Електронски книги

Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Ако знаете некој добар линк за симнување на книги од интернет, можете да го ставите овде.
Бестселери, поезија, романи, книги за одредени програми или за програмирање, добри списанија...Едноставно, се што мислите дека вреди да се препорача.

Истото се однесува и на оние кои бараат литература која им е потребна. Кажете ја вашата желба, можеби ќе се најде некој кој ќе ви помогне.
Јас лично барам книги и списанија за дизајн, современа уметност, дигитална уметност, филм...


Па, повелете :wink:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
31
mhm, ili obratno?

nitu eden od golemite uchiteli na choveshtvoto (proroci i drugi umni glavi ;o) ne zemal pari za ukata shto im ja daval na uchenicite...

inache, linkovi samo do legalni portali bi preporachal, zatoa shto najgolem del od knigite se podlozni na zakonite za avtorski prava...

jas imav porano 2-3 "rudnici" na mudrost, ama pred da staam ovaj hd.

kje pobaram i ako najdam, kje postiram
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Кој друг ако не Гутенберг :D

На оваа веб страна можете да најдете околу 16000 книги кои се бесплатни за симнување.
Ако сте лоцирани во С.А.Д. можете да го користите директниот линк за симнување.
За останатите, користете го mirror download. Сосема е легално.

www.gutenberg.org
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Еве уште еден линк, кој воедно ја пребарува и претходната страна која ја постирав, располагаат со околу 20000 книги.
http://onlinebooks.library.upenn.edu

Заборавив да споменам дека на Гутенберг можат да се симнат и книги во аудио запис. Интересно.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
na mIRC na kanalot #bookz ne znam kolku iljadi gi ima, poveketo se vo html format. :D 8)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Homer MakeDonski напиша:
http://www.galileolibrary.com/

moze nekomu ke posluzat i onie zapisi sto se dadeni tamu
Brat stranata ti e super, ja siminjam Republikata od Platon :lol: 8)
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Re: Линкови за книги и литература

KAZETE KADE DA NAJDAM NEKOJA STRANA ZA UCENJE GITARA ILI OPSTO ZA JAZZ KOMPOZICII :roll: :pos: :pos: :pos:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
ova e OK no dali mozebi nekoj znaj web kaj so ima ucenje na gitara ama ne za pocetnici za nekoj sto veke znaj da sviri na gitrara.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
mUv@ ThE DoGg напиша:
ova e OK no dali mozebi nekoj znaj web kaj so ima ucenje na gitara ama ne za pocetnici za nekoj sto veke znaj da sviri na gitrara.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock:
Ние не знаеме, ама гугл сигурно знае. :wink:
www.google.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom