Енергетски пијалоци - Да или Не?

Енергетски пијалоци: да или Не

  • Да - пијам..

    Гласови: 57 20,2%
  • Пијам Понекогаш..

    Гласови: 126 44,7%
  • Не , не пијам..

    Гласови: 99 35,1%

  • Вкупно гласачи
    282

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Пијам понекогаш, ретко, но не за енергија, интересен ми е вкусот.
 
Член од
5 ноември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
3
Има витамини од групата Б но и таурин,но не се препорачува за малолетници без разлика на полот,исто така и за бремени жени-причината е што содржи кофеин..околу 40мг мислам,а знаеме кофеинот(и останатите психоактивни супстанци..алкохол,лекови)се апсорбираат преку желудничниот зид,така да влијае на работата на срцето.:toe:
а инаку во ред булот има и сперма од бик за другите нз
 
S

smart ass

Гостин
И како вкусот...на спермата??

Гуарана е подобра...барем за мене секако субјективно мислење,различни вкусови...ама ова со спермава ме зачуди:pos2:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
чисто досега само енергетски не сум пиел никогаш ... стално сум го мешал со водка :icon_lol: и мора да признам дека е добра комбинација за да се начукаш :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Се имам напиено ама некако не ми прија добро и затоа не пијам воопшто :pipi:
 
Член од
5 ноември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
3
Се имам напиено ама некако не ми прија добро и затоа не пијам воопшто :pipi:
можда е до спермата :pos2:

И како вкусот...на спермата??

Гуарана е подобра...барем за мене секако субјективно мислење,различни вкусови...ама ова со спермава ме зачуди:pos2:
супер :pos2::pos2:
 
S

smart ass

Гостин
Епа чим така и јас ќе пробам ред бул:pos2:

П.С немој да лажеш:wink:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.668
Дечки во ред бул нема сперма од бик, има урина од Чак Норис.

Енергетски напиток и алкохол. Убаво викаат да не се меша, ама ако си резистентен на алкохол, табли, и слични глупости, можеш да пиеш, нормално додека не цркнеш :)
Еден мој другар, млад алкос, начека еднаш гага алкохол за време на избориве и испи многу ред-бул вотки, па се жалеше дека имал чувство дека ќе му излезе срцето.


Денес сестра ми, ми донесе tusmobil, енергетски напиток направен од Pfaner за потребите на ЕнергоТУШ синџирот маркети и стоковни куќи. Потсетува на Гуарана, само не реже толку како гуараната.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Порано пиев претарано дека татко ми вози камион и тогаш само енергетски пијалоци имаше за пратки и по 2-3 пакета ми носеше.Сум се дупнал од пиење од тие Bull Dog.Имаше некаква реакција добри беа.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.668
Девојки и дечки форумџиски, денес конечно ја надвладеав мрзата да ги наредам сите мои лименки да стојат ко што треба, да упалам фото-апарат и да ги фотографирам лименките. Вкупно на број 41 и еден витамински напиток за отрезнување.
Еве го резултатот:

Она со белите букви е чисто колку да не ми ја крадат фотографијата.
Доколку има купувач, може да се обрати на мејлот што ми стои на профил.

A еве и листа по реден број, од доле лево па нагоре:
1. Freeway Energy Drink
2. ORgazma
3. Guarana (no sleep)
4. Guarana (ново пакување)
5. Guarana (старо пакување), заборавив да си понесам од Србија црна лименка, таа ми фали од гуараните
6. Hyper DRAGON
7. BANDIDOS power (во ова има пиво 4,4% алкохол)
8. BANDIDOS ice (и во ова има пиво 4,4% алкохол)
9. BATTERY (од EXIT 08, нешто извонредно)
10. flash power
11. flash powerlight
12. SPAM
13. pimpjuice (ова на времето го рекламираше раперот Nelly)
14. alcohol KILLER (не е енергетски напиток, името кажува што му е намената, се продава на бензински)
15. V1-power
16. Red Rose
17. PINK UP (има од тоа корењето што добро им доаѓаат на жените како жен-шен и слични)
18. STARDON
19. Shark
20. Red Bull
21. Red Bull sugarfree
22. red bat
23. tuš mobil (производ на Pfaner за ТУШ)
24. Powerking
25. Golden LION
26. burn
27. energia
28. energia cola
29. energia (старо пакување)
30. TIGER
31. Big Bull
32. XENIA (ова го пиев секое утро на работа на времето кога ми беше повредена вилицата на футбал, за жал го нема веќе во МК)
33. energy DRINK pura
34. XL
35. BULLIT get it
36. B-52
37. BOOSTER
38. DARK DOG (мислам дека е најдобар што имам пробано во МК, за жал одамна го нема веќе)
39. GOLDEN EAGLE
40. RED EAGLE
41. the Panther
42. Fast Energy
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Пијам енергетски, ама најчесто со водка. Некако најбоље ефект има овој микс. Не сум пробал speed, ама ко што ми кажувале каков ефект има, и јас ко што сум доживувал ефекти од водка-енерџи - би рекол дека е тука негде :wink:
 

DD

Член од
19 април 2010
Мислења
33
Поени од реакции
1
енергетцки напитоци

Доколку има некој кој има пробано или употребува енергетцки пијалоци нека ми ѓи објасни нивните карактеристики.Конкретно ме интересира како тие делуваат по здравјето на човекот, која е минималната возраст од која можат да се конзумираат, дали по нивното пиење се чувствуваш подобро/полошо со повеќе/помалку енергија, која е максималната количина и секако кои се најдобри (се мисли на Red Bull, Pit Bull и сл).
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
сите енергетски пијалоци се штетни факт преголемо количество на шекери и кофеин едноставно моментален стрес на човековиот организам
1 редбул на ден за луге кои се физички активни
или пак за Шофери на подолги патеки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom