Етнички смени

Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Princ во ова што се деси струга 30 vs 3 кај нас 1 повреден кај „твоиве“ 7 ;) па глеај кој се слабаци и секад ќе го јадете до денот кога ќе ве сотреме.
Кој ја зборува вистината овде навистина се чудам..цело време не убедувате дека ве тепале сеа излезе дека вие сте ги тепале...или ти лажеш..или пак другите стружани овде...колку шо ги разбрав коментарите група албанци ве бркале со шипки,ве тепале,3 македонци завршиле у болница, едниот потешко повреден(ако не грешам ти лежеше у болница, или можда и ова не е вистина)...
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Абе меѓу нив се искршија незнаеја кај маваат :).
 
Член од
6 март 2009
Мислења
14
Поени од реакции
1
struga e multi etnicki grad i sakale nekoi ili ne albancite ziveet vo struga i vo R.Makedonija,toa e fakt.kolkumina od vas imaat prijateli albanci,komsii...?pa zar site da gi okrivuvame za poedinci bez razlika dali se makedonci ili albanci?
se sto se slucuvase vo struga e maslo na poedini clenovi na nekoi politicki partii koi ne biraat sredstva kako da dojdat do vlast.se dodeka decata ne se isklucat od politikata i ne svatat kade im e mestoto ke bide vaka...pozz
 
P

Princ

Гостин
Кој ја зборува вистината овде навистина се чудам..цело време не убедувате дека ве тепале сеа излезе дека вие сте ги тепале...или ти лажеш..или пак другите стружани овде...колку шо ги разбрав коментарите група албанци ве бркале со шипки,ве тепале,3 македонци завршиле у болница, едниот потешко повреден(ако не грешам ти лежеше у болница, или можда и ова не е вистина)...
Затоа викам во вакви работи немојте лесно да носите заклучоци. Факт е дека за јас и ти да се степаме треба
1. јас да сакам да се тепам со тебе
2. ти да сакаш да се тепаш со мене
3. да најдеме причина за тоа, без разлика колку е банална

Затоа малку ручна. Некогаш е доволно да му речеш "ееееј, овие ве скршиле бе од мавање" и аутомацки добиваш риплај "кај нас има 1 у болница а кај вас се 7, па сега ти види кој кого тепал" за да почнат да ти се разјаснуваат работите.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Затоа викам во вакви работи немојте лесно да носите заклучоци. Факт е дека за јас и ти да се степаме треба
1. јас да сакам да се тепам со тебе
2. ти да сакаш да се тепаш со мене
3. да најдеме причина за тоа, без разлика колку е банална


Затоа малку ручна. Некогаш е доволно да му речеш "ееееј, овие ве скршиле бе од мавање" и аутомацки добиваш риплај "кај нас има 1 у болница а кај вас се 7, па сега ти види кој кого тепал" за да почнат да ти се разјаснуваат работите.

Да ти помогнам ...

1.Ти си со 5 другара а јас сум сам ...
2.Нема везе ова ....И сам знаеш дека мн. мангупи се тепаат без везе =)
3.Причина што јас сум албанец ти македонец ... да се знае чие е школото .......
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Глумам наивност и неинформираност? Учествував со свои коментари точно на оваа тема на неколкуте први страни токму со здрави и издржани мислења. И после се појавува некој и ме нарекува албанец. И јас вадам шипка нормално, лична и директна навреда не трпам ни под разно. Ти славо-македонецу-од-северна-ебена-македонија ако го можеш тоа свака ти част, љубим ти руке.
“Шќиптар/и’’ е име на народ. Како нородносно име, терминот не е навредлив ниту пак тоа може да биде.

Тоа што го правиш на форумов со извитоперување на сопственото народносно име е демагогија и изводење до крајни граници.

Постои држава Шќиптарија како што постои и народ Шќиптари кои самите така се нарекуваат. Мене Шќиптар од Тирана ми е шеф и нема никаков проблем така да го нарекувам бидејќи човекот е припадник на тој народ и се гордее со тоа. За разлика од тебе кој изведуваш бесни глисти и наводно си навреден, а буквално без никаква основа.

Треба да бидеш баниран за навредата која си ја упатил на своите сонародници Македонци, а не пак ти да делиш црвени картони. Засрами се.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
“Шќиптар/и’’ е име на народ. Како нородносно име, терминот не е навредлив ниту пак тоа може да биде.

Тоа што го правиш на форумов со извитоперување на сопственото народносно име е демагогија и изводење до крајни граници.

Постои држава Шќиптарија како што постои и народ Шќиптари кои самите така се нарекуваат. Мене Шќиптар од Тирана ми е шеф и нема никаков проблем така да го нарекувам бидејќи човекот е припадник на тој народ и се гордее со тоа. За разлика од тебе кој изведуваш бесни глисти и наводно си навреден, а буквално без никаква основа.

Треба да бидеш баниран за навредата која си ја упатил на своите сонародници Македонци, а не пак ти да делиш црвени картони. Засрами се.

Значи албанска играчка си и ти :)

Стануваат јасни зашто некои луѓе се преоптеретени со албанска историја и проблематика. Секс на работно место. :)
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
Цитат:
Напишано од Misirkov
“Шќиптар/и’’ е име на народ. Како нородносно име, терминот не е навредлив ниту пак тоа може да биде.

Тоа што го правиш на форумов со извитоперување на сопственото народносно име е демагогија и изводење до крајни граници.

Постои држава Шќиптарија како што постои и народ Шќиптари кои самите така се нарекуваат. Мене Шќиптар од Тирана ми е шеф и нема никаков проблем така да го нарекувам бидејќи човекот е припадник на тој народ и се гордее со тоа. За разлика од тебе кој изведуваш бесни глисти и наводно си навреден, а буквално без никаква основа.

Треба да бидеш баниран за навредата која си ја упатил на своите сонародници Македонци, а не пак ти да делиш црвени картони. Засрами се.


Значи албанска играчка си и ти :)

Стануваат јасни зашто некои луѓе се преоптеретени со албанска историја и проблематика. Секс на работно место. :)
И од сето тоа напишано ти го запримети само тој дел.:tapp:

Инаку познавам Шеф на одделение во болница Македонец каде од 12 медицински сестри 10 се албанки.Што ќе кажеш на ова?Групен секс или ...?:toe:
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Доста бе оффтопик...мора ли секоја тема да ја дупите...

п.с. шо е моменталното решеније во Струга? Има ли и во двете гимназији етнички смени или не?
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Само во нико нестор има етнички смени.
Решение(Единствено) : Дислокација на Македонските ученици и градење на нова Гимназија само со Македонска настава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom