Зависни од серии?

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Зависна од серии? Никако :pos:
И ден денес ми се смеат кога ќе кажам дека не отидов да полагам колоквиум, туку го оставив за на испит предметот само затоа што се заразив со Supernatural. А позната сум по тоа што се замарам за факултет. :rolleyes:
И кога ќе ми текне дека 7 сезони ги изгледав за 3 недели (од кои едната беше колоквиумска), се чудам како ми успеало. :вонзем:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Зависен? Па хмммм....не до толку екстремно. Зависи од серијата. Последно нешто што го гледав ептен и не дочекував до следна епизода беше “24“. Порано со исти жар ја следев и Prison Break :cuc:. Последниве години си ги следам редовно The Big Bang Theory, How I Met Your Mother и Two And A Half Men, почнати ми се и Dexter, Fringe и Nikita ама не сум нешто зависен од нив. Ги гледам, кога имам време и кога ми текне на нив. А па од друга страна посебно сум заинтересиран за корејските филмови и серии :cuc: али тоа се прави во договор со сестра ми, која серија и кога ќе се гледа :D
Кликнете на потписот подолу, мојата страничка е уште во зародиш али се надевам со тек на време ќе стане добар извор за источно азиските култури, вклучително филмови и серии :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Веројатно сум заразен, за месецов како за зимница симнав преку 15 серии... мора да се пројде зимата некако. :icon_lol:
 
H

HoT IcE

Гостин
Може да се каже дека станав зависен. Порано не беше така, и серии гледав чат-пат на ФоксЛајф или Крајм.
Првата серија со која се страшно заразив е Two and half a men. Ептен ја сакам и ден денес, и решив да го посетам подфорумов на Кајгана, и видов неколку интересни серии, после продужив со Burn Notice и веќе почнав да влагам во фазата на тешка заразеност со серии, една сезона гледав за една недела..Се дур на ред не дојде Breaking Bad истотака која ми ја препорачаа овде на форумот, неа ја изгледав експресно брзо, како и сите други, и после неа почнав Фринџ, истотака поради препорака од Кајганџии. Сега преферирам серии пред филмови, префериррам да седам дома во петок и да се одморам уз добра серија цел вечер, и секогаш кога имам слободно време јас гледам серии, дури и од игри се откажав поради серии. Епа заклучно со крајов на постов, сума сумарум, да зависен сум од серии, и тоа благодарние на Кајгана.:)
 
G

garthok

Гостин
Прилично зависен. Паралелно моментално пратам некои 6,7 серии (плус документарци) а и експлицитно тоа го евидентирам во тетратка, многу мразам кога скокам епизоди и не ги пратам редовно (нешто што го праев ко мал).
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 15:53 ---
ја најмногу имам гледано шпански и јужноамерикански серии како Дивиот Ангел,Млади Бунтовници,ФМ 04,Маќеа,Перегрина,Рајска Бура,Руби,Ангели 1,Љубовни рани,Двојниот живот на Ана, а од хрватските Гордоста на Раткаеви,Љубов во офсајд,Засекогаш соседи,Обични Луѓе,Вила Марија,а од други држави:Луд,Збунет,Нормален,Пријатели и Два и пол мажи 1 и 5 сезона,Аларм за Кобра 11,Како ќе каже Џим и уште неколку ама не ми текнуваат
Извини вака али страшно грд вкус имаш за серии. Ма дај бре не бидете сељаци (Кили).
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Прилично зависен. Паралелно моментално пратам некои 6,7 серии (плус документарци) а и експлицитно тоа го евидентирам во тетратка, многу мразам кога скокам епизоди и не ги пратам редовно (нешто што го праев ко мал).
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 15:53 ---

Извини вака али страшно грд вкус имаш за серии. Ма дај бре не бидете сељаци (Кили).
Постот ми е од 2010 година,ама нема везе :D Тоа што јас не сум гледал амерички серии не ме прави дека имам грд вкус за сериите кои што сум ги изгледал :)
 
G

garthok

Гостин
Постот ми е од 2010 година,ама нема везе :D Тоа што јас не сум гледал амерички серии не ме прави дека имам грд вкус за сериите кои што сум ги изгледал :)
Верувај, те прави. Американците се најдобри во овој сегмент (сценарио, актери, музика, продукција...) колку и да мејнстрим, факт е.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Верувај, те прави. Американците се најдобри во овој сегмент (сценарио, актери, музика, продукција...) колку и да мејнстрим, факт е.
Тоа може да си во право,не се разбирам,но зашто да не гледам (веќе не гледам ниедна серија,али кога би гледал) нешто што ми се допаѓа или што е интересно,туку да гледам тоа само што е добро ? :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
pa samiot fakt so preracunato na sajt deka iam pominato 2 meseci od mojot zivot vo gledanje serii e dovolen :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
pa samiot fakt so preracunato na sajt deka iam pominato 2 meseci od mojot zivot vo gledanje serii e dovolen :)
Не е многу два месеца, а и тоа шо ти брои епизода од 20 минути ко 30, а од 40 ко 1 саат (runtime, сосе реклами)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Не е многу два месеца, а и тоа шо ти брои епизода од 20 минути ко 30, а од 40 ко 1 саат (runtime, сосе реклами)
ne e mnogu da ali...ako e zavrsena serijata ja gleam u najkratok mozen period :) ne spijam so se vika
 

Kajgana Shop

На врв Bottom