Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Z

ziko bt

Гостин
Се е тоа ок ама и така е семестаров со 3 предмети ако не се лажам економика многумина го оценија како лесен .. зошто да не ги имам сега точно тие 60 кредити... ако е можно ако не иде таа опција...
ко така брат еве ти ја листата за препорачвање постарите
http://www.eccf.ukim.edu.mk/studiranje/studii/dodiplomski/24
 
V

Viktor g

Гостин
Kolegi,bi sakal da ve prasam vo vrska so slednive predmeti:Javni finansii,Primeneta ekonomija i Upravuvanje so sistemi.Dali im e obemen materijalot,kolku se teski,kakvi se profesorite,baraat li prisustvo i sli4no i ako moze da gi rangirate pocnuvajki od najlesniot.Blagodarime na pomosta:):):):):pipi:
Најлесен?! во овој избор ова ти е пеколно трио јас ќе започнам со Јавни финансии сега го предава Михаил и нз дали и како ќе ви биде лани со другиот многу лесно си поминавме не бараше ни присуство ни ништо. Управување со системи предава Златка Поповска предметопт е тапа нема да можеш да ги слушаш предавањата лани пушташе списоци кој не играт никаква улога материјалот е туп а и она што ќе каже дека е скратено знанј дека треба паѓат прашања и од тоа. Применета економија и кој друг ако не маестралнот Пеце Недановски и се мора да те има на сите списоци за оцена плус секако ова не важи ако положиш на испит. Материјалот не е тежок ама он пари зезнати прашања така што многу среќа
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Да не знае некој кога се земаат оценки математика??
И кога е увидот за тие што не положија?
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
0
eve 2 prasanja od moja strana.

a) dali nekoj znae za angliski 1 (ne se plasete ne prasuvam za angliski 2 :nenene:) vo koja prostorija pisuva oceni vo index?

b) osnovi na smetkovodstvo, koga ke ima istaknato rezultati .... ima li sansa toa da se sluci vo tekot na utresniot den ili ne?

ve molam da mi odgovori nekoj sto go znae tocniot odgovor.
fala odnapred :smir:
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Знае некој дали ке се слуша Работно право во летен семестар?зошто го нема на распоред,ај ве молам ако некој знае нека пише.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.598
Поени од реакции
4.498
Знае некој дали ке се слуша Работно право во летен семестар?зошто го нема на распоред,ај ве молам ако некој знае нека пише.
Предметот го нема по нова програма. :) Веројатно ќе одиме директно на испит.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
eve 2 prasanja od moja strana.

a) dali nekoj znae za angliski 1 (ne se plasete ne prasuvam za angliski 2 :nenene:) vo koja prostorija pisuva oceni vo index?

b) osnovi na smetkovodstvo, koga ke ima istaknato rezultati .... ima li sansa toa da se sluci vo tekot na utresniot den ili ne?

ve molam da mi odgovori nekoj sto go znae tocniot odgovor.
fala odnapred :smir:
Ама ти изгледа не знаеш кој предмет си го имал семестаров :) Анлиски 1 е во летен семестар, а сега сите имаа англиски 2. Пред некој ден даваше во предавална 4.
 
Член од
7 мај 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Dali nekoj ima prasanja po smetkovodstvo za ispit?
vo libro,zoki .. :)

--- надополнето ---

Значи вака , се зависи кој професор си го пишала во пријавата ! ако си ја пишала Зорица како професор , кај нејзе ќе земеш оценка .Инаку Зорица официјално вчера имаше термин кога даваше оценки, па сеа кога ке ја начекаш во кабинет тогаш и ќе земеш оценка.
Се надевам дека ти помогнав :)
davala zorica oceni?? aee
 
Член од
28 јануари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
И мене ме интересира дали постои некаква веројатност утре да има резултати од испитот сметководство? :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
И мене ме интересира дали постои некаква веројатност утре да има резултати од испитот сметководство? :)
А ти што мислиш Ѕвончице има ли веројатност во сабота да дојдат и професорот или асистентот и тие од студентски прашања за да ти стават резултати?
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Kolegi na ispitot menadzment imase li prasanja sto nosea po 0.5 boda ?pa avtomatski znaci da imas na pr. 53.5 ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom