Зошто девојките кога имаат ПМС се нервозни и депресивни?

Дали сте неподносливи кога имате ПМС


  • Вкупно гласачи
    116

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Треба повеќе шамари да се делат, за да научи пичката да не се курчи кога ќе и текне, туку да биде покорна и мила во секој момент.
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Треба повеќе шамари да се делат, за да научи пичката да не се курчи кога ќе и текне, туку да биде покорна и мила во секој момент.
А ти си дозволуваш малку повеќе.И со тој мозок ќе ја срушиш првата бандера , особено ако наидеш на некоја (како мене) која што 8 години вежба judo и ќе те натера да си ги собираш забите со метла и лопатче :pipi:
Он-топик : Затоа што самиот факт дека крвариме не нервира , неможеш нормално да функционираш :nerv: Затоа ни смета се...Јбг, такви сме :toe:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Ау кои кучки сте тој период, не можам да ве смислам, без навреда. Правење најпаметна, дерење за ситници, сите ви се идиоти околу вас и уште триста други фолирања...

Во Непал, жените кога имаат добиено ги ставаат во кафези заедно со живината и стоката.
Притоа се навредувани, затоа што се гнасни.
Сега таму луѓето интуитивно приметиле, дека жена во ПМС не е за комуникација и дека најдобро е да биде отстранета.
Паметно.
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Ау кои кучки сте тој период, не можам да ве смислам, без навреда. Правење најпаметна, дерење за ситници, сите ви се идиоти околу вас и уште триста други фолирања...



Паметно.
Е*ате паметното.Значи сакате да се доведете во камено доба?!
Дека има избувливи има , ама дека поради тоа добиено ви раѓаме деца ќе ќутите и ќе не трпите.:tapp:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.871
ма урбан мит е ова, знаат дека им се одбива на малоумни постапки и издркавања во тие периоди и користат :): )
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Работата е што сите вие мислите дека нема никакви промени.
Вие ретко кога чувствувате промени.
„Промените” најчесто ги чувствува партнерот.
потполно се слагам.. оваа некад не се поднесуе:vozbud::vozbud:
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Посакувам еднаш вие машките да имате добиено , да ве боли и кога ќе дојде време за секс вие да примате.И кога ќе треба деца да се раѓаат вие да вриштите по 12 саата на гинеколошкото столче и да се укочите од болка.После тоа до 1 година да го доите детето...
Ете затоа не трпите кога имаме добиено.Не сакате да ги трпите вие тие болки :smir:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Нервозна сум,ме боли се,од глава до колена и сите ми се виновни за тоа,ми се гади од се(јадења,мириси итн),и покрај тоа најзадоволна сум што до мене имам таква душичка што тоа го поднесува најнормално и најсмирено и во тие моменти ми удоволува во се :pipi:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Неподнослива сум најчесто.
Има исклучоци некогаш, но многу често аууу подобро никој да не е во моја близина.
Расположението ми се менува секоја минута. Се ми смета. Депресивна сум, да. Или пак ептен радосна за без везе :pos:
Тоа е хормонска нестабилност, која потоа со менструацијата се стабилизира.

Јебига хормони се това, не е до нас тоа. Не можеме да контролираме.

Јас си кажувам да не ме замараат тој период и готово.
И партнерот си знае. Ме разбира, вајда. Ако не ме разбира ќе мора да почне :icon_lol:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Точно е дека хормоните си го прават своето , кај некој повеќе , кај некој помалку ,но и факт е дека сега сме свесни за тоа па можеме да реагираме малку посмирувачки . Да се осамиме во тој момент, се е во нашата глава и знаеме дека тоа поминува , на жалост има и такви кој под паролата ПМС си дозволуваат некој хирови кои во нормални ситуации не би ги направиле , сега да ги направат ,ама се што е претерано не е добро .
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
има промени за време на пмс секако чуствувам болка пијам и апчиња за тоа кафетин менструал порано пиев и кетонал неподносливи болки имам во однос на моето понашање секако се менувам не сум расположена за зезање и слично знам да реагирам бурно и за ситница да викам :toe:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Како да не бидеш нервозен кога носиш пелена на 35 степени и на сето се осеќаш ко проточен бојлер?!?!?!?!
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Треба повеќе шамари да се делат, за да научи пичката да не се курчи кога ќе и текне, туку да биде покорна и мила во секој момент.

мене ми се чини ти заслужуваш неколку шамари бдејќи во 21 век многу шовинистички си настороен, без почит кон женскиот пол, како ќе посееш тоа ќе пожнееш!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Кога сум во пмс сум претерано нервозна. Сум и депресивна, но не секогаш. Одбегнувам тогаш да сум со многу луѓе со што би одбегнала караници, па најубаво ми е кога си лежам и размислувам, или пред компјутер. Дефинитивно за в затвор сме тие дена!
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
мене ми се чини ти заслужуваш неколку шамари бдејќи во 21 век многу шовинистички си настороен, без почит кон женскиот пол, како ќе посееш тоа ќе пожнееш!
тачно... после заради такви видови машки ( или животни БЕЗ НАВРЕДА БАТО) девојките мислат дека сите машки се исти ... дека си се кретени
 

Kajgana Shop

На врв Bottom