ЗБОГУМ на коцкањето

Верувам дека Миг1440@ :

  • ќе влезе во коцкарница, нема да издржи!

  • ќе влезе во коцкарница ама нема да се коцка.

  • ќе влезе во коцкарница и ќе продолжи со коцкање.

  • ќе го одржи ветувањето и нема да влезе во коцкарница и да се коцка.

  • не знам што ќе направи.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 април 2022
Мислења
56
Поени од реакции
65
Темата е отворена за поддршка за сите кои се откажуваат од коцка или сакаат да се откажат секој може да пише искуство како се откажал.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.603
Поени од реакции
8.468
Темата е отворена за поддршка за сите кои се откажуваат од коцка или сакаат да се откажат секој може да пише искуство како се откажал.
За секого не е исто, еве ја и ти да се коцкаме на пример, ќе вртиме една коцка. Има 6 броја нели, ти ќе погаѓаш кој број ќе се падне. Ќе ставаме влог, по 100 евра од вртење да речеме и ќе играме, ако погодиш ти ги зимаш парите ако промашиш ја ги зимам. Од таква коцка не би се откажал никогаш, би бил најголем коцкар.
Кога сме таму едно прашање, да речеме вртиш петка глава милион години.....колку пати ќе се падне петка а колку глава?
 
Член од
10 април 2022
Мислења
56
Поени од реакции
65
Самиот пишуваш дека за секого не е исто,јас им се обраќам за поддршка на тие што сакаат да се откажат или се откажуваат со лични примери и искуства ...Во твојот случај ти не би се откажал од таква коцка го почитувам твоето мислење.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.603
Поени од реакции
8.468
Самиот пишуваш дека за секого не е исто,јас им се обраќам за поддршка на тие што сакаат да се откажат или се откажуваат со лични примери и искуства ...Во твојот случај ти не би се откажал од таква коцка го почитувам твоето мислење.
Статистика е у прашање, ако математички имаш поголема шанса да добиеш отколку да изгубиш нема потреба да се откажуваш, а ако идеш со глава у ѕид тогаш е друга работа.
Постои и друга ствар, ако не ти е до парите и уствари уживаш у коцкање тогаш побарај си помош од психолози.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Напишете Амин за да ви се сите желби исполнат.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Убава тема,потребна е токму и на овој форум, во време кога коцкањето зема голем замав, многу млади луѓе се лажат и во последно време има многу самоубиства токму поради тоа...и мора да ја заебат некои членови, кезачи, сеирџии, некултурни, недоквакани.
:mad:
Добро сега...така се поклопи што имаме модератор со истото име...сепак е смешен коментарот, треба да се сложиш. :)

Односно темата: Кога станува збор за коцка, не сметам дека една таква тема во форум ќе биде корисна. За таква психичка болест е потребно да се контактира специjалист.

Не сметам дека сега е тоа време "што зема голем замав за коцкање"...коцкање е имало отсекогаш и секогаш ќе има!
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.698
Поени од реакции
9.537
Добро сега...така се поклопи што имаме модератор со истото име...сепак е смешен коментарот, треба да се сложиш. :)

Односно темата: Кога станува збор за коцка, не сметам дека една таква тема во форум ќе биде корисна. За таква психичка болест е потребно да се контактира специjалист.

Не сметам дека сега е тоа време "што зема голем замав за коцкање"...коцкање е имало отсекогаш и секогаш ќе има!
Коментарот за модераторот коцка воопшто не е смешен, морбиден ми е мене...а дека коцкањето го имало и ке го има добро знам, но ова денешното коцкање со она од пред многу години не е исто.
не е битно, има теми многу за коцкање, убава е ова тема ако има некој член што успеал да се спаси од оваа завист да си напише, да си отвори душа како се изборел итд...не е лошо и не е ништо смешно.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Што би рекол Џамбазов во Гол Човек... Не е лошо да се коцкаш и губиш, лошо е кога ќе сакаш да се вадиш...
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
98
Поени од реакции
487
Добро сега...така се поклопи што имаме модератор со истото име...сепак е смешен коментарот, треба да се сложиш. :)

Односно темата: Кога станува збор за коцка, не сметам дека една таква тема во форум ќе биде корисна. За таква психичка болест е потребно да се контактира специjалист.

Не сметам дека сега е тоа време "што зема голем замав за коцкање"...коцкање е имало отсекогаш и секогаш ќе има!
Психичка болест, специјалист?
За ова ти треба мозок, малце размислување и одлучност, ти кажувам од прва рака.Ако веќе коцката негативно влијае врз твојот живот, просто е и едноставно , сечиш.Веќе 2 месеци немам уплатено тикет, конечно може да се ужива во живот, со позитивни мисли и без нервози.Самиот процес на коцкање во повеќе наврати те спречува да напредуваш, особено во најдобрите млади години..Ќе си најдеш друга активност каде ќе ја трошиш својата енергија.Ама да, денеска е лесно да речиш леле колку е тешко да се откажиш од коцка, алкохол итн.Не е тешко, туку си чоек без иднина(не за тебе лично туку карикирам).Ако одбираат нервози, лош живот, и долгови по брзи кредити отколку да ги сменат работите, не заслужуваат ништо подобро
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.109
Поени од реакции
8.895
Што би рекол Џамбазов во Гол Човек... Не е лошо да се коцкаш и губиш, лошо е кога ќе сакаш да се вадиш...
ne kuni majka sina kad ide da se kladi,
vec kad ide da se vadi :cool:

lihvarite 99% rabotat i ziveat od kockari
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
ne kuni majka sina kad ide da se kladi,
vec kad ide da se vadi :cool:

lihvarite 99% rabotat i ziveat od kockari
Поентата е доловување лик и приказна која сите ја знаат а не за некојси НН таму некаде далеку... На сопствен пример горе - долу безброј пати па ете учете да не бидите како „него-мене“ во таа приказна.

Сигурни сте го гледале клипот „вочкице ме упропастиле“ а дали сте гледале вестите од реалноста за истиот лик?


А што мислите зошто тогаш дошол до тој степен... = вачкице + кредити + лихвари...
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.109
Поени од реакции
8.895
Поентата е доловување лик и приказна која сите ја знаат а не за некојси НН таму некаде далеку... На сопствен пример горе - долу безброј пати па ете учете да не бидите како „него-мене“ во таа приказна.

Сигурни сте го гледале клипот „вочкице ме упропастиле“ а дали сте гледале вестите од реалноста за истиот лик?


А што мислите зошто тогаш дошол до тој степен... = вачкице + кредити + лихвари...
pa istata "dobitna" kombinacija e kaj site. i igor dzambazov, i likot od dnevnjak, i site koj otvaraat temi tuka.

nemanje, ili privremeno gubenje na cuvstvo za odgovornost. kockaat pari / sredstva koi ne mozat da si gi dozvolat / ne se nivni.
najlosoto e so, cesto na cela familija i go unistivaat zivotot, posto dolgovite koi se pravat (100+k evra) se skoro nevozmozni da se vratat vo nasiot region.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom