Зависни од серии?

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Колку сме зависни од сериите?

Дали сте се нашле во ситуација каде што по секоја цена морате да изгледате некоја епизода, се нервирате кога ќе пропуштите епизода, или пак пропуштате излегување со друштво за да ја гледате?

Имате „резервиран“ термин од денот само за некоја серија?
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Јас лично не, од серииве гледам само Лост и тоа ќе ја симнам епизодата од интернет и ја гледам кога ќе имам време. :)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Како не! Едно време на почетокот кога го гледав Лост бев зависна многу, али сватив дека е една серија како и сите други!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Serii se samo za tepanje vreme. Edintveno ako ednas nedelno davaat nekoja serija gledam da ne ja propustam epizodata, a i ako ja propustam - golem k**...
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Сериите у принцип ги користам за пополнување време или како изговор да не учам т.е „праам пауза” со нив...погоден ми е терминот на хрватскава Обични Луѓе,време кога апла неам што да правам...а иначе не се потресувам ако пропуштам епизода зашто и онака ќе се вклопам одма,нема некоја динамика во серииве,еден настан се влече 5епизоди по ред...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
да, бев зависен само од 'Allo 'Allo. само таа серија ме смести дома во термините кога се прикажуваше! немаше една серија што ја утнав. можам да ги вбројам тука и симпсонови, кога бев помал. дури и ги снимав на касета -)))
други серии сум ги гледал половично, па и помалце од тоа. чат-пат, како ќе сум ги начекал.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Да ми се има случено и порано со Beverly Hills, а сега со O.C:smir:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Зависна личност овде,не можам да издржам доколку не ја доналдирам најновата епизода Лост во Четврток сабајле,нова епизода Херои,вторник сабајле,Очајни Домаќинки А1 Недела,се испоизнервирав кога снема а1,Волшебнички додека траеше морав да ги имам сите епизоди по цедиња...Дефинитивно зависна личност,но не ми пречи...баш ме опуштаат сериите,за разлика од шпанските :toe:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Ретко гледам серии, онака ако фатам на ТВ само понекогаш за да тепам досада ако нема ништо интересно на нет.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Само со Home Movies. Имаа сјебан не предвидлив распоред на Cartoon Network и секој ден после 10 навечер ставав ВХС да ги снимам. Траеше тоа 4-5 месеци али вредеше. Сеуште ми е омилена анимирана серија.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Па за мене никоја посебно...Само Очајни Домаќинки-Во недела ја даваат таа,и никоја друга(а да не збориме за шпанскиве :pov:)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ja ic ne se zamaram so serii ne gledam ni edna a kamoli da se nerviram
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
до пред некои 4-5 години бев,по оние шпанските серии,али потоа опадна заинтересираноста,продолжив само со Млади Бунтовници,и толку беше од мојата кариера како зависник од серии,кога имав време гледав Вил и Грејс,Пријатели,али се случуваше да заборавам или да испуштам епизода,не бев зависна,дека не ги даваа секој ден....сега со Волшебнички,т.е. Charmed,кога ги даваат еднаш неделно,не ги гледам баш,или гледам со пола око,дека слушам Love Songs во тоа време со Дивајн,значи од осмава сезона ништо неам фатено како што треба
претходните седум ги гледав најчесто на компјутер седната, чат пат вртејки се накај телевизорот,па морав репризата да ја гледам за да сфатам што се случувало во епизодата :) :)
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
гледав порано Пријатели, сега ги гледам Љубовна агенција, Нејви, и ЦСИ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom