ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Прв пат осетив земјотрес, на 4-ти спрат живим...ми идеше се лево десно низ соба у пм!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Сите надвор !!! мојт пак да тресит
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Гостивар не да здрма убаво... Не памтам барем ја тука вака да здрмало :nesvest:
Се скаменив ебате... Се прашував кога ќе престане... И од кога престане креветот пошто е на спрат уште ми се нишаше :uvo:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Барем снег заврна во Скопје.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Па многу нормално дека вие што сте во куќи нема да го почувствувате, уште помалце ако сте на приземје. Иако кај мене дома на 2 и 3 спрат секој земјотрес се чувствува затоа што подот е нерамен па инвентарот знае да си се прошета лево десно.
Ништо не е, бидна. Не мислете на лошо:wink:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Абе шо се дешавало бе...на вести сеа кажаа Скопје...а ова се осетило у цела македонија
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Дефинитвно се осети во СК,на 7кат ...
Језиво мрдање да не кажам шантрање беше тоа..

Дај технологијава нека измисли систем за предупредување у пм..нека идат.. иначе све така брзо се дешава немаш време да изреагираш..

Мислам да изгасиш ПЦ,ова она да го склониш да не падне нешо одозгора и сл..:pos2: едноставно нема време :helou:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Лееејјј мамата ама здрма ејјјј. Ме фати на спиење бе, ме разбуди.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Јас си се мочкав за време на земјотресот и тук ми дојде баба...ЕЛЕНЧЕЕЕ земјотрес!Успаничи кутрата...јас ко и секош не ни осетив.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Леле ме разбуди, онака јас си спијам и во сон ме дрма нешто оторам очи глеам се се мрда лево десно, леле кога рипнав не знаев кај сум ни што сум ни зашто!:nesum:
Многу се исплашив + дека сама сум, се глеам во огледало крпа бледа, душата надвор ми излегла, и сеа уште ми е страв друг да не има, пошто викаат обично по два имало :toe:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Ne bese bas nesto mn. jak zemojotresot ama bese za plasenje , bev vo WC i ja isfrluvam mokracata od sabajle i pocnuva da mi se trese nesto jas rekov od nad mene decata od komsiite trcaat niz doma koga gledam ne mozam da ja pogodam WC-skolkata, i odma trgnav po skali (Bog neka ni e napomos) ova se nema sluceno odamna vo GV! :nesvest::nesvest::nesvest:


Ova se osetlo vo cela Makedonija!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сеа станвам, не по своја волја. Не ме разбуди ни земјотресот, Друштвото на Паничари на град Охрид ме разбуди. Аман луѓе, чим не ме разбуди земјотресоф, ОСТАЈТЕ МЕ ДА СПИЈАМ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom