Етнички смени

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
А колкав е дотичниот шпон ? Мини Кеба/каба или као и да се вика ?
Не знам како се вика точно, мислам или 2-ра е или 4-та година...Не сум сигурен.
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Денес излегов од болница фала на сите убајте коментари... :):smir:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
И Wolver1nE како што се случи,имаш ли некои потешки повреди ?:nesvest: Каква е сегашната ситуација во Струга?
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Додека не завршит судењето немат нишо да кажам за случката шо се однесвит до мене имав вода во черепот нз точно шо значит то само ќе ви кажам дек сум среќен шо сум жив 1 минута ме наваја 10-15 души со дрва и шипки. Понеделник одам Скопје на дополнително снимање некое појма неам.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Додека не завршит судењето немат нишо да кажам за случката шо се однесвит до мене имав вода во черепот нз точно шо значит то само ќе ви кажам дек сум среќен шо сум жив 1 минута ме наваја 10-15 души со дрва и шипки. Понеделник одам Скопје на дополнително снимање некое појма неам.
Ајде јуначино само храбро,ќе ти пројде џо на кутре.
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
за .............риста


Но еден убав сончев ден, дојде министерот за се и сешто во владите на СДС, г-динот Владо Поповски, со својата министерска лимузина, и по неколку часа викање и дерење ги убеди професорите да се согласат со доаѓањето на новиот контингент ученици од дивата гимназија.
Училиштето во Радолишта беше укинато во 1993 год, а гимназијата во Струга беше преименувана во 2005 год.



А вие серковци од СДС-то пред да ги нападнете Македонците од Нико Нестор, прво вратете го филмот за време на Територијалната поделба, кога вашите во хор гракаа дека некои прашања, не заслужувале одговор. И пратете ги сега истото да им го кажат во очи на родителите на децата кои учат во Нико Нестор.

А вие останати серковци вратете ја Струга сега кога сте на власт или имате некаков изговор .секако ќе го напишете.Ама го нема.
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
A што си ти бе бетовен? албанец?Ние едни сдс „серковци“ други вмро „серковци“...
Ако си од Струга и бараш враќање тогаш си или ментално заостанат (даунов синдром шо те знам), ако си од друг град глеај си за таму не се мешај кај шо не е за луѓе со слабо срце. Преку гла ми е од сите шо се мешате од страна а не помагате.
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
[можам да те викам ортаче ако несакаш поинаку.Од Струга сум и те прашувам како сакаш да помогнам.Кои се твоите предлози за проблемите во Струга-Училиштето,кејовите,чаршијата,автобуската станица.Или ќе ги повикаш на гласање од твојата партија за градоначалникот кој ги направи сите овие заебанции во Струга.Чекам предлози.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.454
Поени од реакции
58.593
[можам да те викам ортаче ако несакаш поинаку.Од Струга сум и те прашувам како сакаш да помогнам.Кои се твоите предлози за проблемите во Струга-Училиштето,кејовите,чаршијата,автобуската станица.Или ќе ги повикаш на гласање од твојата партија за градоначалникот кој ги направи сите овие заебанции во Струга.Чекам предлози.
Прво, има опција QUOTE за да цитираш некого. Јас знам дека текстот беше мој ама останативе се збунети.

Второ, по бројот на мислења, очигледно овој ти е резервен ник кој го користиш само за подбуцнување.

Трето, вторите серковци пробаа да ја вратат власта во Струга ама не успеаја затоа што првите серковци немаат абер што значи национален интерес и единство.

И нема што да бараш предлози од детето кое за малку ќе го изгубеше животот во налет на идиоти со шипки и дрва. Тој е пред се малолетен и нема што да повикува или не повикува некого на гласање. И чисто се сомневам дека сакаш да му помогнеш. Ортаче...
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
@Princ
Во моето обраќање кон некој можам да цитирам било што, што ќе ми помогне да ја постигнам поентата. Ти секако имаш една од диригенските палки на форумов, па банирај ако мислиш дека треба. Нема да ми биде првпат да ме банираат без некоја особена причина (и никогаш нема ни да се жалам, поради тоа)

Нема да има никакво банирање за искажано мислење.


Ме интересира:

1. Каква е ситуацијата сега по изборите, дали нешто (ќе) се промени во Нико Нестор???

2. Зборувате има тепачки последниве 8 години. Зошто 8??? Нели проблемот потече со внесувањето на новата територијална поделба на Бучковски во 2004та???

3. Како дошло до тоа да се подели училишниот центар на две училишта (Нестор и Темо)???

4. Дали е вистина дека во 90% од случаите, тепачките ги иницираат учениците шќиптари, а Македонците се тепани -- и какви докази има за тоа (во медиумите велат дека тепачките се “масовни’’ демек и еедните и другите???

5. Дали е вистина дека проблемите претежно ги прават ученици кои се од околните села и кои села?

6. Каква е етничката структура на град Струга (не на општината)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom