Зошто ве мразат другите?

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Е ако де, нека ме мразат, можат да се соберат во редица ... ама не ми е гајле ...
Причината е можеби заради тоа што моите способности, таленти и умешности ме прават недостижен и различен од нив, зошто давам максимум од мене за да завршам било каква работа, оти им помагам на сите (буквално), оти сум премногу добар и искрен ...

п.с. је*ем ти нарцисоидната тема ...
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Затоа што сум прилично злобна кога сакам да бидам?
Веројатно.

Ме мразат луѓето, ај ноу, претежно не ми смета кога ме мразат, океј е тоа, ми смета кога ме потценуваат и ме ценат затоа што во суштина се убедени дека секој може да се стави во одреден калап и модел, па се насочуваат кон само една единствена насока.
Тоа веќе ми е смешно, ама ете пак, злобна сум.

Тоа е.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Најверојатно бидејќи сум различен од нив.

Не ме трпат ако ги поправам за некоја банална работа, ама шо да им праам ако се глупи и неуки...

Самодовербата ми е во пораст во последно време, ваљда и тоа им смета. Дали сум дрзок? Можеби.

Дали ме гајле?

Не. Воопшто. :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Хмм, да се надоврзам на Сатори...
1. Зашо кога сакам да бидам злобна, сум 24 пати поотровна од нивната секојдневна злоба.
2. Зашо не ме замараат ситнуриите што ги замараат нив, и следствено од тоа, можам послободно да дејствувам на овој свет од нив.
3. Зашо сум едноставно попаметна, ебаго?

Темава е стварно за его-буст и постовите звучат скроз нереално, но шта је ту је.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ма сите ме сакаат мене,и ја сите ги сакам.
Нема омраза.
Just love&hapiness.:smir::pos2:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Ммм затоа што сум дигната. А ја усуштина само така изглеам:kesa:
Затоа што имам злобен хумор и многу мрчам. Ама тие што ме знаат, јасно им е дека тоа е шега и не им смета.
И највеќе ме мрзат затоа што никој не може да излезе на крај со мене во карање:toe:
А, да... и пошто ме сака класната:kesa:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Некогаш знам да седнам и да се запрашам али често доаѓам до заклучок затоа што се љубоморни.А на што поима немам.Со тоа докажуваат дека сум подобра личност од нив.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Ме мразат, воедно и љубоморат затоа што:

Сум многу интелегентен, некад и дрзок.
Зашто ја имам најубавата девојка на свет, која не можат они да ја имаат.
Зашто сум со сите петки во школо, и тоа без да учам нешто многу. :)
И затоа што сум во многу работи, подобар од другите.

И то. (=
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Pa vaka me mrazat valjda zatoa so imam pamet i zatoa to mozam da zboram so sekoj i da diskutiram za mnogu raboti, me mrazat zatoa so koga ke resam nesto cvrsto toa i go ostvaruvam, me mrazat zatoa so sum osvetoljubiva i zatoa so sum golem inat. Isto taka me razat i oti se gordeam za se sto imam i se sto sum postignala vo zivotot!
So eden zbor mislat deka sum dignata, deka letam vo oblaci a ne sum!(ok mozebi malku sum :) ) a da i me mrazat zatoa sto sum samouverena i nemam kompleksi i oti mnogu zboram!:smir:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ме мразат бидејќи некои работи (и луѓе) ги добивам полесно отколку некои други.

И правам лоши работи, понекогаш.:prste:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Ијјј, ова има смисла, мене ме обожаваат оти ме мрази :pos2:

Епа мојот клас се се кретени и нив ги мрзи, а мене ме сака, а и повеќето професори ме сакаат и другите поради тоа ме мрзат, али ху керс:kesa: :kesa: :kesa:

А инаку Скул, тебе многу те мрзат зошто имаш големи цицки:pos2:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Мене никој не ме мрази ... сите ме сакаат... уствари... не знам...
Ме сакаат тие што ми треба да ме сакаат, за другите... ако некој/а од нив ме мрази паа... негов/нејзин проблем.

Јас си ги сакам тие што си ги сакам, не мразам никој ... и тоа е тоа.. Не се замарам со ништо повеќе :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom