ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
То е нормално си е од време на време да треси.. За јачината никој не знае која ќе биде сега и потоа... Афтершоковите треба секогаш да се послаби од главниот..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Мхм, читам сеа.
Не им е апдејтувано на Google Maps и другиве или им е погрешно?
Според испрекинативе линии...
Прегледај го приврзокот 276808
Погрешно е. Од секогаш овие Трубарево, Јурумлери, Идризово, Дрма припаѓале под Гази Баба.

1km od Jurumleri e Ilinden gore-dole vozdushna linija.
Али западно бил епицентарот, накај Долно Лисиче правец. Грешката со општината е во мапс, али небитно, цело Скопје го здрма.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.978
Да бе и ја го осетив појако. Прво имаше кратка бучава, па тресење.
Бучава е пострашна од самото дрмање.Тој претходниот пред 2 години ли кога беше,сабајлето си варев кафе и прво пучна бучавата па тресењето.Таа бучава прв пат у живот ја слушнав,да ти кажам искрено да трае долго на самоубиство може да те наведе
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Бучава е пострашна од самото дрмање.Тој претходниот пред 2 години ли кога беше,сабајлето си варев кафе и прво пучна бучавата па тресењето.Таа бучава прв пат у живот ја слушнав,да ти кажам искрено да трае долго на самоубиство може да те наведе
тебе на секаков начин ке те фати земјотрес на праење кафе или пиење пошто ги кркаш по 10 хехе
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Шо бе слабо, од предходниве овој најјак беше (Лисиче). Доста јако задрма
јас прво си помислив негој булдожер да не дошол да руши ова по двороите низ населба што е се дивоградби :icon_mrgr:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
Бучава е пострашна од самото дрмање.Тој претходниот пред 2 години ли кога беше,сабајлето си варев кафе и прво пучна бучавата па тресењето.Таа бучава прв пат у живот ја слушнав,да ти кажам искрено да трае долго на самоубиство може да те наведе
[/QUOTE
Бучава е пострашна од самото дрмање.Тој претходниот пред 2 години ли кога беше,сабајлето си варев кафе и прво пучна бучавата па тресењето.Таа бучава прв пат у живот ја слушнав,да ти кажам искрено да трае долго на самоубиство може да те наведе
Од кај ги вадиш глупоштините :facepalm: земјотрес да те наведе на самоубиство!!!!!!
:tapp::facepalm:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.957
Од кај ги вадиш глупоштините :facepalm: земјотрес да те наведе на самоубиство!!!!!!
:tapp::facepalm:
Така му е зборот, не буквално. Сака ваљда да го потенцира психолошкото влијание на таа бучава. Што ич не е незанемарливо, бидејќи ако веќе еднаш си ја осетил, вториот и другите пати, ќе знаеш што следи, кога ќе ја чуеш.
Инаку за бучавата збори, пред земјотрес што некогаш се јавува. Не за самиот земјотрес.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
2016-та беше тој што не здрма 5,3 мислам беше. Истата година после поплавата (август). За време на поплавата не бев во МК, на одмор бев.
Али во септември кога здрма, јас баш дремев во дневна....онаа фаза пред заспивање. Како ме фрли од кревет, во кула живеам високо.....башка после тоа афтершокови уште две недели, мир немав у пм. Ми идеше да запалам кола и на Водно да спијам во кола.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
Така му е зборот, не буквално. Сака ваљда да го потенцира психолошкото влијание на таа бучава. Што ич не е незанемарливо, бидејќи ако веќе еднаш си ја осетил, вториот и другите пати, ќе знаеш што следи, кога ќе ја чуеш.
Инаку за бучавата збори, пред земјотрес што некогаш се јавува. Не за самиот земјотрес.
Во право си, на такви типови можно е да делува таа бучава на неговиот болен психолошки карактер и да отиде јабана....Харакири...:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom