Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Знае ли некој дали испитот по банкарство ќе биде на раскажување или оптички ?
До сега испитот бил на раскажување 2-3 прашања и морало демек се да ти е напишано испод 6 страни не проверувал професорот. Колку е тоа точно не знам?
Но нешто асистенто како да спомна дека можно било овојпат испитот да бил на заокружување бидејки имало многу деца. Прашај си го него за сигурно.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
дај Боже ништо да не разбераш од веројатност,пошто ако ми падне тешко мене:nesvest:
Епа за твоја несреќа, математика имам 10ка и многу добро разбирам веројатност, така да фати се за книга инаку ќе биде тешко тебе :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Да не знае некој како да ја контактирам Маџар-Рибар по Англиски 2?
Kaнцеларијата и е на филолошки, т.е. ВОН филолошки =) Едно мало просторииче од лева страна пред да влезеш на факултетот.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
32
Поени од реакции
3
Колеги беше некој кај Љубиша да праша за семинарски и кога ќе дава оцени?
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Да не знае некој која е жиро сметката и другите броеви од уплатницата за плаќање партиципација? Итно ми требаат....
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Да не знае некој која е жиро сметката и другите броеви од уплатницата за плаќање партиципација? Итно ми требаат....
Ги имаш на веб сајтот на факултетот, во делот за студентски прашања.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Како што ветив вчера бев кај Љубиша. Конечни резултати по финансиско сметководство со се оценки ке има ставено во понеделник, најкасно вторник, па според резултатите он ке решава кој може да земе семинарска. Значи, пред понеделник ништо работа. А оценките ваљда во февруари ке дава, не сум сигурна.

Оние што не виделе, има конкурс за демонстратори по статистика до петок.
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
3
Мислам дека беа 30 кредити, нека потврди некој што е сигурен.

Ај да прашам нешто, беше поставено поназад али не одговорија, па може некој мене ќе ми се смилува па ќе ми одговори.

Има некој било какво искуство со есејот Трговско Право?
Зимај, лесно е! Има 4 понудени одговори, едно е точно. Поопшти поделби паѓаат, основни поими и разграничувања. Може да се учи од презентации, јас исклучиво од нив учев извадив 9ка, а за 10ка ми фалеа 2 бода.. Па сеа види :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Зимај, лесно е! Има 4 понудени одговори, едно е точно. Поопшти поделби паѓаат, основни поими и разграничувања. Може да се учи од презентации, јас исклучиво од нив учев извадив 9ка, а за 10ка ми фалеа 2 бода.. Па сеа види :)

Сигурен си дека збориш за ЕСЕЈОТ по трговско право? :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Зимај, лесно е! Има 4 понудени одговори, едно е точно. Поопшти поделби паѓаат, основни поими и разграничувања. Може да се учи од презентации, јас исклучиво од нив учев извадив 9ка, а за 10ка ми фалеа 2 бода.. Па сеа види :)
Не знам дали јас не те разбирам или ти лошо си го прочитал моето прашање.
Зборам за есеј по трговско право, каков е тој есеј со понудени одговори? :)



Сигурен си дека збориш за ЕСЕЈОТ по трговско право? :pos:
Мора да се умешаш во муабет :smir:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
kolegi na stranata od fakultetot pishuva deka osnovi na ekonomija polagame vo 10.30h , a na fax pisuvase deka site sto go padnale 2-riot kolokvium cel ispit ke polagaat vo 13.00h vo amf 1 i 4.Aj nekoj tocno ako znae koga polagame neka pishe.
I me interesira na prviot kolok. po MOI imav 19.5 poeni , a na vtoriot 17 mi fali samo 0.5 poen da polozam.Ima sansa da me pushti ?
 
Член од
13 август 2010
Мислења
32
Поени од реакции
3
Како што ветив вчера бев кај Љубиша. Конечни резултати по финансиско сметководство со се оценки ке има ставено во понеделник, најкасно вторник, па според резултатите он ке решава кој може да земе семинарска. Значи, пред понеделник ништо работа. А оценките ваљда во февруари ке дава, не сум сигурна.

Оние што не виделе, има конкурс за демонстратори по статистика до петок.
Фала на информациите :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom