ЗБОГУМ на коцкањето

Верувам дека Миг1440@ :

  • ќе влезе во коцкарница, нема да издржи!

  • ќе влезе во коцкарница ама нема да се коцка.

  • ќе влезе во коцкарница и ќе продолжи со коцкање.

  • ќе го одржи ветувањето и нема да влезе во коцкарница и да се коцка.

  • не знам што ќе направи.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Можеби си во право една лоша навика да се замени со друга лоша и двете влијаат на Допаминот.
Не можат никако да се споредуваат, иако многумина го прават тоа. Хероин е далеку полоша навика.

А за апаратите: пре мартингејл ќе играм (како што и правев) неголи апарати. До толку нема логика тоа да го правам.
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Човек со суета го земаш за пример како не требит понатака..Он можда моментално хибернира на тој пат а што е со останатите патишча..момакот дели комплименти во стилот-глуп си,туп си,не те бива за к и така натаму кои се дел/експресија на суетата со која располага тренутачно така да он е лош како пример а и мислам дека нема бивш коцкар и бивш наркоман или лопов..има само бивши верник кој го јавнал ѓаолот да го продолжи патот кој води према амбисот...
Ти си пријател многу духовен, остави не нас материјалистите да се тркаламе во калта. Ти си на друго духовно ниво, без суета, во друштво на твоето замислено другарче.
 
Член од
10 април 2022
Мислења
56
Поени од реакции
65
Не можат никако да се споредуваат, иако многумина го прават тоа. Хероин е далеку полоша навика.

А за апаратите: пре мартингејл ќе играм (како што и правев) неголи апарати. До толку нема логика тоа да го правам.
Можеби лошо напишав, се разбира дека се тоа две зла од кое помалото е апарати односно коцка
 
B

BigMac

Гостин
Дупло ќе се борам со мојот импулс, прв тест ќе направам со поголема сума пари во мене дали ќе ги искоцкам, ветувам ќе бидам искрен ако не одолеам на искушението ќе пишам.
Колку си влезен?колку должиш?
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
И што е тука смешно бе неписмен? Има луѓе кои цел ден се занимаваат со покер, учат, се усовршуваат. Што има смешно во тоа да знаеш помалку од нив? Тркало глупо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
ти си смешен тркало едно тупо коа немаш знаење и си неписмен за покер исти курац дал е апарат или покер, на среќа играш
На среќа се и двете, ама уопште не е исти курац.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
Не си ти крив, јас сум. Јас сум крив што на секоја будала се обидувам да му објаснам нешто. За будалите не треба објаснување ниту зборови, само камшик и клоци.
Da be ce se raspravas so policii i sudovi bezveze.
Vikas ALO Demir Hisar ili Alo Bardovci. i resen problemot.
Drugo care sekako nema
 
Член од
10 април 2022
Мислења
56
Поени од реакции
65
Колку си влезен?колку должиш?
Во овој момент не е битно колку должам,работата е што немам самоконтрола односно опсесивно-компулсивно коцкам,немам мерка, еден ден имам многу пари другиот немам ич,
големи влогови големи добивки но и големи загуби.#ЗбогумнаКоцката
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
Во овој момент не е битно колку должам,работата е што немам самоконтрола односно опсесивно-компулсивно коцкам,немам мерка, еден ден имам многу пари другиот немам ич,
големи влогови големи добивки но и големи загуби.#ЗбогумнаКоцката
Ova ti e najdobriot lek prijatele,
Veruvaj mi pomaga i toa kako . Tri dena zemas terapija pred izleguvanje od doma i ce vidis.
Nikako nema da se pipnis za Avtomat.

Terapijata se sostoi,
Rakata na masa i so drugata raka so cekanot po neze AMA salam jako.
Posle 10x povtoruvanja ce gi zamenis racete.

Ako ne vidis air dojdi i pluknime!

01287398.jpeg
 
Член од
11 март 2023
Мислења
35
Поени од реакции
37
Математика кец имаше?
Имаш ли чуено за гаусова крива?
прашањево го насочуваш на погрешна страна,
колосек е тој што е у дебел зијан на покер, не јас
потсети го да прелиста математика од шесто одделение можда ќе му појде покерот
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Во овој момент не е битно колку должам,работата е што немам самоконтрола односно опсесивно-компулсивно коцкам,немам мерка, еден ден имам многу пари другиот немам ич,
големи влогови големи добивки но и големи загуби.#ЗбогумнаКоцката
Замени го со друга пасија.
Ја знам за човек кој коцкање напушти поради слична пасија со фактор среќа: TCG-a. Најди нешто слично. Мислам дека е битно да биде нешто што лапа пари, како tcg-ата. И да има фактор среќа.
Не мора ова, најди нешто слично што те влече.




(не сум ја тој човек)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom