Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Член од
3 ноември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Aj da ZAMOLAM nekoj brucos koj polagal matematika i smetkovodstvo da mi kaze od prilika kakvi zadaci matematika dal i dali prasanjata smetkovodstvo se izvadeni od zbirkata ?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
abe shto bilo toa deneska , kolegi so 40 poeni se raduvale deka se polozheni menadzment, demek spomnal on neshto ili sho e rabotava?! ZBORUJTE LUGJEEEEE!!!!!!!
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
epa eve edna koleshka... sho znam, mozhe se shpekulacii, ali ona reche deka ovie ko se raduvale deka se polozheni , ne znam ti sho.... se remetam momentalno, site vikaat deka do sreda nema da se znae nishto sigurno, nz sho e rabotava, da ne mu pishal nekoj na stole, pa od tamu da znaat..... inaku... :toe::vozbud:
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Aj da ZAMOLAM nekoj brucos koj polagal matematika i smetkovodstvo da mi kaze od prilika kakvi zadaci matematika dal i dali prasanjata smetkovodstvo se izvadeni od zbirkata ?
не сум бруцош али полагав :)
Веројатност прво да ти кажам не се падна у мојата група :) , ми се падна аритметичка со геомтриска прогресија, 2та беше со комбинации од типот : од следнава равенка пронајди го n , и 3та беше матрична равенка : BA на -2ра = X на -1 - Е
( нз дали ја разбра баш ) :)
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Aj da ZAMOLAM nekoj brucos koj polagal matematika i smetkovodstvo da mi kaze od prilika kakvi zadaci matematika dal i dali prasanjata smetkovodstvo se izvadeni od zbirkata ?


Математика има 3 прашања од збирката, мене едната задача ми беше со аритметичка и геометриска прогресија, друга со комбинации и пермутации во една (последната задача од тема комбинации во збирката), друга да се реши системот на равенки со помош на детерминанти... и то. Во др група знам дека имало за потрошувачки кредит, партиција, една со веројатност и исто 3 прашања од збирка =)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
abe shto bilo toa deneska , kolegi so 40 poeni se raduvale deka se polozheni menadzment, demek spomnal on neshto ili sho e rabotava?! ZBORUJTE LUGJEEEEE!!!!!!!
Шуклев никогаш не кажува граница пред првото предавање, така да не се радувајте за џабе.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
epa eve edna koleshka... sho znam, mozhe se shpekulacii, ali ona reche deka ovie ko se raduvale deka se polozheni , ne znam ti sho.... se remetam momentalno, site vikaat deka do sreda nema da se znae nishto sigurno, nz sho e rabotava, da ne mu pishal nekoj na stole, pa od tamu da znaat..... inaku... :toe::vozbud:
Suklev sekogas ja spusta granicata taka da ne veruvam deka ovaa godina ke pravi isklucok...Lani ja spusti na 40...a ednas ja imal spusteno i na 30....:)
 
Член од
3 ноември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Kako be i prasanja dava matematika? nas ni kaza deka na kolokvium ke ima samo 7 zadaci i tolku.... niti ni kaza od prilika kakvi zadaci,pa od devojcevo prv pat slusam deka daval i prasanja...... sepak fala vi mn.. ako ima uste nekoj da dodade nesto bi mu bila blagodarna
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom