Жени, која е вашата идеална венчаница? (фото + видео)

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Леандра нели жените не знаеле какви венчаници сакале?? хаха,сеа шо праиме?:)
Дури 6 страни има темава од 2011, во кој вкупно 10 жени пишале, а две се објаснуваат на две страни. А на форумов има преку 200 жени. И сеа што правиме? :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Дури 6 страни има темава од 2011, во кој вкупно 10 жени пишале, а две се објаснуваат на две страни. А на форумов има преку 200 жени. И сеа што правиме? :)
Не излегла на површина темава ,чекај за некој ден ќе видиш:)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не излегла на површина темава ,чекај за некој ден ќе видиш:)
Од 2011 во женски подфорум хммм нешто не е во ред нели :icon_lol: Ајде нада задна умира, лошо е да ти е свекрва.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Ми треба помош. Дали некој знае низ Скопје/Тетово/Струмица кај има џиџимиџарница на свадба?
И кај можам да најдам вакво нешто?
Оди на фејсбук и барај бомбони за свадба локација Скопје. Имаат декорации и китенки прашај најверојатно може да ти изработат. П. С прекрасна е
 

Kapince

Cameleon
Член од
14 мај 2012
Мислења
45
Поени од реакции
36
темава не е баш-јас...ама од пред некое време од шеткање по нет најдов нешо што некад би сакала да биде мојата венчаница. Некако од прв поглед ми е секси и фанси...на мој начин. Може некој ке добие идеа од овој фустан...И да, зборев со шнајдерката моја и као со праевме математика не би требало повеке од 500 евра да ми земе за фустанов(помалку да).
15317_1443469406677_1231361947_31277273_295362_n.jpg
 
M

Moon Child

Гостин
Како што веќе на една тема се произнесов, несакам свадби и не одам, нема ни да правам моја. Од целата дешавка вреди само фустанот и ништо повеќе. Еве една хипотетичка ситуација, кога би била невеста би сакала да имам од оние торта фустани. Балски, огромен со голема корпа доле и не да паѓа слободно, туку наеднаш да почнува тоа широкото:) Не ми се допаѓаат оние едноставните.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203


Немам посебна желба во поглед на фустаните!
Итака не планирам свадба да имам, туку само во матично, и вечерта во ресторан со најблиските!
Сосема едноставно сакам, нејќам бал од соништата,куп безначајни луѓе, па жадиња и паѓања во несвестии.......:гомце:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom