Жени, која е вашата идеална венчаница? (фото + видео)

Член од
13 март 2015
Мислења
63
Поени од реакции
40
Девојки, по долго размислување се одлучив да шијам кај Пепика.
И венчаниците се прекрасни, и љубезна е и исто така ја фалеа. Се надевам дека и кај мене ќе биде така како кај некои мои пријателки што шиеја кај неа.:)
 
Член од
22 август 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво девојки. Јас правев свадба во јуни и долго време се мислев кај кого да шијам венчаница. Бев на саемот во март и ги прошетав сите за венчаници, ама некако многу извикани имиња, а неквалитетни венчаници. Бев и кај Пепика и кај Антонија, може работат подолго време ама ќе платиш скапо, а партал им се венчаниците. Да ви кажам мене венчаницата ми ја шиеја Модна куќа Билјана и сум презадоволна. Им препорачувам на сите што ќе прават свадба да одат таму.
 
Член од
16 ноември 2019
Мислења
134
Поени од реакции
562
Нејќам големи пуфкасти, сметаат и како торта би изгледала. Некоја повеќе уз тело. Од напред да е отворена и на прерамки, а позади отворено до плешки. Не бела дречава, туку некоја шампањ кремаста боја. :love: 190c839b96a602d84bf7dfacdae60904.jpg a11b51ea3be0dcf15567250c8351cee0.jpg
8805d818fa992a77b04464639c6b1154.jpg
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.132
Поени од реакции
35.512
Кога ќе видам некоја во оние моделите од пред 15-20 години и едвај се влече во него од што е голем.

Мене овој на една свадба ми остави впечаток и ми изгледаше нешто поразлично. Нека го копира некоја, јас не се женам втор пат, иначе сигурно таа до мене ќе носеше ваков. :icon_mrgr: :icon_lol:

IMG_20200517_010600_913~2.jpg IMG_20200517_010533_885.jpg Screenshot_2020-05-17-01-00-42-957_com.instagram.android.png
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.801
Кај да се жениш повторно, оваа дома шо ти е ќе те обеси на плоштад со нозете нагоре.
На тема за венчаници пишал бе :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Ништо чудно жена ти да го користи јузерот или да ти ги одобрува постовите пред да кликниш "испрати"

Од др страна колку зелени имаш скинато на форум и тоа би било чудно да е така :lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.132
Поени од реакции
35.512
Зошто да не пишам ако нешто ми има оставено впечаток?

Ти толкав пост изнапиша и не се разбираш од заебанција.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.801
Те заебавав баш, диши малце, nothing personal :neetaka:
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.328
Поени од реакции
6.403
Кога ќе видам некоја во оние моделите од пред 15-20 години и едвај се влече во него од што е голем.

Мене овој на една свадба ми остави впечаток и ми изгледаше нешто поразлично. Нека го копира некоја, јас не се женам втор пат, иначе сигурно таа до мене ќе носеше ваков. :icon_mrgr: :icon_lol:

Прегледај го приврзокот 251519Прегледај го приврзокот 251520Прегледај го приврзокот 251521
Грда венчаница, на жена ти сигурно поубава била. Добро што не си бирал ти. :D
 
На врв Bottom