Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
I mene me interesira ova:):):))))

--- надополнето ---

Kolegi,daj kazete nekoi od prasanjata za vtora grupa sto vi teknuvaat,koi bea tocnite odgovori,da znam dali srekjata me posluzila:):):):)))))
Леле а мене не ми текнува која група бев. Мислам дека прва, ако не кажи некое прашање ќе ти кажам може и јас сум била втора. Само сега ме мачи дали избоив во шифрарникот за групата :nesvest:
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Економија некој да не беше прва група? Да не му текнуваат прашањата како беа?
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
знае некој макро со колку поена минимум се положува?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ставам тажно смајли во чест на основи на економија :(
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
:toe: оставам 35 тажни смајлина во чест на сите прашања по основи на економијата :(35
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
што се жалите бе? тешко беше економија? :) зашо не ви верувам :)
Абре вапирче...предметот е прилично кул, ама ако земеш да го раскажуваш по лекции (јас се уште мислам дека сум во средно, па и заради фактот што повеќе сакам да раскажувам, па после да дојдам до точната дефиниција, се сјебувам ептен гадно). Иначе прашањата беа ептен буквалистички, онака...нестандардни, двосмислени, иако доста читко и лаички прикажани...уште повеќе отежнува тоа што знаеш дека некои прашања имаат и по два точни одговори, а не знаеш кои се тие прашања...:S

Него...резултати по економија...утре, најдоцна понеделник, така нас барем ни кажаа.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Абре вапирче...предметот е прилично кул, ама ако земеш да го раскажуваш по лекции (јас се уште мислам дека сум во средно, па и заради фактот што повеќе сакам да раскажувам, па после да дојдам до точната дефиниција, се сјебувам ептен гадно). Иначе прашањата беа ептен буквалистички, онака...нестандардни, двосмислени, иако доста читко и лаички прикажани...уште повеќе отежнува тоа што знаеш дека некои прашања имаат и по два точни одговори, а не знаеш кои се тие прашања...:S

Него...резултати по економија...утре, најдоцна понеделник, така нас барем ни кажаа.
lele lele ami koga kje dojdesh na menadzment, kojznae kolku kje se zbrkash, ili ako imash delovna etika, tamu ti se od eden do site mozhni tochni odgovori :pos2: i ne raskazhuvaj, pishuvaj na srkateno(koga vejke sakash da pishuvash) i ne si vadi sama definicii, znaat da smenat svrznik vo definicijata ili ushte polosho, nekjna menadzment imashe napraveno premn dobra caka, sho sigurno retko koj ja zabelezha a toa beshe " MBO kosisti neprimenlivi standardi" a ustvari toa se neprOmenlivi standardi... i so toa pagjash celo prashanje :D .... taka da, so lesno :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
а сакам да прашам , иако некој одговор има 2 точни поена , сепак носи 1 бод ? ( 1 прашање = 1 бод ? ) и ако се 35 макс. со колку се поминува економија , да не знае некој ? :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Абре вапирче...предметот е прилично кул, ама ако земеш да го раскажуваш по лекции (јас се уште мислам дека сум во средно, па и заради фактот што повеќе сакам да раскажувам, па после да дојдам до точната дефиниција, се сјебувам ептен гадно). Иначе прашањата беа ептен буквалистички, онака...нестандардни, двосмислени, иако доста читко и лаички прикажани...уште повеќе отежнува тоа што знаеш дека некои прашања имаат и по два точни одговори, а не знаеш кои се тие прашања...:S

Него...резултати по економија...утре, најдоцна понеделник, така нас барем ни кажаа.
ептен беа двосмислени прашањата ... али јбг тоа е
ахххх само да положиме , дај боже :)
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
oflele, ne sfativte li do sega deka ako utnesh edna opcija NEMA POEN!!! morash da gi imash site oboeno, nemozhe 1 od 2, ili 2 od 3... nishto od toa ne vazhi... a voa za dvosmisleni prashanja ekonomija me bunite, prashanjata na Taki retko se dvosmisleni, zarem do tolku bea....?! de kazhete edno dvosmisleno prashanje :icon_bigg
 
M

Mario Gómez

Гостин
Абе не се жалите лесно беше економија, знам само дека згрешив прашањето со даночна инциденца...

инаку резултати до 7 сатот вечер сега кажаа...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
oflele, ne sfativte li do sega deka ako utnesh edna opcija NEMA POEN!!! morash da gi imash site oboeno, nemozhe 1 od 2, ili 2 od 3... nishto od toa ne vazhi... a voa za dvosmisleni prashanja ekonomija me bunite, prashanjata na Taki retko se dvosmisleni, zarem do tolku bea....?! de kazhete edno dvosmisleno prashanje :icon_bigg
оф лелееееееееееееееееееее не ми го свати прашањето или што ????????????????
значи прашањето е дали сите прашања носат по 1 бод , без разлика дали прашањето има 1точна опција или 2 ? односно ги одговоарам и 2те точни и добивам 1 бод ЗА ПРАШАЊЕТО
капиШ ?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Боби[Мкд];3870862 напиша:
Абе не се жалите лесно беше економија, знам само дека згрешив прашањето со даночна инциденца...

инаку резултати до 7 сатот вечер сега кажаа...
ќе има на интернет резултати ?
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
Dvosmisleni se prasanjata na taki i toa kako :D, nego kazete dali ima sansi ako suklev ja pusti granicata na prv da ja pusti i na vtor?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom