За девојките:Како би облекле едно момче? За момчињата:Како би облекле една девојка?

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11


Некое вакво фустанче:),нормално не вакви...неможев да најдам како што сакам:)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Не многу комлицирано со премногу детали,најубаво е едноставното нешто да ја презентира таа личност да се разликува од другите.Не мора штикли затоа што не сакам да ја изгубам Пепелашка во 12 саат за да и барам резерва штикла.Фустанче но не провокативно,маичка некоја слатка или со некоја порака.Се облакам да се презентирам себе во најдобро светло а има многу девојки што мислат дека ако облечат се што е пократко и нашминкано е убаво.Не тоа помина.Природно не вештачко.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
За секој ден(преку ден:))

Едноставна лесна облека...башка и патика да не штрајкува кога ќе шеткаме ваму таму.
А за навечер тоа е веќе друга песна....т.е. оставам на неа:wink:
eee, баш вака
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Pa za mene so znam, nogu nosam crno i potemni boi i mi godi i zensko da nosi crno (pantalonki, bluzce, paltence :)) i nekoj ubavi patiki
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Пфф...како и да е,во стил да е :)

Инаку сенешто ми се допаѓа да видам,а и ценам едноставност пред се.
Од бои поштовам тегет,зелено,сиво,црно,ама на некои и бело им седи. Розево не доаѓа во предвид. :pipi:






Исто,ама БУКВАЛНО ИСТО како на сликава:pipi:
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
perfect outfit za musko:dole sk8 patice,ednostavno farmerce ni tesno ni smknato epten,maicka,dukser,za poelegantni prigodi moze kosula so jumper ili polo maicka..KONDURA nikako!:nenene:
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
абе едноставно спортски... бели патичиња,фармерчиња,некое интересно блузенце и доста е:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom