Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Многу попалени има тука за зајчето
Од каде само тој успешен градоначалник, со крадени пари со долгови до гуша ,со неплатен данок ај не заебавајте
Абе струмичани нели гледате колку време ви ја купува душата зајчето
ви направи само негови фирми да ви ги откупуваат тоа чушките а кога ви се обезбеди слободен извоз да може и од страна компании да ви откупуваат тогаш се побуни зајчето зашто и други да му се мешаат во бизнисот
Алоо размислете малце не трчајте ко прле пред магаре одма на протести и незнам што ако е невин ќе го ослободат а не одма трчате со сила и притисоци врз судот да го пуштат
Ама има нешто чим сте толку попалени не за џабе одма рипате
B:tapp:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ццц види ги на Сител простата раја струмичани. Земале свирките, ќезат се зад камерата па ќе протестират за Заев. Иако сум од Струмица ТВРДАМ дека тука живее највиран и најпрост народ во државата! Заев е добар градоначалник ама ако е крадел нека леже. Правда е. И ги поддржувам тие што истакнаа дека палми и фонтани не му требат на градот туку му треба патишта, канализации. Во мојата маала во Струмица нема асфалт, туку земја, бетер од село, не дај боже дожд да заврне и ќе треба како по минско поле да одиш, а пак кога ќе почне реата од канализациите да се шири...
 
K

KomitaMKD

Гостин
А каде беа Македонците да се соберат да протестираат за Јохан . Или тој не е од никоја партија и не мора протест . Свестете се луѓе сами се уништуваме
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Редно беше да го уапсат тој криминалец.

Докажаа СДСМ денес дека ги бранат криминалците.

Пред мене лично се има јавувано во сред кафич да ослобдува пријател од зтавор во Штип.

Е сега речунајте редко сум во Струмица ,а сум присутвувал на ваков настан уште колку ги има.

Со земјиштето направи лом.
На Грците заедно со БЦ им го поколни градскиот пазар.
А криминалот со денацинализацијата тоа е знак извичник (!) не прашалник

Се надевам ќе го осудат барем за нешто

п.с

За едни фонтани (расчитување на сметиките преку тендер) улицата 3 години ми беше ископана.

Се прашувам што направи се додека беше СДСМ на власт фраер изиграваше па и алчен беше се кандитира за пратеник премиер сакаше да станува првото кафе во денот му е со Грци.
A tvojot vojvoda na kogo ja dade rafinerijata sto tropas zeleni be od kopjuter drugo nisto ne si videl topuk:uvo:
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Абе јас славам не протестирам Прости Струмичани не брат старите Струмичани никој не го подржува на Заев бидејки и тие се многу оштетни од него и неговата
дружина.

Пример Јанакиевски + Господин (запалене по малолетнички) Карамз - трафики мистик.

Зошто јас се гордеам што е уапсен.

Еве еден пример се фали со патеката до манастир св.Илија

Од првата фаза на овој проект фалат барем уште 50% ... Кај се парите ....

Охоо дали тоа значи дека Македонија има сега поголем брод и ќе почнат да се ловат големите риби :)

Мислам дека нареден е Јанкиевски па ќе падне некој во мрежата од ВМРО ....

Честитки за храбрата одлука.

Во моето мислење нема политика јас сум искрен човек

FankyBoy

Мене ме интерсира правна држава со душа го чекам денот кога топ тема на кајгана ќе биде Лубчо уапсен

drugo nisto ne si videl topuk
За навреда на член се добива бан
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Ццц види ги на Сител простата раја струмичани. Земале свирките, ќезат се зад камерата па ќе протестират за Заев. Иако сум од Струмица ТВРДАМ дека тука живее највиран и најпрост народ во државата! Заев е добар градоначалник ама ако е крадел нека леже. Правда е. И ги поддржувам тие што истакнаа дека палми и фонтани не му требат на градот туку му треба патишта, канализации. Во мојата маала во Струмица нема асфалт, туку земја, бетер од село, не дај боже дожд да заврне и ќе треба како по минско поле да одиш, а пак кога ќе почне реата од канализациите да се шири...
Koj gleda sitel samo tokmaci i zaostanati lugi zatoa im svire i bravo za lugeto so se pred sudot podrska imaat od mene
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Абе јас славам не протестирам Прости Струмичани не брат старите Струмичани никој не го подржува на Заев бидејки и тие се многу оштетни од него и неговата
дружина.

Пример Јанакиевски + Господин (запалене по малолетнички) Карамз - трафики мистик.

Зошто јас се гордеам што е уапсен.

Еве еден пример се фали со патеката до манастир св.Илија

Од првата фаза на овој проект фалат барем уште 50% ... Кај се парите ....

Охоо дали тоа значи дека Македонија има сега поголем брод и ќе почнат да се ловат големите риби :)

Мислам дека нареден е Јанкиевски па ќе падне некој во мрежата од ВМРО ....

Честитки за храбрата одлука.

Во моето мислење нема политика јас сум искрен човек

FankyBoy

Мене ме интерсира правана држава со душа го чекам денот кога топ тема на кајгана ќе биде Лубчо уапсен
Ako si tolku iskren so ne gi kazes i dobrite dela so gi napravil covekot a ne samo laes so ne dobravil i deka demek negde falele pari i ova za navredava eve ke se izvinam ali gledam deka site bas ne gi baniraat
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ako si tolku iskren so ne gi kazes i dobrite dela so gi napravil covekot a ne samo laes so ne dobravil i deka demek negde falele pari i ova za navredava eve ke se izvinam ali gledam deka site bas ne gi baniraat
Na apsenjeto kumuvale irecon i amerikankata, po dostavenite dokazi od obvinitelstvoto za napravena korupcija. Neli treba da se borime protiv korupcija?
Abe ke se rodi li nekoj cesen komunjar, bez leplivi prsti, eden barem !!!
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Иако не ја знам активноста на Заев и шо чоече е, али ако пружал рака и го фатиле сеа јбг...

Али овие од СДС никако неможам да ги сватам. Се само се организираат за протести коа треба некој од нивните главешини да иде у ќорка. Така беше и за Буле така и сеа.

Мислам ова стварно нема смисла, нивната партија само се организира за протести коа ќе треба некој од раководството да иде у ќорка, а никако да ги повикаат нивните членови за масовните Македонски собири ад се соберат коа оној у Фебруари, и такви работи.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Абе батиња срумички, ак е добар градоначалник бравос занего, нек остане таков уш долго ... Ако напрајл криминал ни Вардар не го пери... нема заш да се препукуваме на темава ВМРО сукс, СДСМ рулз и обратно ... Против него е поведена кривична постапка.... против него е издаден налог за апсење.... тој е уапсен како било кој друг граѓанин на Република Македонија, лошо е што се прај јавно и бомбастично... глупо е веќе видено е то и ВМРО-фците требе да си го признаат ... пред се поради заштитата на правото на невиност ... се руши угледот на секој ко ќе го видат со лисици макар после и невин испаднал... Значи наместо комунарчињата да организираат простести против ИНСТИТУЦИИТЕ НА СИСТЕМОТ, политичките и судските органи... нек си се прочешлаат да видат колку вошки ќе испаднат однив, па и тие, вошките, да ги стаат зад решетки...

Пането наш (градоначалникот на Кавадарци) исто беше многу добар, најдобар беше на времето со првиот мандат... канализации, вода, улици, патишта... но тоа беше за да си обезбеди ВТОР каде шо ни еба мамето ... од 80кг на 160 се згои пари со камиони си напрај...ку* го боле за градот... затоа нетрчајте со то ИКОНА, икони в цркви има, секој си глеа личните интереси... само исполитизираните глеат за партиските интереси од кој за жал ништо неостанви за самите тие кој се тепаат во гради, до смрт за партијата...
 
R

Rikiboy

Гостин
Ццц види ги на Сител простата раја струмичани. Земале свирките, ќезат се зад камерата па ќе протестират за Заев. Иако сум од Струмица ТВРДАМ дека тука живее највиран и најпрост народ во државата! Заев е добар градоначалник ама ако е крадел нека леже. Правда е. И ги поддржувам тие што истакнаа дека палми и фонтани не му требат на градот туку му треба патишта, канализации. Во мојата маала во Струмица нема асфалт, туку земја, бетер од село, не дај боже дожд да заврне и ќе треба како по минско поле да одиш, а пак кога ќе почне реата од канализациите да се шири...
Тук те ценам братче и јас сум од Струмица...Струмица од времето била комуњарски и УДБАшки град,ама саа од ка го уапсии на зајкото работте и те како ќе се сменат:helou:...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Кога се во прашање милиони.. многу е тешко да се остане рамнодушен, ако сторил нешто што не смеел... негов проблем, има право на адвокат па нека се брани :toe:
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Ako si tolku iskren so ne gi kazes i dobrite dela so gi napravil covekot a ne samo laes so ne dobravil i deka demek negde falele pari i ova za navredava eve ke se izvinam ali gledam deka site bas ne gi baniraat


Зарем има добри дела ?

Дали знаеш која е работата на еден градоначалник? НЕ

Ако за тебе е добро дело дека во Струмица има направено тротоар и две фонтани.
Извини знам математика до толку и знам што и треба на Струмица.

Поплучување и уредување на градот е законска обврска ,а не пронаоѓање на топла вода.

Затоа плаќам комуналии развираш или да ти нацртам

Заев ти е скапа како скапа Курва добро нашминкан скап прафем , а морална вредност нула

Оваа последното ако не го разбереш врни неможам да ти помогнам

Повеќе сакам да уживам во добри моменти одколку да да се објаснувам со некого .

Зеав моментално е капото на Струмичката урбана мафија и малку пошироко
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom