Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
а знае ли некој какви се прашањата по макроекономија на колоквиум?дали со заокружување или со пишување и ако знае какви отприлика прашања дава нека пише,зошто ја у книгава не можам да се снајдам :)
Не сум го имал, ама мислам дека им беа на заокружување и имаа една задача да решат што носеше до 10 поени (може да имаш и помалку, значи не е или се или ништо).
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Не сум го имал, ама мислам дека им беа на заокружување и имаа една задача да решат што носеше до 10 поени (може да имаш и помалку, значи не е или се или ништо).
ок фала многу ако знае некој друг поопширно за тоа какви прашања отприлика дава нека пише
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колеги по менаџмент треба да се учат оние обоени во кафеаво? Знам дека сите набројувања треба.

По аграрна политика знае некој какви се колоквиумите, што треба да се учи за прв колоквиум, какви се предавањата?? Јас би одел ама или ми се поклопуваат или е рано сабајле па ме мрзи да одам.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Хелп ! Некој од постариве колеги да ми каже што е најпаметно да оставам на испит од овие 3 предмети : микроекономија, макроекономија и политика на социјален развој ?? :toe:
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Znae li nekoj dali osnovi na finansii i finansisko smetkovodstvo ke se odrzat nekoi od ovie denovi oti vcera ni gi odlozija ili u ponedelnik pa ke si gi imame redovno
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
колеги од прва година, дали знае некој математика дали закажа колоквиум?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Некој од постарите колеги ако сака да ми каже , дали е тешко социологија зш го земав како изборен во 1ва ? некако тоа што го учиме е право срање (морав така да се изразам , хехе) и дали лесно се поминува . Ако е тешко тогаш да го сменам за Трговско Право ?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Некој од постарите колеги ако сака да ми каже , дали е тешко социологија зш го земав како изборен во 1ва ? некако тоа што го учиме е право срање (морав така да се изразам , хехе) и дали лесно се поминува . Ако е тешко тогаш да го сменам за Трговско Право ?
Смени. Било кој предмет спореден со Трговско право ке излезе потежок.:smir:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Смени. Било кој предмет спореден со Трговско право ке излезе потежок.:smir:
Викаш ? Ајде ке видам , иначе благодарам ВАМПИРКЕ , хехехе ... Плус ако има некој додатно нека даде мислење.... за тие што имале Социологија !!!
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Викаш ? Ајде ке видам , иначе благодарам ВАМПИРКЕ , хехехе ... Плус ако има некој додатно нека даде мислење.... за тие што имале Социологија !!!
Смени не му ја мисли, Трговско право е најлесен предмет, убаво ти кажа vampgirl.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Социологија... да можам да се вратам назад не би го одбрала пак... од проста причина што професорот благо речено ме зафркна при крајната оцена... тој е фин, малку се губи при предавањата, прилично се досадни, не знае до која страна е и сл... колоквиумите се прелесни со прашања да кажеме од општа култура.. јас лично сите три ги минав без читање на книгата, иако за џабе ја купив... значи на тогашните три колоквиуми плус есејот што го пишувавме имав доста задоволителни оцени со кои според мое мислење требаше да имам 10ка (две 10ки и една 9ка).. но кога отидов да си ја земам оценката, тој ми заклучил 9ка... јас нормално го прашав зошто и ми рече: „епа ете јас така заклучив“... ми беше малку криво и го прашав дали може да му однесам семинарска пошто видов на масата неколку... и ми рече: „епа колешке јас кога сакам да јадам баклава ја сакам веднаш, а не за неколку дена“... секако предметот е доста лесен, поголемиот дел од групата што бевме добија 10ки, 9ки и мислам дека имаше и по некоја 8ка... а се случуваше и понекој да оди на испит.... не ми е намерата да ти наложам да го смениш предметот, сепак тоа е твое право, само сакав да ја споделам мојата ситуација... :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Социологија... да можам да се вратам назад не би го одбрала пак... од проста причина што професорот благо речено ме зафркна при крајната оцена... тој е фин, малку се губи при предавањата, прилично се досадни, не знае до која страна е и сл... колоквиумите се прелесни со прашања да кажеме од општа култура.. јас лично сите три ги минав без читање на книгата, иако за џабе ја купив... значи на тогашните три колоквиуми плус есејот што го пишувавме имав доста задоволителни оцени со кои според мое мислење требаше да имам 10ка (две 10ки и една 9ка).. но кога отидов да си ја земам оценката, тој ми заклучил 9ка... јас нормално го прашав зошто и ми рече: „епа ете јас така заклучив“... ми беше малку криво и го прашав дали може да му однесам семинарска пошто видов на масата неколку... и ми рече: „епа колешке јас кога сакам да јадам баклава ја сакам веднаш, а не за неколку дена“... секако предметот е доста лесен, поголемиот дел од групата што бевме добија 10ки, 9ки и мислам дека имаше и по некоја 8ка... а се случуваше и понекој да оди на испит.... не ми е намерата да ти наложам да го смениш предметот, сепак тоа е твое право, само сакав да ја споделам мојата ситуација... :)
Isplaci se koleske,ke ti bide polesno:):):)))
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Mala pomos?
Od kade e najdobro da se uci Trgovsko pravo?
1. Kniga
2. Skripta
3. Prezentacii
I dali moze matematika na kolokvium da se koristi zbirka i tablica od prethodnata godina na pr 2007/2008 namesto 2008/2009?
I uste nesto: Dali se isplati da se odi na konsultacii kaj Taki? Dali dava posle poeni za toa? Zasto spomna nesto deka koj idel na konsultacii ke imal poveke privilegii?
Fala odnapred!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Mala pomos?
Od kade e najdobro da se uci Trgovsko pravo?
1. Kniga
2. Skripta
3. Prezentacii
I dali moze matematika na kolokvium da se koristi zbirka i tablica od prethodnata godina na pr 2007/2008 namesto 2008/2009?
I uste nesto: Dali se isplati da se odi na konsultacii kaj Taki? Dali dava posle poeni za toa? Zasto spomna nesto deka koj idel na konsultacii ke imal poveke privilegii?
Fala odnapred!
Од презентации за 8ца, од презентации и скрипта и добра логика за 10ка, од презентации и читање(не учење) од книга и добра логика за 10ка.

Да можеш постари таблици, дури и постарите се подобри за некои работи :)

За последното не знам лично, али се исплати само ако на крај бидеш за 2 бода на граница кон повисока оценка(нека ме поправи некој ако згрешив за ова последново).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom