Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Kako be i prasanja dava matematika? nas ni kaza deka na kolokvium ke ima samo 7 zadaci i tolku.... niti ni kaza od prilika kakvi zadaci,pa od devojcevo prv pat slusam deka daval i prasanja...... sepak fala vi mn.. ako ima uste nekoj da dodade nesto bi mu bila blagodarna
Какви 7 задачи бе ! :)
3 прашања со 3 задачи , за колоквиум зборам, за на испит нз како е ..
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
колеги едно прашање во врска со финансиски менаџмент.
границата е 18 бода, максимално се 35, а јас имам 16 поени.
дали досега се дешавало да пуште некој на нареден колоквиум а да има помалку бодови од границата, под услов да се вратат на нареден?
досега има пуштено едно домашно на предавања и еден блиц-тест. и во двата случаи бев присутен и напишав домашна + добро поминав на тестот, па доколку одам кај него во канцеларија или на увид (утре од 1 до 2 часот и на 11 ноември од 10 до 12 часот) дали може да се надевам на тоа да ми дозволи да полагам нареден колоквиум... бидејки денес направив банални второодделенски грешки при пресметките кои ме коштаа најмалце 6 поени.
:toe: никој?
п.с до оние кои прашуваа позади, да, има истакнато резултати на факултет и нема да има на интернет, барем така разбрав од колеги кои прашуваа до асистентот.
увид има утре од 1 до 2 часот и на 11 ноември од 10 до 11 часот за прва и втора група; и од 11 до 12 часот за трета и четврта група. просторија мислам дека не пишува каде.
и до некој што прашуваше, резултатите во глобала се добри, границата е 18 бода од 35 можни.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Lele kolku e guzva na forumov za vreme na kolokviumska:pos2:
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
:toe: никој?
п.с до оние кои прашуваа позади, да, има истакнато резултати на факултет и нема да има на интернет, барем така разбрав од колеги кои прашуваа до асистентот.
увид има утре од 1 до 2 часот и на 11 ноември од 10 до 11 часот за прва и втора група; и од 11 до 12 часот за трета и четврта група. просторија мислам дека не пишува каде.
и до некој што прашуваше, резултатите во глобала се добри, границата е 18 бода од 35 можни.
Fala kolega za informacijata....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
:toe: никој?
п.с до оние кои прашуваа позади, да, има истакнато резултати на факултет и нема да има на интернет, барем така разбрав од колеги кои прашуваа до асистентот.
увид има утре од 1 до 2 часот и на 11 ноември од 10 до 11 часот за прва и втора група; и од 11 до 12 часот за трета и четврта група. просторија мислам дека не пишува каде.
и до некој што прашуваше, резултатите во глобала се добри, границата е 18 бода од 35 можни.
Кога јас го полагав предметов пред некоја година, знам дека ги пушти да полагаат и тие што имаа еден поен помалце од границата. Мислам дека тоа го кажа на првото предавање.
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

Има уште аама ќе ми треба малку време.
 

Attachments

Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]
 

Attachments

Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]
 

Attachments

Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Image0659.jpg [/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]
 

Attachments

Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Еве резултати финансиски менаџмент ако го интересира некој :)
 
Член од
3 ноември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
SugaR* prasanjata se so zaokruzuvanje ili sama da dades odgovor? I dali dava samo od prasanjata sto se vo zbirkata?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
не сум бруцош али полагав :)
Веројатност прво да ти кажам не се падна у мојата група :) , ми се падна аритметичка со геомтриска прогресија, 2та беше со комбинации од типот : од следнава равенка пронајди го n , и 3та беше матрична равенка : BA на -2ра = X на -1 - Е
( нз дали ја разбра баш ) :)
http://www.4shared.com/document/7BdkhMZB/Matematika_prv_kolokfium.html ко што гледам иста група сме биле, еве ги само што на мене не ми текнуваше за матрицата дека е ВА на -2. Фала за потсетување :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom