Етнички смени

P

Princ

Гостин
Повредените редовно се Македонци
Имам 2 можни солуции на овој коментар
1. Вие Македонците стварно сте слабци, а ве чепне човек паѓате болни (ова е заебанција)
2. Ние Албанците сме стварно јаки и кого чепнеме паѓа болен (и ова е заебанција)
3. Ти гледаш македонски медиуми. Повредените во тепачка ги снима македонец и ги гледа македонец. Затоа мислиш дека повредените секогаш се македонци. Ако не се согласуваш со овој мој заклучок, тогаш ќе мораме да се префрлиме и сериозно да ги разгледаме првите два. Друго нема.
Родителите на Македонците бојкотираат настава зошто се плашат за безбедноста на нивните деца. Родителите на Албанците до сега не се пожалиле за безбедноста на нивните деца.
И веќе треба сериозно да ги разгледаме првите 2 точки од претходниот цитат.
Кога училиштето беше доминантно со Македонски ученици, тепачки со шипки или било какви масовни тепачки беа незамислива работа.
Немале со кој да се тепаат, сега имаат. Тогаш исто вака го користеле зборот албанец во нивен секојдневен речник ама не ги слушал никој.

Тоа што е Македонски форумов не те спречува да си напишеш што имаш и да си образложиш зошто е тоа така.
Не ме свати. Мислев, на форумов има 20.000 членови македонци. Од тие, барем 50 учеле или учат во тоа училиште. Албанци јас колку што знам нема ниту еден член, ученик во тоа училиште. И што правиме... Ги читаме тие педесетина како ја обвинуваат другата страна.

Форумот е македонски, а на него пишат Македонци, Албанци , Турци, Власи...
Што ве спречува тебе, кварк, римз.... да дискутирате, да спорите, да негирате....???
Абе зошто не сваќате поенти.
јас сум од кондово
кварк е од скопје некаде веројатно
исто и римз

За ситуацијата у кондово можам цел ден да ти зборам, римз за чаир парче ќе те направи... ама за струга стварно не знам што се случува. Затоа пак има неколку членови (да не погаѓам бројка) македонци ученици бивши или сегашни на тоа училиште. И сега тие ја говорат вистината од едната страна. Мене ми треба вистината и од другата страна за да дојдам до заклучок некаков. Се дотогаш, цепајте.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Пак ќе кажам нека се тепаат, јас се тепам секој ден и не ме ставаат на новина еднаш или на вести пизду матер.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Tuka e greskata vo roditelite od start ..stvorena i nametnata omraza na decata po etnicka osnova namesto da gi ucat decata na ljubov, pozitivnost,tolerancija..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Имам 2 можни солуции на овој коментар
1. Вие Македонците стварно сте слабци, а ве чепне човек паѓате болни (ова е заебанција)
2. Ние Албанците сме стварно јаки и кого чепнеме паѓа болен (и ова е заебанција)
3. Ти гледаш македонски медиуми. Повредените во тепачка ги снима македонец и ги гледа македонец. Затоа мислиш дека повредените секогаш се македонци. Ако не се согласуваш со овој мој заклучок, тогаш ќе мораме да се префрлиме и сериозно да ги разгледаме првите два. Друго нема.
Првите два ти се добри за хумор а третиот ти е погрешен, иако повеќето луѓе влегуваат во тие граници што ги спомна.

Јас сум од Струга. Не ги гледам вестите од медиуми. Не ни гледам медиуми ако нема фудбал и повремено пред избори малце. Струга е мал град, сите се знаеме, информациите се шират брзо. И многу се поточни од оние во медиумите кои се политички малце нашминкани. Се знае колку луѓе учествувале во тепачка, се знае кој завршил во болница (на тв не ги именуваат нити пак кажуваат од која националност се туку само дека се ученици). Се знае и кој клас е проблематичен, истиот тој клас од втора година го направи и последниот инцидент. И многу е јасно дека има мерки со кои може професорите и директорите да го спречат ова, но не го прават тоа. Сега имаме професори кои се по партиска директива примени, и тие одговараат на партиите а образованието им е нешто како хоби, да се извади некој денар. Такви времиња дојдоа, што ќе правиш...
 
Член од
7 април 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
абе друже нели ти пишав дека не слушам на вести
дека учев јас во такви услови иди поназад побарај мој пост има и видео
знам дека поголема тензија ствараат албанците
знам дека носат оружје
кај нас проблемот се реши со обезбедувањето и со цврстиот став на директорот
имаше и денови кога секој ученик беше претресуван
се најдоа триста чуда
но ќе повторам решение не е етнички смени, ако сакаат да те нападнат тоа го можат и после часови надвор од училишниот двор
треба да се побараат други решенија
епа вака другар тепачките се случуваат само во школото, а надвор од него се случува многу ретко да има тепачка а тоа што велиш дека ве претресувале имаше случај и кај нас кога влегувавме во школото само нас македонците не претресуваа, а не и на Албанците а така беше затоа што на влезната врата имаше албанец за обезбедување така да ваму власта ја има ДУИ и немојт ништо да се прајт освем да се бараат етнички смени....:toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Пред да ти даде Princ заслужен црвен картон морам да искоментирам: прво мислење (или нов nick) и одма цитираш мислење од пред 2 месеци :pos2:
 
С

Спенсер

Гостин
Глумам наивност и неинформираност? Учествував со свои коментари точно на оваа тема на неколкуте први страни токму со здрави и издржани мислења. И после се појавува некој и ме нарекува албанец. И јас вадам шипка нормално, лична и директна навреда не трпам ни под разно. Ти славо-македонецу-од-северна-ебена-македонија ако го можеш тоа свака ти част, љубим ти руке.
сеа и за тебе треба црвен картон??кој да ти го даде?? еве ти ако се навредуваш од ш..... ја се навредив од ова сеа,славо македонец од е**** Македонија!!! па добро,не ми е јасно како може ши**** да е навредливо,коа на нет така е напшано, shkuip некако, т.е. на нашки по наша азбука шип***....ете тоа е..
 
P

Princ

Гостин
Не се пали ко млад мајмун. Од друга страна пак, имаш 15 години а ми мрсиш муда на политика...
Прочитај ми го целиот пост пред да почнеш да шиптаруваш наоколу.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ти славо-македонецу-од-северна-ебена-македонија ако го можеш тоа свака ти част, љубим ти руке.
и ти ли се сметаш за админ тука?
со кое право ти навредуваш бре?
 
P

Princ

Гостин
и ти ли се сметаш за админ тука?
Апсолутно во никој случај. Обичен член сум, како и ти.
со кое право ти навредуваш бре?
Му кажував на кулутзин колку навредливо звучи тоа и колку навистина боли. Мило ми е што обраќајќи му се на него, уште десетина други индиректно ми ја сватиле пораката. Браво*.


*За мене.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Апсолутно во никој случај. Обичен член сум, како и ти.

Му кажував на кулутзин колку навредливо звучи тоа и колку навистина боли. Мило ми е што обраќајќи му се на него, уште десетина други индиректно ми ја сватиле пораката. Браво*.


*За мене.
Ех грешка си ако мислиш дека боли, за тоа славо е долга приказна, ама да, Северна Македонија е ова, има уште Јужна/Егејска, па Пиринска итн. Не боли веруј :wink:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ама пази ... ебана македонија?!?!

мрш таму у ебана албанија - ова е за мушмулата албанска (да не речам албанска)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Добро бе, нели гледате дека ве работи на ручна?
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Princ во ова што се деси струга 30 vs 3 кај нас 1 повреден кај „твоиве“ 7 ;) па глеај кој се слабаци и секад ќе го јадете до денот кога ќе ве сотреме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom