Жалите ли за времето поминато?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Заради времето што поминало најискрено не жалам зошто тоа е едноставно процес на живот, можеби жалам за некој пропуштени прилики ама за времето дефинитивно не зошто верувам дека тоа што следува ќе биде подобро посреќно повесело и слично. Повторно се трудам да бидам истата позитивна личност како предходно:)
криво ми е само што како проаѓа времето ми останува се помалку време од животот:(
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Многу жалам заради времето што минало сакам да имам 13-14 години и досега многу работи ќе сменев немаше да се каам како што се каам сега ама тоа е тоа
Приказната продолжува...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
123
Поени од реакции
2
Zal mi e za vremeto sto pominalo, no kako i da e zivoto prodolzuva ponataka i nema vreme za vracanje vo minatot...
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Ми недостигаат некои моменти од минатото, но тоа е минато и нема да се врати ,а иднината е несигурна и променлива така да јас се сосредочувам со сегашноста и моментот:salut:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Жал ми е за времето што измина, колку само сакам да сум во некое време кога бев без грижи и мисли што ке ми донесе утрешниот ден, дали ке биде се како што треба или ке тргне нешто наопаку???
Ама од друга страна пак секое ново време си носи со себе нови згоди, незгоди и секогаш ке ни биде криво што во минатото сме пропуштиле некоја шанса, што не сме ја зграпчиле на време и поради тоа ке се каеме.
Во моментов гледам да го живеам периодов сега онака како што знам и умеам, можам да кажам дека не секогаш размислувам за постапките дали биле правилни или не се со цел дека никогаш не знаеме што носи утрешниот ден па си го терам секој ден со посебен жар и желба следниот да биде подобар од претходниот.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Па ако било добро би ми недостасувало. А сеа дали би жалел тоа не знам пошто и да жалиш и да не жалиш нема да ти се врати тоа.
 

Пуци

Somewhere in time
Член од
16 август 2008
Мислења
571
Поени од реакции
13
Па обично си помислувам на поминатото време ама се тешам со тоа што е пред мене.Супер ми е и вака,иако и у минатото небеше лошо но сепак мислам дека иднината е поинтересна од минатото.Така си се тешам:)
Жалам само за некој моменти од минатото,кој би сакал пак да ги проживеам...
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Не ми е жал за времето што изминало, тоа се само спомени кои нема да се вратат, добри или лоши кои како неповторлив синџир се синтетизираат за да работат во корист на потенцијалот наречен-иднина...
единствено нешто за кое искрено жалам е мигот-сегашноста која честопати ја занемаруваме сакајќи да навлеземе во некоја самокреирана димензија на нашите умови, таа сегашност сакам да ја вкусам во потполна глоемина, од причина што и е најголема.
А факт е дека се е премногу бргу, минатото како да е вчера ,како вчера да тргнував во градинка , а сега ... А утре ?
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Да! Кога сум бил 6-7 год. требаше да тренирам нешто спорт а вака сега ништо :(
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Жалам за испуштените моменти, ама за непотребните моменти уште повеќе. :kesa:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Не, според можностите кои сум ги имал така и сум правел, така сум се понашал и не жалам.. оти сум го користел максимумот, колку и да е мал.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.882
Ме фаќаат понекогаш носталгии и криво ми е што не сум проживеал онака како што сум сакал во одредени периоди,али тоа е некогаш не зависи од тебе,уствари многу работи не зависат од самите себе,али иднината ми е таа што ми е предизвик,иако се плашам дека нема се да иде на подобро,али јебига све е коцка у животов
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
Многу ми жал за сето време што ми е поминато.

најмногу ми е мака кога бев втора година,времето летна,а толку ми беше интересно и сакам да се врати:toe::(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom