Етнички смени

K

KomitaMKD

Гостин
јас учам во нико нестор
зошто не ме тепаат мене албанците?
затоа што јас не барам беља
тие што си бараат тие и ќе си добијат

има и случаи и некој невин да настрада ама тоа е ретко
што се однесува до мене може главите да си ги искршат :uvo:
Леле како ме изнервира...И ние во класот лани имавме еден ваков со истиот коментар кога пробаа да не тепаат браќава тој искоментира Вие сте криви вие си барате белја.Одвај не задржаа да не го убиеме..После ќутеше ко пи*ка.Море требит да ти влезет еден чотек нашиве после ќе видиш како ќе се биеш.А не знам сега колкав си, лани ко бев четврта, биеа дете шо со никого лош збор немаше речено камо ли да провоцират некого, и се најдоа појќе и чоекот го напраја ко бумбар во глана.Зато не кажви многу зш ак те препознајт некој наш што учит со тебе си се наебал .
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
јас учам во нико нестор
зошто не ме тепаат мене албанците?
затоа што јас не барам беља
тие што си бараат тие и ќе си добијат

има и случаи и некој невин да настрада ама тоа е ретко
што се однесува до мене може главите да си ги искршат :uvo:
жив пример за ситуацијата, немам коментар повеќе :)
 
С

Спенсер

Гостин
јас учам во нико нестор
зошто не ме тепаат мене албанците?
затоа што јас не барам беља
тие што си бараат тие и ќе си добијат

има и случаи и некој невин да настрада ама тоа е ретко
што се однесува до мене може главите да си ги искршат :uvo:
па добро,ако се криеш како пи*ка под кожула...ова не го кажувај пред македонци...затоа што можеш лошо да поминеш.. иначе кој пиша погоре, се курчат коа се дупло или тродупло повеќе, а коа се исто, пример 10 на 10..кутат као пички!!!! ете тие сакаат соживот..со тепање 40 на 2ца!!!
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
3
не се кријам ко пичка.......
не ми ја запалил куќата некој или ми украдил пари па да се тепам
пак ќе речам нека си ги искршет главите ако не ги боли
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.099
Поени од реакции
81.060
не се кријам ко пичка.......
не ми ја запалил куќата некој или ми украдил пари па да се тепам
пак ќе речам нека си ги искршет главите ако не ги боли
Можеби не те малтретираат, затоа што Албанците не ги малтретираат.
 
M

Mario Gómez

Гостин
не се кријам ко пичка.......
не ми ја запалил куќата некој или ми украдил пари па да се тепам
пак ќе речам нека си ги искршет главите ако не ги боли
Па твои сонародници македонци тепаат бе пиздо една, да гледаш дека твои тепаат и да седиш...:tapp:
 
K

KomitaMKD

Гостин
не се кријам ко пичка.......
не ми ја запалил куќата некој или ми украдил пари па да се тепам
пак ќе речам нека си ги искршет главите ако не ги боли
На твој другар ко ќе му се пуштет 30 души ти тепај се за него, зошто утре кога тебе ќе те тепаат да имаш кого да го побараш.Треба да имаш малку гордост и достоинство во тебе, а штом го немаш ти посакувам најбрзо што може да те шутираат на школо и никој од нашиве да не дојт да не ти помогнит.:smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.454
Поени од реакции
58.593
јас учам во нико нестор
зошто не ме тепаат мене албанците?
затоа што јас не барам беља
тие што си бараат тие и ќе си добијат

има и случаи и некој невин да настрада ама тоа е ретко
што се однесува до мене може главите да си ги искршат :uvo:
Детето што заврши со скршеници во болница (да не спомнуваме имиња сега) беше од тие што си бараат беља? Би требало да го знаеш, мајка му е професорка, фино дете од културна фамилија... Не е од тие што одат со шипки и ножеви во школо. Ама са деси, што би рекол Миле Паника.

Туку не си ти крив. Има еден куп Стружани што се како паднати од Марс. Јас само се плашам да не се случи нешто многу полошо, за да ви светнит.
 
M

Mario Gómez

Гостин
На твој другар ко ќе му се пуштет 30 души ти тепај се за него, зошто утре кога тебе ќе те тепаат да имаш кого да го побараш.Треба да имаш малку гордост и достоинство во тебе, а штом го немаш ти посакувам најбрзо што може да те шутираат на школо и никој од нашиве да не дојт да не ти помогнит.:smir:
Од триесет души немат спас ама финтата е да не се плашиш и да не се даваш до крај, памти колку крв се има пролеано за Македонија низ историјата и тоа ќе ти ја намали физичката болка кога ќе ве маваат.Нека боите на Македонија ви бидат душевна инспирација и најважно мавајте колку што ви држит.
 
С

Спенсер

Гостин
не се кријам ко пичка.......
не ми ја запалил куќата некој или ми украдил пари па да се тепам
пак ќе речам нека си ги искршет главите ако не ги боли
ти бе македонец си или???епа поради такви ко тебе,Македонија за брзо време ке ја нема...сите ке се иселат!!! а коа ке ти згусти тебе??кој очекуваш да дое да те брани??кога ти викаш: нека праат шо сакаат...али како сакаш,твој живот,твое право.!!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Од триесет души немат спас ама финтата е да не се плашиш и да не се даваш до крај, памти колку крв се има пролеано за Македонија низ историјата и тоа ќе ти ја намали физичката болка кога ќе ве маваат.Нека боите на Македонија ви бидат душевна инспирација и најважно мавајте колку што ви држит.

Не е работата да бидат 30 на еден ...

Се прашувам каде се останатите ученици...

Или сите се ЛИБЕРАЛИ како погорниов Господин , кој секако со никој нема проблеми...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не е работата да бидат 30 на еден ...

Се прашувам каде се останатите ученици...

Или сите се ЛИБЕРАЛИ како погорниов Господин , кој секако со никој нема проблеми...
Во Струга само треба единство на македонците за да се преживее, да нема таму СДС и ВМРО тука само да има македонци.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Во Струга само треба единство на македонците за да се преживее, да нема таму СДС и ВМРО тука само да има македонци.


Единство е општо непознат збор во Македонија или погрешно сватен...

Инаетот од секогаш го уништувал Македонецот одвнатре, меѓутоа оној негативниот инает а тоа најдобро се докажува на изборите во Струга...

Како што реков имам живеено во Приштина каде што ситуацијата беше многу полоша и каде што Албанците беа мнозинство и во такви услови ние (децата) бевме заштитени како бели мечки , кога ќе се случеше нешто секогаш бевме бранети од постарите во (мојот случај локалните панкери)...
Јас се надевам дека во Струга ситуацијата не е до таму добуткана ., мегутоа да ми иде некој „планинар„ и да ме тепа во мој град, пред моја , полиција, пред мои соученици , пред мои сограѓани , тоа и при најдобра воља неможам да си го замислам....

Инаку овој пост важи и во случај некое Албанско дете да биде малтретирано само затоа што е Албанец...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Единство е општо непознат збор во Македонија или погрешно сватен...

Инаетот од секогаш го уништувал Македонецот одвнатре, меѓутоа оној негативниот инает а тоа најдобро се докажува на изборите во Струга...

Како што реков имам живеено во Приштина каде што ситуацијата беше многу полоша и каде што Албанците беа мнозинство и во такви услови ние (децата) бевме заштитени како бели мечки , кога ќе се случеше нешто секогаш бевме бранети од постарите во (мојот случај локалните панкери)...
Јас се надевам дека во Струга ситуацијата не е до таму добуткана ., мегутоа да ми иде некој „планинар„ и да ме тепа во мој град, пред моја , полиција, пред мои соученици , пред мои сограѓани , тоа и при најдобра воља неможам да си го замислам....

Инаку овој пост важи и во случај некое Албанско дете да биде малтретирано само затоа што е Албанец...
Најдобро знаат тие што искусиле голема меѓуетничка омраза, можам слободно да констатирам дека таа е најголема кај децата од осмолетка до гимназија.До пред 2-3 години се тепав со сите комшии и тоа редовно сега понекогаш ќе ме поздрават зошто сега ситуацијата е помирна, да не збориме за 2001 повторно.
Ова што е сега во Струга можеби е дел од политичко пресметување на децата кои денес и во Македонија во голем дел се внесени во политиката,тука се земам и јас.Се надевам дек се ќе заврши и иако не верувам во меѓуетнички односи барем мир ќе има да се живее.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Се што зборуваме ние стружаните овде на форумот е точно и најпрецизно кажано, само што медиумиве изгледа добиваат закани од синот(Б.К.) на Гариб Каба - пратеникот од ДУИ и
Не беше овој Каба пратеник од ДПА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom