Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Decki aj ve molam nekoj ako odi na fax neka slikne rezz matematika od dopolnitelniot PLS PLS PLSSSSSS :se_ molam
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Колку поминале математика од 110 шо полагавме? И ќе биде супер да сликне некој и објави.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
15ти септември е почеток само на бруцошите или и ние треба да идеме на факултет во среда? На страната пишува дека годината започнува на 15 септември со свечено бла бла во салата Борис Трајковски... значи ние на 16ти, така?
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
ај некој што има положено еколошки менаџмент нека каже кај мисли да оди во понеделник зошто нема напишано во која просторија ќе дава има само саат и датум:tapp:
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Za site generacii . Jas sum 2002 generacija , denes bas bev da prasam .

--- надополнето ---

jas denes bev na fakultet, pa da spodelam so vas za vonrednite! jas sum postara generacija, vonredna, bev so 200 eur participacija, sega me prefrlija na 400 eur po noviov EKTS. toa so kreditite veke e jasno,za site si vazi, a nie sto imavme noemvriska i aprilska sesija, mi rekoa deka za niv se uste se odlucuva i moze da ni gi ukinat. no seuste ne se znae. i mi kazaa deka ako e ostanat ispit od leten semestar, go prezapisuvas vo januar. a na tablata pisuva deka moze da se polaga zaklucno so januar i ako ne se polozi togas, posle se prezapisuva. tuka neznam koj e vo pravo.i da gi gledate kreditite sto se na oglasna tabla na fakultet, po niv se vodi koj e leten koj e zimski.i kako sto se raduvaa porano apsolventi, e nema veke. oktomvriska, dekemvriska, majska sesija ne postojat poveke. ete toa od mene.
predmetite sto ti ostanuvaat ( sto se prezapisuvaat ) imas pravo da gi polozis vo period od 3 semestri ( znaci ako go prezapises sega vo januari , treba da go polozis do januari drugata godina )

--- надополнето ---

Moze nekoj da mi kaze sto predmeti da zemam za izborni za treta godina otsek menadzment sum :smir:
FALA ODNAPRED
Mora da si vidis koi ti se zadolzitelni predmati za site godini vo tvojot smer . Site drugi sto ostanuvaat mozes da gi zemes za izborni .
 
Член од
24 август 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Leee znaci MORA I MORA da gi prezapisham site 3?? u pm... ;((((((... a i ova epteeen skapoo pak +100evra plakjame c c c
ej a isto sakav da prasam eve jas sum so 600 evra i sea moze pak na 4 rati po 150 ili jok i toa go ukinaa, more mamicata da im ja.... RRRRR
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
kolegi dali nekoj znae dali ima rezz po osnovi na smetkovodstvo stranata ne ja otvara...?
I ako ima neka dade link..plis
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
pozz kolegi i koleski :D
dali nekoj znae nesto povece za predmetite Nadvoresna trgovija i Odnesuvanje na potrosuvacite??? i koj e podobro da go isfrlam, bidejci imam 1 predmet za prezapisuvanje..?? isto taka me interesira dali treba da izberam 2 predmeta izborni vo leten semestar, bidejci imam 4 zadolzitelni predmeti vo zimski semestar??
надворешна трговија на испит остај си го зошто лесен е на испит, ке си земис испитни комбинации од предходни години зошто истите прашања ги дават, позз
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Што доколку ми се совпаѓаат предавањата за задолжителен и изборен предмет? И дали обично пуштаат список во прва година по предметот Основи на екјономија? Да знам на што да одам зашто со тој ми се совпаѓа двата дена.:toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Што доколку ми се совпаѓаат предавањата за задолжителен и изборен предмет? И дали обично пуштаат список во прва година по предметот Основи на екјономија? Да знам на што да одам зашто со тој ми се совпаѓа двата дена.:toe:
Епа ништо ќе мора да одлучиш на кој да одиш. Економија професорот Филиповски пушти 2 пати само мислам список, ама тоа гледаше ептен ако ти фалеше 1 - 2 бода за оцена, а Таки Фити мислам дека немаше пуштено список, ама не сум сигурен за кај него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom