Забавни паркови во Европа

Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
I pokraj nasiroko poznatiot Disneyland vo Paris vo Evropapostojat uste mnogu drugi zabavni parkovi kade adrenalinot vi se kacuva na najvisokoto nivo.:nesvest:
Dajte predlozi kade ste bile i ako znaete ponudi od Makedonija kazete.

Eve jas licno sum bila vo PortAventura-Barcelona, Spanija i toplo preporacuvam site onie koi planiraat da ja posetat Barcelona da ne go ispustat ovoj park zosto garantira prekrasna zabava. Po moja procenka daleku, daleku podobar od Disneyland vo Paris.
Imam slusano i za Gardaland vo Italija no ne sum bila i neznam kako e tamu.

Dajte preporacajte nekoj drug zabaven park bas imam zelba da patuvanje nekade :)
pozz
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Europapark во Германија е многу добар, па ако идете накај Фрајбург/Карлсруе/Манхајм/Штутгарт или Базел (Швајцарија) би ви препорачал да поминете таму...
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Не знам дали знаеш за забавниот парк ЏејСиПи !? Тоа е патувачки забавен парк кој циркулира низ улиците на Скопје. Моделите се ретро иако сеа почнаа да ги подновуваат, ама ретрото носат повеќе забава. Управувачите во забавниот парк се обучени да те извозат како треба и по најголемите дупки со најголема можна брзина да поминат, се со цел тебе да ти се крене адреналинот што повеќе. Немој ни под разно да го пропуштиш забавниот парк, ако некогаш си дојдеш од белиот свет. ;)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
А на што точно мислиш со ЈЦП?
 
П

Пепси_

Гостин
Europapark во Германија е многу добар, па ако идете накај Фрајбург/Карлсруе/Манхајм/Штутгарт или Базел (Швајцарија) би ви препорачал да поминете таму...
Најверојатно имаш одено па дај кажи нешто во детаљи,на 12-13 јуни ќе идам во овој забавен парк па што да очекувам :) Иначе времето од прилика какво е во овој период таму ?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
ПортАвентура бил страшен ептен. Јас во Дизниленд имам идено, во детскиот и во возрасниот дел. Детскиот е рај за очи, а возрасниот е за адреналин.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
За некој ден одам во Еуропапарк во Германија па ќе оставам импресии, иако доста интересно изгледа на сликите и слично :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
За некој ден одам во Еуропапарк во Германија па ќе оставам импресии, иако доста интересно изгледа на сликите и слично :)
Чекам :)
--- надополнето: Jun 23, 2011 6:22 PM ---
Да прашам нешто, дали некоја агенција (особено Струмичките ме интересираат) која организира еднодневна посета на аквапарк во Солун? Лани знам дека имаше. Им пишав на Атлантис и ми рекоа уште не знаеле.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Тртки.. не зафркнаа со програмата, ни ја сменија додека бевме у Германија. Требаше и Будимпешта да ја видам ама и неа ја исклучија, и заради дождот ја видов Виена само панорамски. Еуропапарк да не ни спомнувам.. криво ми е :(
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Еуропапарк е нешто што МОРА да се посети доколку имате време и можности се разбира. Јас еднаш бев и од возбуда не спиев 2 дена!! :ROFLMAO: Нешто многу моќно и возбудливо, нешто што треба да се искуси бидејки не може да се објасни со зборови.
Еве едно од огромниот број ролеркостери во овој парк инаку според мене овој е еден од најјаките во овој парк! :LOL:
 
П

Пепси_

Гостин
Еуропапарк е нешто што МОРА да се посети доколку имате време и можности се разбира. Јас еднаш бев и од возбуда не спиев 2 дена!! :ROFLMAO: Нешто многу моќно и возбудливо, нешто што треба да се искуси бидејки не може да се објасни со зборови.
Еве едно од огромниот број ролеркостери во овој парк инаку според мене овој е еден од најјаките во овој парк! :LOL:
30 евра е малце мрсна цена за тука :)
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
30 евра е малце мрсна цена за тука :)
Цената може е солена за наш стандард ама за европски стандард 30 евра се ништо а и освен тоа во тие 30 евра се вклучува возење на сите ролеркостери во целиот парк, каде сакаш таму можеш да се возиш. Сепак можам да кажам дека возбудата и забавата што се доживуваат таму не можат да се платат со ниедни пари и дека сепак 30 евра се скормна цена доколку сакате одлично поминато време. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom