Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Тоа што Заев е градоначалник ,нема никаква врска ако има сторено криминал.Ако не е виновен нема што да се секира некој.Постојат инструменти , тужби со кои после тоа ке си наплати за лажна клевета.Кога најголемиот лопов Б.Ц. зема пари од Младенов, зашто не би и Заев ако е така:toe:.А ова што го прави стоката на СДС е надвор од секоја граница.Истото се случи и со Бучко ,прљав им е газот и се плашат да не им дојде редот на нив.А ако има вистина во тоа што Шеќерка го обвинува Грујо дека сака да го одвлече вниманието со коалицијата со терористите, би кажал и Б.Ц. да го смести во ќорка не го пере за тоа .
 
Член од
28 март 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Abe so ima nie da kazuvame so e kako e.Se znaj deka ako preksris zakon treba da platis,nema vrska partija.prost primer:te fati policija bez vozacka... ce platis kazna.. taka? ami ako vistina zoran kradel pa so togas nego da go pomiluvame :toe:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Тук те ценам братче и јас сум од Струмица...Струмица од времето била комуњарски и УДБАшки град,ама саа од ка го уапсии на зајкото работте и те како ќе се сменат:helou:...
Така си е. Да знаеш со колку стари ари сум се карал. Комунисти закоравени. Уште Тито им е претседател. Но да знаеш полека, полека како што умират се балансира се. Млад учен народ се појавува, се разбира што е добро за нив и за државата. СДС (не на М) фанови има уште ама како шо кажах старчоци. СДС = Комунизам. Се знам со младината на ВМРО, паметен народ. Ако се продолжи така, светла ни е иднината.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Прво не сум за СДСМ,
Ама ако тргнаа Заев да го апсат, со До-Ларова од општина Центар-Скопје што прават-или она бидејќи е од ВМРО ја пуштаат да лапа згради (таа не се знае колку има испокрадено и сите во Скопје тоа го знаат а Грујо ќути ли ќути).
Така да а СДСМ а ВМРО исто ми се фаќа - си играат држава и двата табора а вие се препукувате ко млади мајмуни (бар некое чаре да имавте од партииве).
 
R

Rikiboy

Гостин
Така си е. Да знаеш со колку стари ари сум се карал. Комунисти закоравени. Уште Тито им е претседател. Но да знаеш полека, полека како што умират се балансира се. Млад учен народ се појавува, се разбира што е добро за нив и за државата. СДС (не на М) фанови има уште ама како шо кажах старчоци. СДС = Комунизам. Се знам со младината на ВМРО, паметен народ. Ако се продолжи така, светла ни е иднината
Е па богами,светла ни е...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.146
So ima tva vrska be so koalicijata i so kriminalot :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: ne se praj GLUP, ako nekoj treba da zabelezi na koalicii toa e na SDSM bidejki vo 2002 ja dogovorija vojnata i posle pravija vlada i za tva kjuti ne mesi babi i zabi
Очигледно е кој меша баби и жаби и кој бега од темата!
Како прво види на што личи начинот на кој го напиша постот, почнуваш со нелогичност завршуваш во навредување.
СДСМ ја направи војната а ДПМНЕ не бранеше? Оф леле со кој дебатирам и јас...
Војната беше помеѓу албански терористички банди и македонската војска и полиција! А кој беше во војската и полицијат? Македонскиот народ, без разлика на која политичка партија пропаѓа!
Зошто не се прашаш како можи Грујо да биди во коалиција со довчерашните терористи а до вчера велеше дека би бил предавник ако влезе во коалиција со нив! Од каде одеднаш промена на ставот? Или тоа е само да се добијат гласови па после не е важно што сме ветиле.

ДА не излегуваме од темата, немој да ми речиш дека сите овие хајки и апсења се случајни а не политички мотивирани. Од шо мака јас и ти тука се расправаме и еве ме навредуваш со својот пост? Тоа е токму поради настанатата ситуација! Се замразуваме меѓусебно во време кога треба да сме најобединети.
 
Член од
28 март 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
dedo mi velese:seri l.... dur mozis da gi preskoknuvas ali ako preteras togas :jaj:.Pa koj go e.. ako bil gradonacalnik.I nemojte so ona "diktatura i partiski cisti" posto zite znajme deka se cisti gluposti.Ne e DIKTATURA ako se fati nekoj so krsi zakono...
 
Член од
28 март 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Очигледно е кој меша баби и жаби и кој бега од темата!
Како прво види на што личи начинот на кој го напиша постот, почнуваш со нелогичност завршуваш во навредување.
СДСМ ја направи војната а ДПМНЕ не бранеше? Оф леле со кој дебатирам и јас...
Војната беше помеѓу албански терористички банди и македонската војска и полиција! А кој беше во војската и полицијат? Македонскиот народ, без разлика на која политичка партија пропаѓа!
Зошто не се прашаш како можи Грујо да биди во коалиција со довчерашните терористи а до вчера велеше дека би бил предавник ако влезе во коалиција со нив! Од каде одеднаш промена на ставот? Или тоа е само да се добијат гласови па после не е важно што сме ветиле.

ДА не излегуваме од темата, немој да ми речиш дека сите овие хајки и апсења се случајни а не политички мотивирани. Од шо мака јас и ти тука се расправаме и еве ме навредуваш со својот пост? Тоа е токму поради настанатата ситуација! Се замразуваме меѓусебно во време кога треба да сме најобединети.
A tebe ti teknuva deka tvojte SDSM prvi napraja koalicija so ahmeti, ili to ne se broj a?
Patem oti be samo Boskoski i Tarculovski beja odneseni vo hag?- Ajde i bucko,branko,ahmeti < ovi ne zasluzuvaat ni so golema bukva da bidam napisani:salut:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Штом е од сдс, гарант е виновен. (да за сдс нема пресумпција за невиност)
Кој е од тие уништувачи и пљачкачи на државата дел, нема никакво право да се смета за невин.
Со самото тоа што е член на сдс, го носи товарот на сите оние кои му згрешија на македонскиот народ.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
949
Gledam ovie od DPMNE se iznapisale na temava, ni sram ni obraz ni perde jadat lajna kako za svetsko prvenstvo. Pa picka vi mater seljaci edni zosto KIRO JANEV ne go privedat ebavi seljacite glupavi covekot ja iskrade pola Strumica i nikomu nisto e sea toj sto pravi zatvori go mu preci na CARLI CAPLIN ne moze mirno da spie i sam e svesen deka mu pravi ogromni problemi i mora da go zatvori ama moze samo za k... da mu se fati.A za strumicanite so jadat ..... za vas ne trebalo nisto da se pravi be ovde dojde vreme koga za da pides sakan i cenet treba da krades da vi e... pederite glupavi.Se so napravi da sokrsime pa da se vratime u kameno doba toa izgleda treba za vas
 
R

Rikiboy

Гостин
Зошто не се прашаш како можи Грујо да биди во коалиција со довчерашните терористи а до вчера велеше дека би бил предавник ако влезе во коалиција со нив! Од каде одеднаш промена на ставот? Или тоа е само да се добијат гласови па после не е важно што сме ветиле.
Еми сега кога е во коалиција со нив да не мислиш дека они ќе праат шо сакат...Пфф...Па поради тоа отиде во коалиција со нив...:vozbud:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Gledam ovie od DPMNE se iznapisale na temava, ni sram ni obraz ni perde jadat lajna kako za svetsko prvenstvo. Pa picka vi mater seljaci edni zosto KIRO JANEV ne go privedat ebavi seljacite glupavi covekot ja iskrade pola Strumica i nikomu nisto e sea toj sto pravi zatvori go mu preci na CARLI CAPLIN ne moze mirno da spie i sam e svesen deka mu pravi ogromni problemi i mora da go zatvori ama moze samo za k... da mu se fati.A za strumicanite so jadat ..... za vas ne trebalo nisto da se pravi be ovde dojde vreme koga za da pides sakan i cenet treba da krades da vi e... pederite glupavi.Se so napravi da sokrsime pa da se vratime u kameno doba toa izgleda treba za vas
:toe::toe:Учете се ....Посебно за Струмичани.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
949
SITE SO SAKAT DA DADAT MORALNA PODRSKA NA NASIOT GRADONACALNIK ZORAN ZAEV VO 20 CASOT NA CENTAROT VO STRUMICA
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еми сега кога е во коалиција со нив да не мислиш дека они ќе праат шо сакат...Пфф...Па поради тоа отиде во коалиција со нив...:vozbud:
Што е бе?Темата е за нашиот невин градоначалник,а не за парталите со кој биле во коалиција...:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom