За девојките:Како би облекле едно момче? За момчињата:Како би облекле една девојка?

Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
ID5.jpg

7.jpg
ne mozev da najdam podobra slika kade sto se gleda poubavo sto nosi, ali se nadevam deka ke sfatite...


158075_8RZGNO27TYUT7F3PTVRJYQTZYTBLIE_16_bzzbzz_H200657_L.jpg
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин






Тоа би било нешто како на сликите, блузичка (таа мора да биде впечатлива ако го облечам во обична фармерица), ама многу повеќе поштувам интересна фармерица и горе нешто ко на првата слика блузата... Може фармерката да биде поширока, ама не свисната и да му е до пола г'з. Поштувам машки на кои од панталоната, фармерката им се глеа работ од боксерицата (црвената е ин). Доле патики, може нешто пошироко, може нешто по спортски, ама секое машко со патики на лепенки го добива моето најголемо поштовање! :OK:

A за боите - сакам интересни комбинации на боите.
Жолта со сива, црно - жолто, сиво - сино, бело - зелено, крем - тегет, сино - бело итн.
 
D

Delux

Гостин
Глупо е вака со илустрација,поинтересно е да се долови стилот со зборови.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Epa jas masko bi go oblekla vo crna bluza crveni kozni tesni pantoloni da ima mn lancinja i na noze se razbira startki converse..
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Hmmm kako bi oblekla nekoe masko.Interesna tema.Epa vaka posto jas sakam maski so po pankerski rokerski stil bi go oblekla so crni starki bi mu napravila nekoja jaka frizuva,so iskinati farmerki i bluza mozi i kosula ama onakva karirana
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Многу ми се свиѓаат овие одела
7.JPG
8.JPG

А за секој ден фармарки, кошула/блуза и патики.. :helou:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Хммм...па со некој убај обични фармерчиња (појќе темни ми се свиѓет) или карирани, не мн тесни ама и не ептен провиснати и некое јако маиче со фармерките (или кошулче не мн свечено), а со карираните едноставно маиче и нормално..мај фејворит, бели патичиња, нешо вака....



П.С: се изнамачив дур најдов, рачунајте дек чоеков не е Елвир Мекицата




(морав да ја стам пак сликава, шо да прам, мн убо ми е облечен, остај то и тој убав е :pipi:)
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
49
Поени од реакции
2
никако бидејѓи девојка ми купува од TOXIC а од таму купувам и јас па се согласуваме со вкусот ххахахахаха абе како сака нека се облекува само да не е кич
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Машко би облекла во пантолона( од која нармално ќе можеш да видиш каков задник има, ама не бела), со кошулче и џемперче. Или некое симпатично сако во комбинација со ролка.Мразам џемперчиња и откопчани кошули во стилот-еј мала види колку сум набилдан!:nenene: Никогаш не би облекла розово-мразам розово и на машки и на женски.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја женска побргу би соблекол него шо би облекол:kesa:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
1. Омилена комбинација
Црни пантолони, тесни без џебови и доволно добро отцртано газе:) Црно-бело џемперче со ракави до лактовите и бела кошула под него. На нозете нешто помеѓу патики и елегантни кондурчиња, црни секако.:pipi:
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
sakam zenskata da bide oblecena vo pustinski stil kako zenite beduini i da ima prevez vo liceto samo ocite da ja pustaat magijata da ima nakit okulu celoto i vratot ....a drugata strana e vo ARGENTINA ZENA OBLECENA VO KOSTUM SO VRATOVRSKA I MASKA FRIZURA :baeh:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
епа критиките најчесто паѓаат на изборот на бои..
или пак ко ќе видам некој долу облекол фармерки горе некоја си тренерка..
то ми е безвезе

значи се што си оди во комбинација..
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
За облекување, би облекол нешто вака. Класика


Мада повеќе ме интересира соблекувањето :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom