Електронски книги

Член од
29 декември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали постои ПДФ верзија од Големата Вода - Живко Чинго го превртев цел интернет но ја нема нигдека ако некој ја најде нека ми ја испрати потребна ми е :)
 
Член од
25 мај 2020
Мислења
7
Поени од реакции
3
Здраво дали некој ја има Убиецот со распетието да ми ја прате или каде да ја најдам фала позз
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.030
Дали постои ПДФ верзија од Големата Вода - Живко Чинго го превртев цел интернет но ја нема нигдека ако некој ја најде нека ми ја испрати потребна ми е :)

Ова ми излезе... :)
 
Член од
25 мај 2020
Мислења
7
Поени од реакции
3
Здраво дали некој ја има да ми ја прате Првиот допир од Лорелин Пејџ
 
Член од
5 јули 2021
Мислења
3
Поени од реакции
2
Здраво дали некој доколку има некоја од овие книги на македонски во пдф
Господар на прстените
Хобит
Хари Потер во издание на Арс ламина би сакал да ми ја прати
Ви благодарам :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.980
Здраво дали некој доколку има некоја од овие книги на македонски во пдф
Господар на прстените
Хобит
Хари Потер во издание на Арс ламина би сакал да ми ја прати
Ви благодарам :)
За ЛОтР можеш да најдеш тука и имаш линк до страната на дечкото. Книгите, мислам, ги нема преведено, но преведувал нешто друго.

ХП. Првиот дел е слободен превод, а последниот на Младинска, ги имаш по групите на фб. Можеш да Гуглаш. Изданијата од Арс Ламина во пдф форма ги нема. Знам дека се скапи и знам дека старите изданија ги нема веќе во продажба, па дури ни на старо. Но пдф ги има на српски јазик.

Јас ги купив ЛОтР на старо за 200 ден по книга. Целиот комплет го имаш и во Матица, но чекај солиден попуст. Едно време беше 500-600 ден. Хобитот исто можеш да го најдеш на старо, има неколку изданија. Овие книги пдф на македонски јазик тешко дека ќе ги најдеш. :)
 
Член од
5 јули 2021
Мислења
3
Поени од реакции
2
За ЛОтР можеш да најдеш тука и имаш линк до страната на дечкото. Книгите, мислам, ги нема преведено, но преведувал нешто друго.

ХП. Првиот дел е слободен превод, а последниот на Младинска, ги имаш по групите на фб. Можеш да Гуглаш. Изданијата од Арс Ламина во пдф форма ги нема. Знам дека се скапи и знам дека старите изданија ги нема веќе во продажба, па дури ни на старо. Но пдф ги има на српски јазик.

Јас ги купив ЛОтР на старо за 200 ден по книга. Целиот комплет го имаш и во Матица, но чекај солиден попуст. Едно време беше 500-600 ден. Хобитот исто можеш да го најдеш на старо, има неколку изданија. Овие книги пдф на македонски јазик тешко дека ќе ги најдеш. :)
Ти благодарам за информациите :)
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
101
Добар ден дечки. Ако ова прашање не е соодветно за подфорумов, кажете ми каде да се упатам.
Планирам да правам еден проект кој е поврзан со дигитализација на стрипови. За ова ми се потребен електронска верзија од некој стрип. Пошо јас порано поседував копија од Загор стрип мислев со него, но не можам да го најдам каде сум го затурил. Барав на интернет македонски .pdf верзии(или нешо слично) од истиот, но најблиску што најдов се Српски. Но за проектов не е битно дали е конкретно Загор, или некој друг... Битно е да е преведена на Македонски.
Ако некој може да најде електронска верзија од некој стрип преведен на Македонски јазик или нешто слично пратете ми линк :D
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
2.206
Поени од реакции
3.452 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
2.907
Поени од реакции
8.264
do sega koristev b-ok.cc so najmnogu izbor za simnuvanje e-knigi.
denes ne mi otvara. nekoja druga strana slicna na nea so golem izbor na novi knigi?

lazna trevoga - ok e sega
 
Последно уредено:

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.913
Поени од реакции
5.406
За секој случај пробај mobilism .org
 

Kajgana Shop

На врв Bottom