ЗБОГУМ на коцкањето

Верувам дека Миг1440@ :

  • ќе влезе во коцкарница, нема да издржи!

  • ќе влезе во коцкарница ама нема да се коцка.

  • ќе влезе во коцкарница и ќе продолжи со коцкање.

  • ќе го одржи ветувањето и нема да влезе во коцкарница и да се коцка.

  • не знам што ќе направи.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 април 2022
Мислења
56
Поени од реакции
65
И се извинувам на @коцка затоа што се поклопи насловот на темата со нејзе,
пробав да го сменам името но не знаев како некој ме пријавил и веќе е сменето и се извинувам уште еднаш...
 
Член од
10 април 2022
Мислења
56
Поени од реакции
65
Уште едно прашање ме мачи, зошто не се збори на телевизија за ова опсесивно компулсивно коцкање, дали е некој преќутен
договор на телевизиите и кладилниците воопшто да не се отвара оваа тема
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Ако сакаме да има помалку млади што се коцкаат треба да се направи во коцкарници и кладилници влагање или онлајн само со членарина, членарина да се наплаќа 1000 денари а членарината да важи само за еден месец после месецот пак дај 1000 денари за членарина ако сакаш да влезеш и да играш.
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2022
Мислења
56
Поени од реакции
65
На српска телевизија гледам на You to be еден дечко како се исповеда за коцката и он збори дека во Србија нема групи за поддршка за Коцкари со нивни приказни...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
На српска телевизија гледам на You to be еден дечко како се исповеда за коцката и он збори дека во Србија нема групи за поддршка за Коцкари со нивни приказни...
Дали ти имаш проблем со зависност од коцкање?
 
Член од
10 април 2022
Мислења
56
Поени од реакции
65
Дали ти имаш проблем со зависност од коцкање?
Да имам,сакам да се откажам, до сега неколку пати се откажувам но пак се враќам...Највеќе што сум се откажал е шест месеци...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
Да имам,сакам да се откажам, до сега неколку пати се откажувам но пак се враќам...Највеќе што сум се откажал е шест месеци...
Браво.....ти посакувам да собереш сила и да се спасиш од тоа зло.
Секој неуспех е почеток на патот кон успехот.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.115
Поени од реакции
4.623
Да имам,сакам да се откажам, до сега неколку пати се откажувам но пак се враќам...Највеќе што сум се откажал е шест месеци...
Ако по некоја случајност не можеш да се откажеш од коцка учи како се тргува на берза со валути бидејки таму шансите ти се големи за добивки ако научиш како се тргува.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559
Ти Благодарам за поддршката
Можеш да го пишеш твоето искуство за тие успешни шест месеци пауза од коцката...на некој ке му затреба а и ќе биде добредојден и твојот совет.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
не се дружи со коцкари и ќе надминеш. Почни да се бавиш со други работи најди си хоби, ако поминуваш покрај некоја улица каде што има апарати иди по друга, треба да си свесен тоа што го правиш дека не е исправно у глобала и да не се ставаш под искушенија. И евентуално ќе го надминеш тоа.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.313
Поени од реакции
4.702
Совет нема да ти дадам... не го знам решението. Најверојатно е решението во твојот мозок, треба само да исплива на површина.
Ќе ти кажам само приказна за мој познаник кој беше голем зависник од коцка. Човекот беше вреден, но целата заштеда ја загуби на коцкање и по казина. Толку беше зависен, што подигна кредит од банката во вредност од 10.000 евра, и успеа и тие пари да ги прокоцка... му остана само кредитот.
И тогаш се случи... жена му го собра детето и го напушти. ТОА БЕШЕ РЕШЕНИЕТО. Во тој момент, тој изгледа ја препозна неговата зависност и неговата безизлезна ситуација. Ја молеше жена му да му се врати и и вети дека ќе престане да се коцка. По некое време и таа му се врати. Работеше прекувремено и успеа да го врати кредитот и не пипна коцка никогаш повторно.

П.С. Зборувам за случка од пред 20 години.
 
Член од
10 април 2022
Мислења
56
Поени од реакции
65
Можеш да го пишеш твоето искуство за тие успешни шест месеци пауза од коцката...на некој ке му затреба а и ќе биде добредојден и твојот совет.
Како го оставив коцкањето во тој момент...Нешто се прекрши во мене ,шетајќи на кеј со другар видов еден познајник, ми кажа дека се оставил со жена му, кога го прашав зошто, ми кажа дека го искоцкал станот затоа го оставила, се исплашив да не ми се случи и на мене истото...така го оставив шест месеци едноставно се исплашив да не ми се случи и мене да ме остави,што ќе ми е живот без семејство...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom