Енергетски пијалоци - Да или Не?

Енергетски пијалоци: да или Не

  • Да - пијам..

    Гласови: 57 20,2%
  • Пијам Понекогаш..

    Гласови: 126 44,7%
  • Не , не пијам..

    Гласови: 99 35,1%

  • Вкупно гласачи
    282

nkT

Регистриран: May 2009
Член од
5 мај 2009
Мислења
175
Поени од реакции
0
Ретко,почесто на екскурзии,парти,дочеци на нови години и так.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
гуарана пијам скоро секој ден нз убави ми се енергетските пијалоци
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Пијам понекогаш. Ни пречесто, ни преретко. Интересен вкус ми имаат, супер се кога не сакам да спијам. Најчесто пијам Ред Бул, Burn или Спам.
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Пијам и баш ми е фино.Ред Бул ми е најубав , а после него дефинитивно Burn.Адиктед сум на нив.Секој ден по едно :) И тогаш си добивам таман оцени...
Незнам што е работата со нив , јас едноставно ги обожавам:)
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Еднаш пробав Red-BaT имаше еден енергетски пијалок.И некако ми се згади кујзнае шо имаше у него. бљак:pov:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.670
Еднаш пробав Red-BaT имаше еден енергетски пијалок.И некако ми се згади кујзнае шо имаше у него. бљак:pov:
Red Bat владее... на него се навлеков на времето кога беа спонзори на журките во Белви. Сега потежок е за наоѓање.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Имам читано некаде сега не се сеќавам точно каде дека енергетските пијалоци некогаш предизвикувале завист..штетни се поради зголемувањето на адреналинот и се побрзото чукање на срцето...туку не е за џабе енергетски пијалок..енергијата и адреналинот што ти го дава треба да се искористи...инаку лично јас не пијам.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
се побрзото чукање на срцето...
Воопшто не е препорачливо за лица со зголемен притисок или други проблеми со кардиоваскуларниот систем. Напротив, за тие лица се и опасни.
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Ретко пијам, ми се приспива од ваквите пијалоци..
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Ретко пијам, ми се приспива од ваквите пијалоци..
^А баш треба да биде обратно .. да не ти се спие и да живнеш малце =)

Иначе пијам енергетски ...ми прават ќеф ..освен она срањето горска мечка и некои што искачаат месец дена и послем ги снемува .. ги пијам чисто а неретко и ги комбинирам како коктели , со алкохол и некој други експерименти .
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Само Редбул понекогаш.
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Немам баш некоја потреба од енергетски иако ми се случува да испијам еден на секои 2 недели, бидејќи ми се многу вкусни...
 
Член од
5 ноември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
3
па пиам ама не многу често...само би знаеле што има во него (тие што не знаат) сигурен сум дека многумина нема да им текне да пробат посебно девој4ината
 
S

smart ass

Гостин
па пиам ама не многу често...само би знаеле што има во него (тие што не знаат) сигурен сум дека многумина нема да им текне да пробат посебно девој4ината
Има витамини од групата Б но и таурин,но не се препорачува за малолетници без разлика на полот,исто така и за бремени жени-причината е што содржи кофеин..околу 40мг мислам,а знаеме кофеинот(и останатите психоактивни супстанци..алкохол,лекови)се апсорбираат преку желудничниот зид,така да влијае на работата на срцето.:toe:

^А баш треба да биде обратно .. да не ти се спие и да живнеш малце =)

Иначе пијам енергетски ...ми прават ќеф ..освен она срањето горска мечка и некои што искачаат месец дена и послем ги снемува .. ги пијам чисто а неретко и ги комбинирам како коктели , со алкохол и некој други експерименти .
Со алкохол никако...ова како совет,ем се зголемува депресивното влијание врз ЦНС а и повторно срцето ќе пати.:helou:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Обично на излегување вака со некој жесток алкохол може да се напијам 1 Ред Бул, инаку за повеќе нема шанси зш доста е опасно кога го пиеш со жесток алкохол, а не би сакал да си го комплицирам животот. :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom