ќе гледам да го користам...(сега свати што беше муабетот со изневерување/варање?)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Мислам дека Човековото око никогаш не е наситно а нема ни да биде.
Односно ние како особи мн.ретко знаеме да го сачуваме тоа што го имаме пред себе и секогаш целиме да дојдеме и да откриеме нешто ново за нас непознато и интересно - во овој случај тоа би било НЕВЕРСТВОТО.
Неверството се случува кога подолго време ке го јадеш јаболкото од твојот двор..па ке се запрашаш што е толку убаво јаболкото во дворот на твојот комшија што мн.особи останале заситни и се фалат..
Во Нас како луѓе постојано ке се јавува зелба за промени за нешто ново кое го немаме искусено..Неверството го прават само кукавиците во нашиот машки случај пред една девојка е Фраер а пред друга лупа глава во зид и и вели те сакам те сакам немозам без тебе
Додека ФЛЕРТУВАЊЕТО во животот мозе да ни донесе мн.работи доколку тоа го правиме на начин како што умееме и знаеме секогаш би било корисно.
П.С.не го оправдувам неверството
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
HaRdToGeT напиша:
Duri i najverniot nema da izdrzi preed nekoja sexy osoba da moze da ja ima a da bide indeferenten. Ali gi ima i takvi sekoja cest mora da se priznae i toa im e doblest a ne maana :)
се пријавувам за ова..
едноставно имам свој став за некои ствари и си го следам (како на пример алкохолот,цигарите и останати пороци)
никогаш не сум добил никаква потреба да изневерувам нити нешто..
едноставно обожавам да бидам искрен..
а тоа што некои изневеруваат тоа го сфакам како недоверливи луѓе и во никој случај не би било задоволување на потреби!!

и скорпијата убаво кажа...
Изневерувањето се сфака различно кај нас во нашево општество..
кажете ми сигурно сте имале некој другар кој ви се пофалил дека ја изварал девојката и после некои други Другари го величаат како му успевало и сакаат да бидат како него..следи тие влагаат во врски со девојки кои не ги сакаат и ги изневеруваат со сите можни!..И кај нас тие се протолкувани како ФРАЕРИ!!! (збор кој го мразам најмногу!) додека пак од друга страна Девојка која го изварала својот партнер веднаш добива етикета и БарКод со име КУРВА! ...
па сега видете зошто го мразам изневерувањето..
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...tugoto e sekogash poslatko...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Жими пајпата . Така само незадоволни размислуваат.
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Sum go pravela toa i ne velam deka nekogas velam pak MOZEBI pak ke se sluci nesto slicno!Pa luge sme site gresime namerno ili nenamerno! Taka i jas !:)
Za flert pa se slusuva ako ne i sekojdnevno vo kontekst kakov sto jas go razbiram, so sekogo!Za varanje kako sto e nareceno sum mamela ama so misla deka nikoj nema da e povreden i nikomu ne mu pricinuva zlo t.e bez nikakva griza na sovesta!
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...nema greshka de, ragazza...sve e tochno i taka e...samo..." u drugoga batka pogolema patka" za dzabe ne e kazano ...:baeh:
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
[MkD]Scout напиша:
се пријавувам за ова..
едноставно имам свој став за некои ствари и си го следам (како на пример алкохолот,цигарите и останати пороци)
никогаш не сум добил никаква потреба да изневерувам нити нешто..
едноставно обожавам да бидам искрен..
а тоа што некои изневеруваат тоа го сфакам како недоверливи луѓе и во никој случај не би било задоволување на потреби!!

и скорпијата убаво кажа...
Изневерувањето се сфака различно кај нас во нашево општество..
кажете ми сигурно сте имале некој другар кој ви се пофалил дека ја изварал девојката и после некои други Другари го величаат како му успевало и сакаат да бидат како него..следи тие влагаат во врски со девојки кои не ги сакаат и ги изневеруваат со сите можни!..И кај нас тие се протолкувани како ФРАЕРИ!!! (збор кој го мразам најмногу!) додека пак од друга страна Девојка која го изварала својот партнер веднаш добива етикета и БарКод со име КУРВА! ...
па сега видете зошто го мразам изневерувањето..
Zaklucok:
Mahko shto ke legne so poveke devojki = FRAER
Devojka sto ke legne so povejke tipovi = KURVA
Nema logika ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom