Збогум „Чичко Стоилко“ и компанија

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
По срање бургер не сум јадел .. еднаш јадев од Стоилко и ќе повратев, 102% соја...
Сакам само да кажам дека не ми е жал.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.806
Што ќе ни се сендвичари кај што има хамбургер од 80 денари? И онака е штетна таа храна. Сега ќе ручаме на скапите луксузни галии.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Петокот бев Скопје и викам ај одамна немам јадено од Стоилко.Тоа да ми бил последниот сендвич од кај нив:place:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.292
Поени од реакции
27.798
жално за вработените, ама па да сечам вени за сендвичара? што ви е?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Не се сендвичари, многу повеќе од сендвичари се :D
Еден цитат на Маршал од HIMYM

"Just a Burger? Just a burger. Robin, it’s so much more than "just a burger." I mean…that first bite—oh, what heaven that first bite is. The bun, like a sesame freckled breast of an angel, resting gently on the ketchup and mustard below, flavors mingling in a seductive pas de deux. And then…a pickle! The most playful little pickle! Then a slice of tomato, a leaf of lettuce and a…a patty of ground beef so exquisite, swirling in your mouth, breaking apart, and combining again in a fugue of sweets and savor so delightful. This is no mere sandwich of grilled meat and toasted bread, Robin. This is God, speaking to us in food."
Морав!
 
Член од
31 август 2013
Мислења
149
Поени од реакции
338
Паметните народи од ваквите места создаваат традиција.
А овде дојде некое лудо време на новокомпонирана историја (заради која ни ја потценуваат и реалната) и на малку изменета изрека на еден луд крал којшто велел „После мене потоп“, е овде сега друг луд крал вели „Пред мене потоп“ или со др зборови „Од мене почнува сѐ, па и историјата“.
Не смее на еден град да му се одземаат обележјата туку-така, не можете да му ја земете душата и со слама да го наполните, како страшило... Не е до сендвичарата, не е за сендвичите, едно чудо објекти ги снемува како да не биле, како од сликите на Сталин што ги снемувало државните непријатели...
p.s. Колку ли сум јас стара кога памтам дека како ептен ептен мала во Беко се имам клацкано на оние коњчиња со паричка што работеа...:)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Stoilko ne beshe ni sendvicara vekje.
Moze porano bile profi ama sea dzabe dremea tamu.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Море ај шо го срушија „Чичко Стоилко“, ај шо ќе ставаат барок на ЕВН, ама ако и ГТЦ го напраат во барок... :confused::confused::confused::confused:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Грди се и редно е да се тргнат, ја никогаш не сум јадела таму зашто немам намера некоја бактерија да закачам од нехигиената по тие сендвичари-киоск во кои никогаш не купувам..

Е сеа овие што ќе прават барок срања на ЕВН зградата и дека ќе ја заменат грдотијата со уште погрдо тоа е веќе друга прича...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Паметните народи од ваквите места создаваат традиција.
А овде дојде некое лудо време на новокомпонирана историја (заради која ни ја потценуваат и реалната) и на малку изменета изрека на еден луд крал којшто велел „После мене потоп“, е овде сега друг луд крал вели „Пред мене потоп“ или со др зборови „Од мене почнува сѐ, па и историјата“.
Не смее на еден град да му се одземаат обележјата туку-така, не можете да му ја земете душата и со слама да го наполните, како страшило... Не е до сендвичарата, не е за сендвичите, едно чудо објекти ги снемува како да не биле, како од сликите на Сталин што ги снемувало државните непријатели...
p.s. Колку ли сум јас стара кога памтам дека како ептен ептен мала во Беко се имам клацкано на оние коњчиња со паричка што работеа...:)
Традиција не се прави од некакви скапаници како Чичко Стоилко или фарбачот на јакни Кенан.
 
Член од
31 август 2013
Мислења
149
Поени од реакции
338
Традиција не се прави од некакви скапаници како Чичко Стоилко или фарбачот на јакни Кенан.
Е не, се прави со барокни фасади и барокни киосци... :facepalm:
Арно велат, на тој што разбира-нема потреба да му обајснуваш. А на тој што не може да те разбере-џабе му објаснуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom