ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Убаво се осети, повеќе од претходниот, а гледам послаб бил.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Силен земјотрес почувствуван во Скопје и низ делови на Македонија. Според последните информации епицентарот е во населбата Илинден, а јачината според првичните информации е 3,4 степени

Отиде колибата на @Джонтра Вохохолта , кој е во можност нека донира глина или кал плус слама.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
До мене градат зграда, не сум сигурен дали они нешто лупаат или е земјотрес у пм.
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Чудно беше со бучавата, јас мислев да не експлодирал некој магацин пак, или бомба у комшии.
А исто така 10-15 минути пред земјотресот, осетив некое тресење, си реков излеа ми се чини, срцево ме игра (од работа, движење), и се присетив на земјотресите пред 2 недели што беа и си помислив: видиш, завршија и тие шокови и афтершокови..
И кога, оп... вргвргаууу
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Стандард дрмање :kafence:
0va ako bilo drmanje?????? ova e fateno ripce sto ribarite go vrakaat vo ezero ,ova ti bilo zemjotres pa uste i diskusija otvorile za toa,do dusa vakvi sitnici 63-64g. so dusa ocekuvavme-sakavme,doedeka bevme vo skolo,a posebno na nekoj cas po pismena rabota zbiraj tetratkite i gitla nadvor,prepisi nesto od bubalicite i potoa vrakaj-predavaj toa pismenata na ucitelkata.
A vakvi unicinja bea cesti taa godina vo denot desetina pa i stotina,samo ke te zacesaat malku.
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Силен земјотрес почувствуван во Скопје и низ делови на Македонија. Според последните информации епицентарот е во населбата Илинден, а јачината според првичните информации е 3,4 степени

Отиде колибата на @Джонтра Вохохолта , кој е во можност нека донира глина или кал плус слама.
Грешка е. Јурумлери не е во Илинден


 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom