ЗБОГУМ на коцкањето

Верувам дека Миг1440@ :

  • ќе влезе во коцкарница, нема да издржи!

  • ќе влезе во коцкарница ама нема да се коцка.

  • ќе влезе во коцкарница и ќе продолжи со коцкање.

  • ќе го одржи ветувањето и нема да влезе во коцкарница и да се коцка.

  • не знам што ќе направи.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Ф

Флеш

Гостин
Ако сакаме да има помалку млади што се коцкаат треба да се направи во коцкарници и кладилници влагање или онлајн само со членарина, членарина да се наплаќа 1000 денари а членарината да важи само за еден месец после месецот пак дај 1000 денари за членарина ако сакаш да влезеш и да играш.
Бајо изгледа ти у живот не си бил у кладилница :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.091
Поени од реакции
21.728
Ova ti e najdobriot lek prijatele,
Veruvaj mi pomaga i toa kako . Tri dena zemas terapija pred izleguvanje od doma i ce vidis.
Nikako nema da se pipnis za Avtomat.

Terapijata se sostoi,
Rakata na masa i so drugata raka so cekanot po neze AMA salam jako.
Posle 10x povtoruvanja ce gi zamenis racete.

Ako ne vidis air dojdi i pluknime!

Прегледај го приврзокот 371562
Ne mora tolku ekstremno.
Ete neka si kupi Alfa na primer ;).
 
Ф

Флеш

Гостин
Да имам,сакам да се откажам, до сега неколку пати се откажувам но пак се враќам...Највеќе што сум се откажал е шест месеци...
Јави се тука ....


Работно советувалиште Дом на хуманитарни организации Даре Џамбаз, ул. 11 Октомври бр.42, Скопје

Д-р. Павлина Васкова - Невропсихијатар
Д-р. Оливера Суботин Поповска - Психијатар
Д-р. Севиме Пашоли -Психијатар
Славица Шекуткоска - Социјален работник
Абдула Тачи - Клинички психолог
Дежурен тел. 072/809-809 секој работен ден од 8:00 до 20:00 часот

Телефон: 02/3 165 542 од понеделник до четврток од 15:00 до 18:00 часот

Вторник, среда и четврток од 14:30 до 16:30 часот во Даре Џамбаз, соба бр.14
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.038
Поени од реакции
36.384
Замени го со друга пасија.
Ја знам за човек кој коцкање напушти поради слична пасија со фактор среќа: TCG-a. Најди нешто слично. Мислам дека е битно да биде нешто што лапа пари, како tcg-ата. И да има фактор среќа.
Не мора ова, најди нешто слично што те влече.

(не сум ја тој човек)
80 % од овие се наоѓаат на америчкиот пазар, али да сепак предобар фактор среќа "бизнис''.

Исто така пратење трендови и шоуа кои имаат потенцијал да се развијат во култни, и да купуваш меморабилија од нив со надеж дека еден ден може да вредат многу пари. За жал импулсивните коцкари во ова неможат да најдат замена поради тоа што овде нема брзи пари. Ваков тип на занимација може да трае години па и декади додека ти се исплати, и тоа АКО ти се исплати.

Братучед мој роден и израснат во САД пред 13 години продаде Покемон картичка за 2000 долари. Денес вреди пола хипотека на куќата. :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Бајо изгледа ти у живот не си бил у кладилница :pos:
Па и фала богу не сум бил таму за коцкање. Искрен не ни знам како се пишува ливче тие комбинации броеви што и да се и искрено во кладилница влагам само за да раситнам пари бидејќи знам имаат ситно они секогаш.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.565
Поени од реакции
23.440
не лапа пари тоа
Нека почне да купува све што ќе стават во shop од bundles до козметики па ќе видиме.

Ако сака поише да троши нека земе Марвел да игра. Еден тип вика за цела нова експанзија да собере од тој тиер 6 најјакиот квалитет на карти мора 2500 доалри да се потрошат.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
3.184
Ти си пријател многу духовен, остави не нас материјалистите да се тркаламе во калта. Ти си на друго духовно ниво, без суета, во друштво на твоето замислено другарче.
Само изнесов мислење не се лути.Можеш слободно да ме извреѓаш до даска за да ти олесни на твојава душа материјалистичка нема да го пријавам постот -ферчина сум!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.848
Поени од реакции
35.625
Најди нешто слично. Мислам дека е битно да биде нешто што лапа пари, како tcg-ата. И да има фактор среќа.
Да се ожени?
Лапа пари, и ти треба фактор среќа :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.091
Поени од реакции
21.728
@коцка ajde be so napraj, otvoraj kladenje do koga clenot ke izbegava kockarnici.
Anketa taka nesto i smisli vlogot so ke bidi.
Bidi od korist nesto i ti :sneaky:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.881
Поени од реакции
17.709
Неколкумесечен престој во Бигорски кај Партеније може да се проба. Физичката работа во комбинација со Госпо и природата може да го средат човека, знам за пар наркомани што успејаа да спасат гз.
Таму уствари трејдаш пороци. Го оставаш хероинот го примаш бугарофилството.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.291
Поени од реакции
3.237
Неколкумесечен престој во Бигорски кај Партеније може да се проба. Физичката работа во комбинација со Госпо и природата може да го средат човека, знам за пар наркомани што успејаа да спасат гз.
Тешко и тоа. Имам другар побожен многу и често оди натаму и разговарал со монасите и свештениците, му рекле дека луѓе од пиење и дрога се откажувале, а коцкариве, не т.е само на кратко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom