Зашто само мажи играат WoW во Македонија?

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Не ми е јасно ова стварно. Ја со ниту едно женско неам правено асален муабет за WOW. Дури ни на форумов само ја сум женско? Па добро бе што е работава?:toe:
Па воопшто во светов и нема баш многу гејмерки ... али ја иам играно со лицата од понежниот пол кој се од Скопје :wink:
 
O

okej

Гостин
ММОРПГ ГЕЈМС УНИВЕРЗАЛ...АКО Е ТАКА КО ТИ ШО ВИКАШ ЗАШО ИМА МЕТАЛКИ? ШО НЕ ИГРААТ СИТЕ СО БАРБИКИ??!:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:капс лок фтв:uvo:
 
Г

Господ

Гостин
Не ми е јасно ова стварно. Ја со ниту едно женско неам правено асален муабет за WOW. Дури ни на форумов само ја сум женско? Па добро бе што е работава?:toe:

Немаат време мора по кафичи и кафани да се кисне
За жал стварно малку припаднички на понежниот пол
го практикуваат светиот благодет наречен гејминг
Не само WoW и други игри највеќе од стереотипи како
само ретарди играат игрици што нема врска.За машко што игра
игрици те е гејмер би било фатално на девојката на која и се
пушта да и открие дека е гејмер пошто такви работи 180 степени го
менуваат мислењето за некого верувајте од искуство знам

пр:

Она:И шо праиш после школо секој ден?
Јас:Нишо ова она да одморам малце WoW да пукнам
Она:Она Ворд оф Варкрафт??(знам дека не се изговара така)
Jac:Па да...
Она:Морам да идам мајка ми ме вика!

не е дека вака ми течел некој муабет али од прилика тоа е тоа
исто се дешава ако признаеш дека уствари слушаш метал џез блуз класика а не тикваристика и тони клен

Стереотипи на кило страв да ти е од разоткривање идентитет
 
O

okej

Гостин
Немаат време мора по кафичи и кафани да се кисне
За жал стварно малку припаднички на понежниот пол
го практикуваат светиот благодет наречен гејминг
Не само WoW и други игри највеќе од стереотипи како
само ретарди играат игрици што нема врска.За машко што игра
игрици те е гејмер би било фатално на девојката на која и се
пушта да и открие дека е гејмер пошто такви работи 180 степени го
менуваат мислењето за некого верувајте од искуство знам

пр:

Она:И шо праиш после школо секој ден?
Јас:Нишо ова она да одморам малце WoW да пукнам
Она:Она Ворд оф Варкрафт??(знам дека не се изговара така)
Jac:Па да...
Она:Морам да идам мајка ми ме вика!

не е дека вака ми течел некој муабет али од прилика тоа е тоа
исто се дешава ако признаеш дека уствари слушаш метал џез блуз класика а не тикваристика и тони клен

Стереотипи на кило страв да ти е од разоткривање идентитет
затоа друже ке си најдеш асална девојка што е твој човек те разбира и не е бе два фазон..мислам у контекст на тоа што го пиша ја тоа сватив...:salut:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Зашо неебитисот многу почесто ги задесува машките отколку женските.:wink:
 
Г

Господ

Гостин
затоа друже ке си најдеш асална девојка што е твој човек те разбира и не е бе два фазон..мислам у контекст на тоа што го пиша ја тоа сватив...:salut:
Абе не станува само за мене збор туку за сите на кои им би се згазиле од смеење ако признаат дека играат игрици
нема врска со женски ова она
само дадов пример за тоа какво мислење има младината во Македонија денес
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Абе не станува само за мене збор туку за сите на кои им би се згазиле од смеење ако признаат дека играат игрици
нема врска со женски ова она
само дадов пример за тоа какво мислење има младината во Македонија денес
А зошто сметаш дека на некој човек [при здрав разум], би му било гајле дали ти или било кој игра WoW? -blink
 
Г

Господ

Гостин
А зошто сметаш дека на некој човек [при здрав разум], би му било гајле дали ти или било кој игра WoW? -blink
За жал тие болдираните се малку и верувај ми од искуство знам дека
многумина играњето игрици го сметаат за порок
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Зашо неебитисот многу почесто ги задесува машките отколку женските.:wink:
А ти што мислиш, кој ја има моќта во сексот?:pos2:

многумина играњето игрици го сметаат за порок
Аа, само нека смее да ми искоментира нешто безвезе дека сум гејмер и ке и ја изгасам цигарата (или внеси некој друг порок тука) од јазик.
 
O

okej

Гостин
абе глеј..отиди кај девојка и кажи и дека играш вов ке ти рече ти цел живот си пред пц незнаеш сто значи надвор да излезеш и слично..отиди со пунк маица и изгаси цигара пред неа ке мисли дека си фата и ке те брка тебе..ја играм вов од кога знам за мене и имам девојка али девојка ми не кисне у б2 и праи се шо праат другите и се облака исто туку знае на што се смее и знае што музика слуша..не се сите б2...Поуз.Мва:salut:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
151
Поени од реакции
15
На крај на краиштата,мој живот-моја ствар,гејмер сум,играв и WoW,сега сум на Conquer Online,имав девојка до пред 2 саати(нема везе ова со темата,не ја изгубив ради гејмингот,језда имаше случки коа ми префрлала за тоа)али искрено немам намера да се сменам,се додека имам желба,а тоа што не сум у Б2 фазон ко остала маса не ги прави нив надмоќни у поглед на интелигенција,се е прашање на вкус,кај нас,кај нив е веке прашање на време,кога ке почнат како ист пат како и останатите Миле Китич и Цеца Бајрами скината чорапа,и да мислат дека е јак штик да излагаш по кафичи и да се клошариш по топици уште на 13 години,и да мислиш дека си видел се,а не си осетил ништо.Не знае младинава за СВОЈ живот,нема веке ЈАС,за жал...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А мене пак ме интересират зошто машки игрет со женски карактери? Нели е то малце глупо
 
O

okej

Гостин
Зашо па да не мене ми е мн топ да играм belf женски или undead
Ally не играм ич
вечна поговорка што ке остане запамтена у вов...Б-ЕЛФ се ГЕЈ!..врска неам зашо така викаат ваљда ради /денс...ептен геј...:salut:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
вечна поговорка што ке остане запамтена у вов...Б-ЕЛФ се ГЕЈ!..врска неам зашо така викаат ваљда ради /денс...ептен геј...:salut:
Ова објаснува зошто во следната експанзија ќе има Таурен Паладин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom