ЗЕМЈОТРЕС!

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Околу 30 секунди пред да ја отворам темава... :toe:
Значи 13:05.
даман коа сум се будел :)

Епицентарот е околу еден километар западно од Гостивар.
штета не сум бил јас... т.е до негде среќа што не сум бил.. ке одговарав за убиства..:kesa:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Абе темава нови мислења на секои 3,14 секунди....ја неам видено вака активна тема...
Како и да е, ќе има уште 2-3 помали сигурно
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Леле и овде у Тетово се осети ептен.
Ја у моментов глеав хорор и таква задлабочена, почна да ме тресе ..и се расплакав од страв.. Хаха.
Ова нигде го нема, гледање хорор со додатни ефекти..

Страшно. :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Во Скопје, Тетово, Гостивар и Дебар попладнево околу 13 часот и 5 минути беше почувствуван земјотрес.
Според начинот на потресот, земјотресот најверојатно потекнува од скопското епицентрално подрачје.
Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет информира дека работи на лоцирање на епицентарот на земјотресот и на неговиот интензитет.
Освен вознемиреност кај населението, земјотресот, според првичните информации, не предизвикал други последици.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.903
Поени од реакции
1.537
сеа на мсн еден другар живее на водно ми вика нишо не осетил , а кај мене добро дрмаше на 4ти ама среќа не беше многу долг .
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Штом сестра ми го осети значи доволно јак си беше земјотресот:)
На втор спрат се осети доволно а не сакам да замислам тие во високите згради како им било :nesum:

Многу мразам природни катастрофи со тоа и земјотреси.
А посебно мразев што се потсмеваа некои тука на земјотресите во соседните држави. Ебаго не сме на марс, кај и да е знаев дека ќе не стрефи.
Ај последен само да е!
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ми даде едно booty-shake земјотресов додека си лежев на креветот.:vozbud:
 
M

M del Mar

Гостин
на 4ти спрат кисела вода ццццц само ми се здрма столов.....ке паднев за малце....си помислив шо се дешава,да не се пореметувам :pos2: не беше толку јако барем тука :vozbud::pos2::pos2::pos2:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Во Охрид ништо немаше...Или јас не осетив...:nesum:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
5.0 Магнитуда тоа е прилично силно. Сепак во Скопје беше помал интензитет, во околина на Гостивар било најсилното подрачје.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Во Скопје, Тетово, Гостивар и Дебар попладнево околу 13 часот и 5 минути беше почувствуван земјотрес.
Според начинот на потресот, земјотресот најверојатно потекнува од скопското епицентрално подрачје.
Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет информира дека работи на лоцирање на епицентарот на земјотресот и на неговиот интензитет.
Освен вознемиреност кај населението, земјотресот, според првичните информации, не предизвикал други последици.
Како бе не предизвикал последици, мене ми падна електричната гитара од на шкаф пау долу :) преживеа со малце поголеми изгребаници и влабнатнини.
 

fOlder

...HoUsE fReaK...
Член од
12 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
Незнам шо е паничењево нишо не осетив:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom