Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
За да можеме да одговориме на тие прашања треба да ја знаеме теоријата од книга, или што? Мислам, какви се тие прашања и по 1 поен ли носат? :)
по еден поен се, така да не ти вршат работа, али пожелно е да најдеш колега/шка што ги има одговорено и да си ги препишеш. се паѓаат истите од збирка.

финансиско сметководство денес слушнав нешто Љубе кажал до 230стр:lud: некој нешто? :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
Знае некој што е со задолжителните фотографирања? Денес видов пишуваше задолжително за сите студенти.
Изгледа ќе ни воведуваат картички за редовност. Пишува ли од кога ќе бидат сликањата?
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Изгледа ќе ни воведуваат картички за редовност. Пишува ли од кога ќе бидат сликањата?
Да пишува, знам дека за втора е во понеделник и вторник за другите години не видов... Недај боже да мораме да одиме на предавања :nenene:
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Знае некој да каже??? барем за еден од предметите ако не знаете за двата_lol:
колешке за сметководство на трошоци ќе ти кажам дека е од прва до петта тема, заклучно со петта. незнам дали има нешто скратено, знам дека има додадено нешто на зефир нов материјал во презентациите има ставено од Марина, нешто демек требало оваа година нов учебник да излегува ама не стигнало на време, па она што е проширено е ставено во презентации и посебни документи додатен материјал за учење.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
За што се тие сликања и што поточно пишува на огласна?? бидејки не сум во ск па не можам да видам...:smir:
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Ако го има некој бројот на тој Петар што спрема за испит математика нека ми го пише во ПП
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
колешке за сметководство на трошоци ќе ти кажам дека е од прва до петта тема, заклучно со петта. незнам дали има нешто скратено, знам дека има додадено нешто на зефир нов материјал во презентациите има ставено од Марина, нешто демек требало оваа година нов учебник да излегува ама не стигнало на време, па она што е проширено е ставено во презентации и посебни документи додатен материјал за учење.
Колега фала на одговорот, ама јас сум 2 год. и мислам дека проф. кажа на почетокот дека за нас ке биде помалку материјал за колоквиум а вие од погорната год. ке имате повеке глави за учење...Нема ли некој од 2 год. да каже???
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1
Има :) јас сум втора и за прв колоквиум ќе ни биде заклучно со петта глава, а скратен материјал ќе имаме во втор колоквиум..
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Колеги и мене ме интересира дали праксата за во Македонски Телеком е само за четврта година или може и од другите години !?
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Колеги и мене ме интересира дали праксата за во Македонски Телеком е само за четврта година или може и од другите години !?
Еве што пишува за пракса во Македонски Телеком, ипак мислам дека тетките од студентски најубо знаат...

--- надополнето ---

Kaligula напиша:
Еве што пишува за пракса во Македонски Телеком, ипак мислам дека тетките од студентски најубо знаат...
http://www.eccf.ukim.edu.mk/studiranje/oglasna-tabla/praksi/4
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
За да можеме да одговориме на тие прашања треба да ја знаеме теоријата од книга, или што? Мислам, какви се тие прашања и по 1 поен ли носат? :)
Како што знам , од муабет вака со колеги , тие прашања се истите од збирката на почеток на секоја тема што ги има , а за поените незнам ќе те излажам ако ти кажам нешто :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
od prva god bil nekoj na vezbi matematika i dali pustaat spisoci?
Јас бев пред некој ден и оваа демонстраторката не знаеше од кај да почне да ни објаснува. Почна што било аритметична, а што геометриска прогресија, па низи ни црташе ..... катастрофа. Јас си отидов на паузата, а оваа на вториот час пуштила список, асистентот така и кажал, ама немало да се смета многу на тоа :icon_roll
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Има :) јас сум втора и за прв колоквиум ќе ни биде заклучно со петта глава, а скратен материјал ќе имаме во втор колоквиум..
Ok. Фала колешке а фала многу и на СтрумичанецО за информациите :icon_razz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom