Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Колеги и колешки, ај ќе ве замолам кој има - да ми прати тука или на мејл (mac5_5@hotmail.com) решавани/вежбани задачи од Маркетинг Менаџмент. Колегава се врати од Америка, треба да го полага и не може да најде никој што би можел да му ги објасни задачиве...

Јас го положив предметов во јуни на испит, немаше задачи и не можам да му помогнам. :/

ПЛИЗ!
Имате пиво од мене после колоквиумска. И пилешки прсти гратиЗ. :)
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
aj nekoj ako znae neka kaze koga ke pocne odprilika 2rata kolokviumka nedela i januarska ispitna
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Dali postoi verojatnost barem 0.001% Shuklev da ja spusti granicata na 35-36 poeni ?:)))))))) A marketing 100% se so mnogukraten izbor, kaza profesorkata ubavo :) :S[/QUOT
ај да те замолам да ми кажеш маркетинг до 150 стра треба да се учи така?
Kako shto znam jas, do 160 :))

--- надополнето ---

ima sansi posto ima smo 180 polozeni
Od tvoja usta vo bozji usi hehe :) mn neverojatno e ama ajde da se nadevame. Pa i nese taka malu 180 jas msilev okolu 100 deka se:D
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
nekoj prethodno reche deka drugar mu gi broel i bile 100 polozheni ,znachi ima shansi za do 40 da ja simne ama za 30tina nz... + toa sega mozheme samo da shpekulirame nie, toa on kje si kazhe vo sreda na predavanje :) a marketing do 159ta treba, do kraj na 5ta glava :) nema zoshto da ja krati, koga taman si e knigata 320 str. po 160 od kolokvium.... a inaku, 145 strani se, so praznite strani i so samoto toa sho pozchnuva od 11ta str. :toe:
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
nekoj prethodno reche deka drugar mu gi broel i bile 100 polozheni ,znachi ima shansi za do 40 da ja simne ama za 30tina nz... + toa sega mozheme samo da shpekulirame nie, toa on kje si kazhe vo sreda na predavanje :) a marketing do 159ta treba, do kraj na 5ta glava :) nema zoshto da ja krati, koga taman si e knigata 320 str. po 160 od kolokvium.... a inaku, 145 strani se, so praznite strani i so samoto toa sho pozchnuva od 11ta str. :toe:
hmmm me zbuni mojava kniga e 2009 i ima 380strani a kraj na 5-ta glava mi e na 180 ima nova 2010 ili.....?
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
колеги едно прашање во врска со финансиски менаџмент.
границата е 18 бода, максимално се 35, а јас имам 16 поени.
дали досега се дешавало да пуште некој на нареден колоквиум а да има помалку бодови од границата, под услов да се вратат на нареден?
досега има пуштено едно домашно на предавања и еден блиц-тест. и во двата случаи бев присутен и напишав домашна + добро поминав на тестот, па доколку одам кај него во канцеларија или на увид (утре од 1 до 2 часот и на 11 ноември од 10 до 12 часот) дали може да се надевам на тоа да ми дозволи да полагам нареден колоквиум... бидејки денес направив банални второодделенски грешки при пресметките кои ме коштаа најмалце 6 поени.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
razlichni se, vo 2010 ima skrateno nekoi raboti, ne znam koi potochno, imam drugarka sho od sestra i od lani ja imashe, pa nova si kupi :)
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Колеги и колешки, ај ќе ве замолам кој има - да ми прати тука или на мејл (mac5_5@hotmail.com) решавани/вежбани задачи од Маркетинг Менаџмент. Колегава се врати од Америка, треба да го полага и не може да најде никој што би можел да му ги објасни задачиве...

Јас го положив предметов во јуни на испит, немаше задачи и не можам да му помогнам. :/

ПЛИЗ!
Имате пиво од мене после колоквиумска. И пилешки прсти гратиЗ. :)
jaс не бев америка ама не бев ни на вежби, ај ако може и мене: kiklop_88@yahoo.com
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,planira nekoj makroenomija da nosi digitron,hahahaha,za mnozenjeto ne e problem,ali ima cifri so decimali so izlagaat koa treba da delime,pa zatoa da vidam so mislite vie,hahahahaha:):):):)))))))))
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
Да не знае некој дали проф. по Промоција дозволува да се полага втор кол ако ти фали еден поен.Имам 17 поени а границата е 18.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Колку прашања ќе има макроекономија да не знае некој?!?!?!
 
V

Viktor g

Гостин
Колку прашања ќе има макроекономија да не знае некој?!?!?!
лани беа 25 на прв а може и да се 21 плус задача да решиш не се плашете само прашањата

--- надополнето ---

Kolegi,planira nekoj makroenomija da nosi digitron,hahahaha,za mnozenjeto ne e problem,ali ima cifri so decimali so izlagaat koa treba da delime,pa zatoa da vidam so mislite vie,hahahahaha:):):):)))))))))
несмеш да користиш дигитрион бадијала ќе го носиш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom