За девојките:Како би облекле едно момче? За момчињата:Како би облекле една девојка?

С

Сатори

Гостин
Совршенство:


Џозеф не само да го облечам, туку и да го соблечам.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кхм... во приницп никогаш не сум облакал женски и немам некое големо искуство, но за соблакање не ми е проблем воопшто (ај доста се праев фраер)

вака би изгледало секси облечена девојка за мене која би ме завела со нејзиниот шарм..бла..бла... нешто како броди дајл од дистилерс настрана од тоа што секси тело има.

да се вратам во реалниот свет:
ѕверски се девојчињава.... ммммммммммммммммм...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Е може и овие две доле од сликата на некро
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
3/4 панталончиња, обични или карирани, старки, маичка и размафтано косиче :pipi:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Епа сеа....зависи за каква пригода ја облакам :)
Шо знам....тренерчиња и патичиња за обично за секојдневно ако е(спортски тип:))
Мрзам се што е премногу свечено и некогаш ми е одбивно да гледам некој ептен многу дотерани и пицнати девојчиња шо наликуваат на женчиња :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314


Малце е голема сликата,ама немаше помало...ова ми е некако кул.

А за посвечено,сешто вака...


Ептен ми е секси одело...:bilokojzbor:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157


Џозеф не само да го облечам, туку и да го соблечам.
To! :pipi:

Негооо, на темава... Што се однесува на боите, не сакам розово, и не ги сакам оние претерано дречливи нијанси на жолта, зелена и портокалова (овие ни на мене не ги сакам, не па на машко). Тегет, кафена, драп, сива, црна, зелена, плава, бела... СВе е ок.:pipi:
Ангелче и Псај најубаво си кажаа, во поглед на стилот. :pipi:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28


Последниот.
Да објаснам. Некоја протурена интересна кошула со ЗАСУКАНИ ракај (фетиш :D), полицајки, стартки/мартинки/будали износени патичиња, ако е ладно некое саковче вакво, искинати фармерици (со вкус искинати, не да се ко на орање да бил со нив), мојт марама на гла, зависит од количината, бројноста на боите и текстурата на кошулата, кожно врвче на рачето и некое интересно ланчуле (НИКАКО ЗЛАТЕН СИНЏИР!) И иначе све ова би паднало во вода ако носит бела адиБас чорапа..:D
:pipi:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
За секој ден(преку ден:))

Едноставна лесна облека...башка и патика да не штрајкува кога ќе шеткаме ваму таму.
А за навечер тоа е веќе друга песна....т.е. оставам на неа:wink:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Ме мрзи да барам слики такада текстуално ке опишам...
Едно момче би го облекла во маичка во риги или евентуално еднобојна со крагњичка,додуша и обична маица со луд натпис долази у обзир...надоле фармерка или евентуално панталони со некое дискретно,едвај приметливо каро(а може и вертикални риги) и најдоле, се разбира патики...за бои,зависи од човекот што му стои само не поднесувам портокалова или розева,бљак!
Не знам зашто одсекогаш ми се свиѓало кожичка на раката ала Херкулес такада на совршено облечениот муж ќе му стаам и тоа...
А за „дотерување“ на сето ова би додала некое џемперче или блузнче(да излезе крагњичката):pipi:
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
Еве мене лично ваков стил ми е закон! Маичка, дуксерче, широки фармерки, екстра патики, убавини, да заличи на машко хаха :wink: :pipi::wink:



 

Kajgana Shop

На врв Bottom