Енергетски пијалоци - Да или Не?

Енергетски пијалоци: да или Не

  • Да - пијам..

    Гласови: 57 20,2%
  • Пијам Понекогаш..

    Гласови: 126 44,7%
  • Не , не пијам..

    Гласови: 99 35,1%

  • Вкупно гласачи
    282

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Јас сум страствен конзуматор на Енергетски пијалоци. Дома имам голема колекција на Лименки од енергетски пијалоци. Ги имам скоро сите што ги има во Македонија .. Ми фали само Б-92 пијалокот. кога го најдов немав пари да го купам а сега неам претстава каде да го најдам бидејки на старото место го нема..
Во прилог на темава ви давам Слика од мојата колекција.
А вие сакам да се изразите дали конзумирате Енергетски пијалоци - Зошто и Кои ви се омилени..

 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Немам некоја потреба.Имам пробано ама не купувам редовно.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Golema blagodarnost do RED BULL, koj uspea da me ordzi na eden seminar budna samo so nekolku casa nokno spienje, celi 7 dena....Edna povozrasna zena mi prijde i mi rece "Izvinete ama vie da ne se drogirate?":pos2: :pos2: :pos2:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ej me iznasmea znaci "da ne se drogirate":smeshko:
jas inace onaka retko pijam ponekogas
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
pijam cesto, zavisi od dzebot ..... od navedenive gore limenki skoro site sum gi probal ..... najbolje se red bull i shark i guaranata ne e losa
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Еднаш пред теретана земав Гуарана,демек да пробам како ќе иде......ми се приспа на сред вежбање,ни енергија ни ништо...
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Jukka напиша:
pijam cesto, zavisi od dzebot ..... od navedenive gore limenki skoro site sum gi probal ..... najbolje se red bull i shark i guaranata ne e losa
Гуараната БЛЕК е боље..штета уште ја нема у МКД.. али ќе стигне наскоро..

Бушав..Енергетскиот се пие за да ти надокнади изгубена енергија или да те одржи кога си уморен. А тоа што ти се приспало едноставно така ти реагира телото..ти го одбива..
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Сум пробал, не ми се допадна и не купувам повеќе.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Пијам ама многу,многу ретко...пред две години и татко ми одлучи да прави вакво нешто,но за поевтини пари,тогаш што се вика бев зависен од тоа нешто,и пиев вечерта кога сакав да учам,и ме одржуваше буден колку толку(сепак не беше нешто посебно јак)...,ама јебига,премногу конкуренција во Македонија и не успеа да се пробие...инаку кога пијам,пијам Ред Бул,иако е еден од најскапите,сепак најмногу уживам кога го пијам тој... :)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Ништо особено. Имам пробано, ама ни малку не ми се допаѓа. Не пијам.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Па иам пробано гуарана,Booster,Red Bull и уше некои,пијам али не толку често!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Има напорни денови кога мислам дека без енерџи нема да издржам
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Браво за колекцијата. Јас имам само од 10тина лименки дома.

Поштивам Ред Бул, Ред Бет, Дарк Дог. Често пијам гуарана, мада не е толку енергетска.

Еднаш после футбал со Алек (Батистута) купуефме пиво, и у продавницата видофме Џоинт (енерџи дринк, гет риал, плз) и купифме, и после идеме да го дадеме пивото да се пие, и на Лу му викаме, друже иаме џоинт, и тој веднаш рашири ноздри и праша, кај, шо, како.
Коа му го покажавме пластичното шишенце го проба и потоа се разочара. Инаку тогаш беше многу напорен мечот и ми врати значителен дел од енергијата. Јес да после кога станаф од спиење беф згазен, ама тогаш ми беше супер.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
СпаЈдеР напиша:
Пијам ама многу,многу ретко...пред две години и татко ми одлучи да прави вакво нешто,но за поевтини пари,тогаш што се вика бев зависен од тоа нешто,и пиев вечерта кога сакав да учам,и ме одржуваше буден колку толку(сепак не беше нешто посебно јак)...,ама јебига,премногу конкуренција во Македонија и не успеа да се пробие...инаку кога пијам,пијам Ред Бул,иако е еден од најскапите,сепак најмногу уживам кога го пијам тој... :)
Друже а како беше името на Пијалокот?
Би сакал да го имав пробано..
Некои идеи за обновување на бизнисот?
Патем
Мај фејворитс ар
Гуарана Блек - Како најсладок и највкусен
РедБул - Како вистински енерџи дринк
и уште неколку.. инаку од сите најлош ми делуваше XL - некако горчкив вкус имаше.. поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom