Ждрепка за квалификации СП 2014 (30 Јули)

M

Mario Gómez

Гостин
Леле све шо имам давам само Германија да ни се падне.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
1.Норвешка
2.Словенија
3.Швајцарија
4.Северна Ирска
5.Ние
6.Лихтенштајн или Сан марино
најлесна ама и најнеатрактивна група која не би донесла многу пари :/
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
1. Шпанија
2. Франција
3. Ирска
4. Шкотска
5. Македонија
6. Велс

Е, една ваква група ни треба на нас. Па доста да се лажеме, мада и тогаш не верувам мафијата во ФФМ да се расчисти.

Максимум што можеме да извлечеме од оваа група е 1 бод на гости. 1 бод максимум, со некое среќно реми со Велс или Шкотска. На домашен терен од 3 бода повеќе неможеме да извадиме. Или ќе изиграме 1-2 нерешени, или една на среќа би победиле. Тоа е се.

Шпа 5-0 Мкд / Мкд 0-4 Шпа
Фра 2-0 Мкд / Мкд 0-3 Фра
Ирс 2-0 Мкд / Мкд 0-1 Ирс
Шко 2-0 Мкд / Мкд 1-2 Шко
Вел 2-1 Мкд / Мкд 1-1 Вел

Од прилика вака би изгледале резултатите. Добро, можеби Велс малку го потценив.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Јас сакам најсилна можна група како погоре што кажа ЧЕ да не треснат убаво од земја да сфатиме дека треба конечно да почне да се работи сериозно :) Само камшик за нас!
 
P

PewDiePie

Гостин
Да и јас сакам најсилна можна група да ни се падне,бар да го полниме стадионон секое гостување !
Вака нешто би било топ.

1.Италија/Англија
2.Франција
3.Украина(Шева:love:)
4..Шкотска
5.Македонија
6.Андора(оваа секако ни се паѓа нас,секогаш)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Да и јас сакам најсилна можна група да ни се падне,бар да го полниме стадионон секое гостување !
Вака нешто би било топ.

1.Италија/Англија
2.Франција
3.Украина(Шева:love:)
4..Шкотска
5.Македонија
6.Андора(оваа секако ни се паѓа нас,секогаш)
Не доста е бламажи со Андора, сега на ред е и Лихтенштајн да го прославиме или Луксембург. Какви резултати бележат последниве 2-3 години ништо чудно и со нив “да ја наместиме“ :tapp:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Пред 8 години, колку и да беа..ние сме никој и ништо, не се гледаме сами, а збориме за други.
Ne zborime za drugi, zborime opsto kolku se realni barabanive, ne vikam deka nie ne sme so pravo vo 5ti ama realno gledano nekoi timovi se preceneti/potceneti, mislam helloooo Norveska sto 100 godini se nema kvalifikuvano za EP ili SP sea u prv baraban, nekoi od grupite nemaat smisla...
--- надополнето: Jul 22, 2011 9:03 AM ---
Како нема бе кога во прв шишир од тогаш е па наваму,кој сакаш да ти падне кога си во прв шешир,Шпанија?:tapp:
Sesirite se pravat spored rezultatite od poslednite 5 godini, taka da NE, NEMA VRSKA sto bea prvaci togas. Ako e taka sto bara Francija u vtoriot, i oni togas bea u prv i igraa u finale na svetsko itn? Ti mislis ako ednas napravat rezultat i od togas pa zasekogas u prv sesir ke bidat...

I ne rekov deka nejkam oni da se padnam, komentirav samo deka ne zasluzuvaat da bidat u prv sesir, taka da ne ti trebase toa smajlito...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ne zborime za drugi, zborime opsto kolku se realni barabanive, ne vikam deka nie ne sme so pravo vo 5ti ama realno gledano nekoi timovi se preceneti/potceneti, mislam helloooo Norveska sto 100 godini se nema kvalifikuvano za EP ili SP sea u prv baraban, nekoi od grupite nemaat smisla...
--- надополнето: Jul 22, 2011 9:03 AM ---

Sesirite se pravat spored rezultatite od poslednite 5 godini, taka da NE, NEMA VRSKA sto bea prvaci togas. Ako e taka sto bara Francija u vtoriot, i oni togas bea u prv i igraa u finale na svetsko itn? Ti mislis ako ednas napravat rezultat i od togas pa zasekogas u prv sesir ke bidat...

I ne rekov deka nejkam oni da se padnam, komentirav samo deka ne zasluzuvaat da bidat u prv sesir, taka da ne ti trebase toa smajlito...
Чоек пак не ме сфаќаш шо сакам да ти кажам,они дигнаа рејтинг прваци на Европа,еве сега и Црна Гора еден циклус и оп во втор шешир.Е од овој момомент Црна Гора е има лесни противници во групите па ако е добра ќе си го држи местото ако не пак назад.Грците заслужуваат или не,секој циклус се 1 или 2.Еднаш стегни се и после уживај.Истиов пример и со Работнички е,ги тепаше на времето Дебрецен не знам кој,играше со Ливрепул,БОлтон,Лил и сега си ужива со аматери во првите кола.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
1.Spanija
2.Francija
3.Irska/Ceska
4.Skotska/Polska
6.Vels
od ovaa grupa imame maksimum 1 bod ( :smajlisosemolidabidetaka ) ili uste poubavo 0 bodovi pa da se osvestat nekoj deka treba da si odat...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Најлесна би ни била

1. Норвешка
2. Словенија или Црна Гора
3. Маѓарска
4. Грузија
5. Македонија
6. Сан Марино

Најтешка

1. Шпанија
2. Франција
3. Ирска
4. Романија
5.Македонија
6. Велс

А ја би сакал

1. Италија
2. Словачка
3. Босна
4. Северна Ирска
5. Македонија
6. Казахстан !
--- надополнето: Jul 28, 2011 2:01 AM ---
Леле све шо имам давам само Германија да ни се падне.
За кого ќе навијаш ?? :D
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
265
Поени од реакции
202
E sto imam merak da se izvelci grupa za kvalifikacii vaka
Grcka
Srbia
Bugarija
Albanija
Makedonija
Toa ke bidi interesno

A najpovolna varianta za Makedonija po moe bi bila.
Norveska/Hrvatska
Slovenija/ Crna Gora
Bugarija/Bosna
Gruzija/Albanija/Ungarija
Makedonija
San Marino /Farski Ostrovi
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Добро ај се друго ок, ама како Норвешка која нема одиграно голем турнир од 98ма е прв шешир а Франција втор? Не дека Французиве лом праат ама смешно ми е вака...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Хари сака јак противник да го полни стадионот и џебот не гледа да поминеме да направиме добар пласман така да ќе донесе и тиња тренер со што да зима помала плата и тоа ќе си биде сите ќе не мелат макар и да ни се падне најслабата група што може.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom