Заби и сѐ во врска со забите

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
исто игра и распоредот на забите, мене ми берат храна и од страна ми се расипуваат, на некои кои им се позближени не им собира и немаат проблеми никакви со тоа. Ми викаат користи конец али кај ќе ти текне секој пат, освен кога јадам месо тогаш осеќам дека има нешто па ме тера да го поминам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ми викаат користи конец али кај ќе ти текне секој пат
Како бе кај ќе ти текне конец?
Лол.
Кај ќе ти текне да измиеш лице сабајле, кај ќе ти текне у пижами да се облечеш пред спиење...

Конец навечер обавезно. И јас сум се прелажал сто пати дека треба само кога чувствуваш нешто меѓу заби, ама у 9 од 10 пати кога сум бил сигурен дека конецот нема ништо да извади, всушност вадел.
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
samo EFRIDOL,bez posledici i deluva za 5 min,a drzi 8 saata,se drugo e luk i voda..
pred edna godina skrsiv 5ka i utredenta taka me bolese sto ne prestanuvase,ne postoi takva bolka,cudesii,vecerta doma ispiv litro vodka i od umor sum zaspal,sabajleto pak so bolka i mi kazaa otidov po Efridol i se prerodiv,pa nareden den na zabar,strasni raboti se zabite,prave te gi na vreme :) (mene mi se fabrika inace) ;)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Како бе кај ќе ти текне конец?
Лол.
Кај ќе ти текне да измиеш лице сабајле, кај ќе ти текне у пижами да се облечеш пред спиење...

Конец навечер обавезно. И јас сум се прелажал сто пати дека треба само кога чувствуваш нешто меѓу заби, ама у 9 од 10 пати кога сум бил сигурен дека конецот нема ништо да извади, всушност вадел.
Само што малку е непријатно чувството додека ги поминуваш со конец, инаку не зема нешто посебно време, а помага прилично.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А да не си играте со no fluoride пасти за заби?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сите различно пишуваат и многу поделени мислења во врска за ова. Ми ја препорачаа демек природна и не ми е проблем да ја сменам и сеедно. Ја има истата и со флуорид.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Zdravo decki,
imam koronki koi sakam da gi smenam, gi nosam vise 5g no bidejki ne mi se dopagjaat sakam da gi smenam.

Ve molam za info,
imate li predlog ordinacija vo Skopje, centar po moznost? Ako i vie imate koronki spodelete info i za cenata. Fala
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
cena od 50 do 200 e zavisi od materijal zabna tehnika stomatolog
50 metal keramika
200 bezmetalna keramika
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
fala na odgovorot, ke moze li da mi kazes preporaki na nekoi ordinacii vo Skopje, centar? Jas vise imam 9 koronki samo sakam da gi smenam, ovie sto gi imam ne mi se dopagjaat pa... vikam nekoj da ne znae/ima i moze da predlozi nekoi ordinacii.

moive sto gi imam se 70 e ama ne mi se dopagjaat... cenata ne e presudno bitna kolku obrabotkata... zatoa vikam preporaka za nekoj dobar proteticar.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
fala na odgovorot, ke moze li da mi kazes preporaki na nekoi ordinacii vo Skopje, centar? Jas vise imam 9 koronki samo sakam da gi smenam, ovie sto gi imam ne mi se dopagjaat pa... vikam nekoj da ne znae/ima i moze da predlozi nekoi ordinacii.

moive sto gi imam se 70 e ama ne mi se dopagjaat... cenata ne e presudno bitna kolku obrabotkata... zatoa vikam preporaka za nekoj dobar proteticar.
http://www.karakamchev.com.mk/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom