За девојките:Како би облекле едно момче? За момчињата:Како би облекле една девојка?

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Ајде девојки кажете,од облеката во Македонија,како би облекле едно момче и напишете на која возраст...штом толку знаете да критикувате...ајде да видиме вие како би не облекле...:toe:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ej вистина кажете, како ви се допаѓа едно момче да е облечено... ако имате и слики, поставете...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ај и вие машките, чим знаете да китикувате, и вие да видиме како би облекле една девојка? :smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ај и вие машките, чим знаете да китикувате, и вие да видиме како би облекле една девојка? :smir:
Не ги предизвикувај,ќе почнат со порнографија иначе.:pos:
Озбилно,голи тетки ќе ставаат за пример како да бидеме (не)облечени.:pos::pos::pos:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
ја би облекол женско у танга , корсет и хулахопки .. многу убава облека :pos::pos: ..

шо барам и ја на темава незнам :pos::pos::pos:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Ај и вие машките, чим знаете да китикувате, и вие да видиме како би облекле една девојка? :smir:
Да има трегери:) Пошто заљубен сум во трегери:) Би сакал да носи и мартинки ако ги нема јас би и поклонил.

Ама на крај краева ако ми е девојка нека се носи како сака, не сум и дечко да и командам како да се облака,битно е да сме заедно нели?:smir:
 
Д

Демијан

Гостин
spored mene najubavo oblecena devokja bi bila: ubavi tesni beli pantalovi so kulturno izvadena tanga so crveni visoki stikli crveno dekolte i kaubojski sesir!!!! a mrazam devojki so na niv preovladuva ROZEVO mn mi e odvratno i mn detcki!!!
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Кога веќе почнавте сите за девојки,место за момчиња,да ја преименувам темата тогаш. :pipi:
И без офф-топици и непристојни коментари.. :pipi:
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Обожавам машко во женски бои и бело. Најубава комбинација ми е кошулче со џемпер одозгора. На високи мажи, праубаво изгледа одело и што знам преферирам кошулки во линии.
Не најдов слики кои дафинитивно го кажуваат тоа што ми се допаѓа, ама еве приближно:

385-622-X40w.jpg
Ова е фантастично(украдено од 'Ангелче'):back:

08oceans600.jpg

00030m.jpg

00120m.jpg
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...nit kazuem kako da se obleche, nit pa sakam da mi kazue na mene kako ja da se oblecham...toa se dva razlichni sveta...respektirajte go partnerot sekako...zatoa sto sekoj ima svoj vkus vo se...

...a za vkusovite bogami, ne se rasprava...
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
обожавам машки кои носат розево....Сакам да носи кошулче а,над кошулата џемперче....Многу ми е важно од машко да се носи модерно и средено...Мој тип-кремски.
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Не ми беше поентата да вашата женска/дечко како да ги облечете туку како би облекле некое момче по ваш избор,го облекуваш и пушташ во рајата...
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Како би облекол женска.... мислиш како би соблекол женска :pos:
Шега на страна: Арно би ја облекол нешто сериозно а и воедно провокативно, не перверзно, скоро перфектна мешавина. :)
Едит: Не исклучувам и поинакви елегантни комбинации кои што немора да се сериозни. :)
 
D

Delux

Гостин
Обични тесни фармерчиња,бели патики,коса фаена во реп со капче и патики од адидас...тоа би било идеално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom