Заби и сѐ во врска со забите

Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Prashanje,
Dali moze koronka da se izvadi i mesto da se stavi druga koronka, da se stavi plomba?

Imam nekolku koronki koi em sto gi plativ gjavol ipol ne mi se dopagjaat kako izgledaat, od sto imav sitni, pravilni zabi sega se mnogu pokrupni i sakam da gi smenam... se osekjam osakateno :( :(
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Prashanje,
Dali moze koronka da se izvadi i mesto da se stavi druga koronka, da se stavi plomba?

Imam nekolku koronki koi em sto gi plativ gjavol ipol ne mi se dopagjaat kako izgledaat, od sto imav sitni, pravilni zabi sega se mnogu pokrupni i sakam da gi smenam... se osekjam osakateno :( :(
Може, ама подобро е порцелан.
Стави слика од претходно и сега (само од забите ако имаш слика), па да видиме што толку си осакатен.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Препорака некоја детска паста за заби која не се плакне и не е штетно да се голтне.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Дали може да ми препорачате добар ортодонт и стоматолог во Скопје?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.734
Бев на забар поради расипана 6-ка.....и на снимката што да се види-8-ката која еве веќе повеќе од 30 години несака да излези......имало и зошто. си легнала на стомак и си дреми како сом:facepalm:




 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
Јас ги извртев сите исфиркани демек у Ск и се одлучив за др. Нина ординација Ковачевски. Една од ретките шо вреди а сеуште е тука у смрдливава држава. Пре задоволен и од неа, а и од Дејмон системот!
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Јас ги извртев сите исфиркани демек у Ск и се одлучив за др. Нина ординација Ковачевски. Една од ретките шо вреди а сеуште е тука у смрдливава држава. Пре задоволен и од неа, а и од Дејмон системот!
Дали знаеш како се движат цените поточно за обичните протези?
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
За обичните не знам можеш да се информираш. Јас се одлучив за Дејмон и цената е 1000 евра. Профи си работат и услуга на ниво.
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
obicni od 500 e pa nagore bez ili so kontroli sto se plakaat zavisi od ordinacija do ordinacija.
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
26
shine.jpg

Го користам веќе месец дена и искрено сум многу задоволен од резултатите, а имам околу 1/3 потрошено од него. Не беше скапо и искрено ви го препорачувам.
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
Дечки едно прашање,имам скршен заб од минатата година,но надграден ми е естетски и не се ни познава..Мал дел од забот е скршен,односно ќошот од забот.За неколку месеци ги вадам фиксниве протези и сакав да ја тргнам таа навлака и да го израмнам забот(во смисла и другиот дел да се иструга,па после и другиот заб да иструга до таа иста мера и да функционирам без таа надградба).Дали е ова можно и каде би можело да се направи?
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
Да,имам само надградба,и по мојава логика,само би требало да се тргне надградбата и да се истругаат и двата заба за да бидат на исто ниво
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Прегледај го приврзокот 195300

Го користам веќе месец дена и искрено сум многу задоволен од резултатите, а имам околу 1/3 потрошено од него. Не беше скапо и искрено ви го препорачувам.
Сакав да го нарачам од Амазон, ама стоматологот ми кажа дека не е убаво за забите. Иначе остава ли црно на забите, се чисти ли убаво?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom