Енергетски пијалоци - Да или Не?

Енергетски пијалоци: да или Не

  • Да - пијам..

    Гласови: 57 20,2%
  • Пијам Понекогаш..

    Гласови: 126 44,7%
  • Не , не пијам..

    Гласови: 99 35,1%

  • Вкупно гласачи
    282

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Хммм... Имаш 2 најдобри... Red Bull и Shark... Шаркот делува побавно и покасно од Ред Буллот... Ако сакаш за побрза реакција користи Ред БУлл.. Најдобро ти е да не ги мешаш со алкохол бидејки кога ке почне да дејствува ке те опијани мн брзо, а лошо е и за желудникот... Рекацијата... Не осекаш ништо посебно, не ти никнат крилја, рогови или било што, само од кофеинот неможеш да заспиеш, те држи буден :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ред Бул дајет.
5 аурс енерџи.
Монстер.

Ихаа има куп.

Јас преферирам Ред Бул, дајет, за кога ми треба буст на енергија, брзо и итно, а 5 аурс енерџи кога ми е за подолг период и постепено задржување на концентрација и фокус и имање енергија.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Шаркот го расипаа. Порано беше зелен и убав, сеа ми е ист ко Tiger.
Најдобри се Дарк Дог и BATTERY+ ама за жал првото веќе неколку години го нема во Македонија а другото сеуште никој не се нафатил да го увезува.
Од она што може да се начека во МК моментално најдобар е Стардон.
Најнов од енерџи дринковите што го имам пробано е Guarana Mojito.

Патем, ме имаше на Во Тренд на Канал 5 пред 2 недели, со мојата колекција лименки :)
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Пијам чисто така оти се благи и слатки а не така 10 да испијам и тоа не алкохол тоа е освеживач и штетно е нели :)
 
S

smart ass

Гостин
Убаво оди паралелно со комбинација од црн чај и зелен чај+жен шен.


(може и сок од нони али 3000 ден е литар....поарно гуарана)

Пијам чисто така оти се благи и слатки а не така 10 да испијам и тоа не алкохол тоа е освеживач и штетно е нели :)
Се што е премногу е штетно....а 10 се премногу.

Бремени жени(никако) и деци под 16 не е препорачливо.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Во комбинација со нешто жестоко....аууу:party2:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
пијам ама не знам не осеќам некое дејство-уште ми се спие :toe:
 
T

Tetro

Гостин
потребни се највеќе кога возите ноќе на подолга релација со гласна музика (некоја поенерѓична) :vozbud:
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
More tie za zabe gi pravat nemate nikakva korist od niv napraveni se da lazat "deca" i taka da sobiraat pari
 
Член од
29 мај 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
пијам енергедски пијалоци , посабно Red Bull ,особено кога сум излезен месано со конјак.или пак да го разбијам мамурлокот со Red Bull, Red Bad.
 
T

Tetro

Гостин
пијам енергедски пијалоци , посабно Red Bull ,особено кога сум излезен месано со конјак.или пак да го разбијам мамурлокот со Red Bull, Red Bad.
Red Bat, овој е ориѓиналот


а кај нас се продава овој
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
си пљуцкам енергенси :)
знам дека нечини со жестоко али шо да праам, топ е.

Red Bull,Rockstar,NOS,Monster и Jolt ми остаиле впечаток од тоа што иам пробано...
скоро ништо кај нас нема квалитетно, Radioactive Energy,Hype,energy Bomba,Piranha и мн. други...
 
С

сашенко

Гостин
Немам пиено искрено а и не ми ги препорачуваа мн.Имав пред година две проблеми нешто со срцето и одев на многу прегледи и во државна и по приватни лекари и сите тие ми рекоа дека енергетските пијалоци ми биле премногу штетни и како прва работа да ја избегавам ми ја рекоа и не дека ги послушав нив јас ина4е и пред тоа не ги пиев ама не сум знаел дека биле штетни на некој начин.Зна4и на сите тие прегледи меѓу првите 5 прашања беше дали пијам енергетски пијалоци дали пушам и за дрога....незз колку се штети тие пијалоци и ДАЛИ СЕ или само пошто јас имав проблеми такви па не ми ги препорачуваа ама сепак ни пред тоа па ни сега немам никаква желба да пијам.Ина4е многу ги фалат шо знам...
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Само еднаш имам пробано ред бул, и наместо да ми даде енергија ми се приспа. :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom