Жени, која е вашата идеална венчаница? (фото + видео)

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
мешаш баби и жаби..
ако они не се сакаат и нема слога меѓу нив тогаш не треба ни да се зимаат бе златна .. треба да си будала да стапиш во брак со некој шо воопшто не ти одговара према карактер и шо не го љубиш..
секако дека е битно оделото на младоженецот.. прочитај убаво што имам напишано погоре..
Колку само ми ја промаши поентата, тоа е страшно.
Ќе скратам, за да ме сфатиш.
Во животот се ќе купиш со пари, ама среќа и љубов никогаш. Ќе најдеш некое говедо шо ќе ти плати венчаница од 3000 евра и ќе бидеш најубава на свет, ама тоа не значи и дека ќе бидеш најсреќна и најсакана. Јебига поише би се задоволила со венчаница од 100 евра и брачна хармонија, отколку венчаница од 3000 евра и глумење среќна пред народ.
Али секој е ковач на својата среќа, а и секој има сопствена дефиниција за карактер и идеален партнер.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Колку само ми ја промаши поентата, тоа е страшно.
Ќе скратам, за да ме сфатиш.
Во животот се ќе купиш со пари, ама среќа и љубов никогаш. Ќе најдеш некое говедо шо ќе ти плати венчаница од 3000 евра и ќе бидеш најубава на свет, ама тоа не значи и дека ќе бидеш најсреќна и најсакана. Јебига поише би се задоволила со венчаница од 100 евра и брачна хармонија, отколку венчаница од 3000 евра и глумење среќна пред народ.
Али секој е ковач на својата среќа, а и секој има сопствена дефиниција за карактер и идеален партнер.
ехех не ме знаеш а сепак си зимаш за право да зборуваш за мене бре македонка... колку само не знаеш да процениш човек..
али јас нема да ти возвратам на ист начин.. само ќе ти кажам.. пробај да ги читаш постовите на другите а не само првата реченица... а дали јас знам да сакам и дали сум нашла љубов не е твоја работа.
Гледај го својот живот и труди се да бидеш среќна и да ги направиш среќни тие околу тебе...
позз..
 
Член од
22 август 2011
Мислења
44
Поени од реакции
18
Едноставна, удобна и не прескапа.
Некој ваков модел би бил совршен(само бел секако), може да има и прерамки ама сигурно ќе биде вака лелеав надолу. Нејќум пепелашка фустани:)
15333_161295653914_161162533914_2764963_2284104_n (1).jpg

Повеќе внимание би обрнала на накитот, ќе мора да блеска!
 
Член од
22 август 2011
Мислења
44
Поени од реакции
18
^ Ах, ете ја мојата, првата, прекрасна е!
И третава не е лоша. Обожавам кога материјалот слободно паѓа од градите надолу.
 

Chanel

I feel like a tiny bird with a big song!
Член од
22 мај 2011
Мислења
478
Поени од реакции
307
Од најновата колекција на Vera Wang - Spring Bridal 2012
еве како изгледа и од задната страна
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
96
Поени од реакции
43
Можеби е малку чудно ама баш никогаш не сум размислувала за тоа каков невестински фустан а не пак да планирам , ниту пак би трошела многу пари за свадба и фустан. Нема потреба според мене да се прават такви фешти и да се веселиш со луѓе кои не ги ни познаваш а дошле затоа што ти се братучеди од 10 колено или како и да е . Најубаво е тоа да го прославиш со најтесниот круг на луѓе , лилности со кои си постајано и ти значат , а потоа да си заминеш на супер патување. Место голема свадба со личности кои пола не ги познаваш според мене е подобро мала + добар одмор. Сепак не размислуваме сите исто , и нормално секој си има свое гледиште за тоа.
:)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ми треба помош. Дали некој знае низ Скопје/Тетово/Струмица кај има џиџимиџарница на свадба?
И кај можам да најдам вакво нешто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom